PROBLEM z doborem felg : Letnie opony zimową porą!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!!!


Ze względu na niższe ceny opon letnich w sezonie zimowym, chciałbym sobie skompletować komplet alu 14" oczywiście pytanie jakich parametrów powinny być felgi i jakie opony będą na nie wchodzić, ewentualnie jakie pomieści corsa.


Na tył chciałbym wrzucić 195/40/14 na oś przednią 175/?/14 brak wspomagania, pytanie jaka felga,która ogarnie obie opony i czy warto zastosować taką kombinację, czy tył pomieści 195, jaki profil 175, żeby nie wyglądały jak bąble.


Z góry dziekuje za pomoc.


ps.

Prosze się nie wyśmiewać co ja próbuję zrobić, niezna się na tym i oczekuję na treściwe odpowiedzi.


POZDRAWIAM!!!!!
  
 
fachowej odpowiedzi ode mnie nie uzyskasz, ale kiedyś sie tez nad tym zastanawiałęm i wydaje mi sie, ze 175 to jest max. powyżej tego chyba nie da rady.a i efekt wizualny nie taki bedzie, jakiego oczekujesz
pozdrawiam
  
 
wiecej niz 175 nie dawaj bo bedzie ostro wystawac poza nadkola 14calowe felgi to optymalny rozmiar dla corsy do tego niski profil opony i bedzie ladnie sie prezentowac.
  
 
Wystawanie poza nadkola to raczej kwestia odsadzenia (offset - ET) felg niż szerokości opon, ale i szerokość nie jest bez znaczenia.
Felga która obejmie oba te rozmiary mogłaby mieć np 6 cali szerokości, spokojnie założy się na nie i 175mm i 195... ale jak to będzie wyglądać to już inna kwestia.
Jeśli chcesz się bawić w różne szerokości z przodu i z tyłu to niestety musisz kupić odpowiednie do tego felgi, czy szersze na tył, a węższe na przód, pomijając, że takie rozwiązania to raczej do napędu na tył, bo niby po co szersze kapcie z tyłu? Prowadzić to się będzie nienajlepiej i wyglądać średnio.
Chyba, że chcesz się bawić w zaawansowane przeróbki z poszerzaniem nadkoli włącznie... ale skoro zadajesz takie pytanie to chyba znaczy, że nie
A zacząć należy w ogóle od tego, że chcesz kupić tanio... Zdajesz sobie sprawę ile kosztują opony w tak rzadkim rozmiarze jak 195/40? Z nowych znajdziesz może od dwóch, trzech producentów a cena raczej nie poniżej 300 zł za sztukę. Chyba, że takie kwoty wchodzą w grę... to co innego, ale i w takim przypadku sugerowałbym zainwestować w ładne, zgrabne felgi i odpowiednio dobrane opony, czasem łatwo przedobrzyć
Powodzenia!
  
 
Dzięki za pomoc!!! Postanowiłem zaprzestać alpejskich kombinacji z szerokościami opon przód-tył, felg o różnych szerokościach, o różnym ET, a tym bardziej nie mam zamiaru bawić się w poszeżanie nadkoli.


Zdecydowałem się na rozmiar 175, mam jeszcze jedną prośbę: jaki profil polecacie, i jakimi parametrami powina cechować się felga (szerokość/ET)


Dzieki za dobre rady, byc może ocaliliście mnie przed tłumem wyśmiewających się gapiów
  
 
ja mam prosbe jesli juz je zalozysz zrob pare fotek i przeslij efekt
z gory dziekuje pozdro
  
 
Cytat:
Zdecydowałem się na rozmiar 175, mam jeszcze jedną prośbę: jaki profil polecacie, i jakimi parametrami powina cechować się felga (szerokość/ET)



Na mojej stronie mozesz sobie przeliczyc jaki rozmiar opony jest najbardziej zblizony do seryjnej (przy duzych roznicach sa przeklamania licznika). Dodatkowo mozesz obliczyc odleglosc miedzy miejscem osadzenia felgi, a krawedza felgi. Moze to byc pomocne przy doborze felg.

Mialem kiedys zamysl zakupienia felg stalowych 15" i zalozenia na nie jakis szerokich opon. Ale to tylko zamysl gdyz Corsa jezdze raz na pol roku

http://klub.chip.pl/krzysiekz/corsa
  
 
Witam!!!!

Odnośnie rozmiaru opony 195 w corsie opinie są podzielone (rozeznanie w 6 wulkanizacjach), jedni mówią że wchodzą drudzy że nie, podzielili się po 50%. W naturze spotkałem corse na
15" 195/50/R14 po konsultacji z właścicielem okazało się że dokonywał
modyfikacji w nadkolach. Oglądając corsy na mieście wiele z nich miało oponki w rozmiarze 175 i o różnych profilach, od niziutkich po balony ;( oczywiście na 14" (kwestia gustu).


Niestety moje plany z alu 14" muszę na pewien okres czasu odstawić (wydech w corsie), postanowiłem pobawić się z felgami po kadecie (fajne dekielki), felgi oddam do wypiaskowania i polakierowania na czarno, wystarczy tylko znaleźć opony 175/50/R13. Ponoć fajny efekt wizualny, i niestety przekłamanie w prędkości pokazywanej na liczniku, dzieki tabeli ze strony użytkownika: blokus. Jak wszystko skompletuję porobie zdjęcia i napewno zaprezentuje.

Pozdrawiam !!!!!