Jaka obudowa do suba??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
mam pewien dylemat, zakupilem glosnik JBL LC-S1250w i mam zamiar zrobic go jako subwoofer w bagazniku. Z pewnego mądrego poradnika wyczytałem iż głosnik ten ma parametry pasujące jak najbardziej do obudowy BassReflex i taka tez chce zrobic. Jednak niemam pojęcia jaką pojemnosc wybrac, tak by była optymalna. Używałem programu WinISD, ale musze przyznac ze jest to strasznie ciezki program, i po wpisaniu wszystkiego w odpowiednie miejsca przy pomocy poradnikow i opcji "help" wyniki niewiele mi mowily....... Załączam skan z parametrami mojego głosnika, byc moze to jaka jest najlepsza pojemnosc jest tam poprostu napisane, ale ja nie wiem czy to jest dokladnie to..... bo to po niemiecku, hehe

--==PARAMETRY==--

Bardzo prosze o pomoc

Z góry dzieki,
pozdrawiam
  
 
Witam kolego mi wyszło że dobrze zagra przy 53,5 litra pojemności obudowy zejdzie wtedy na 30 hz ogólnie charakterystyka ładnie wygląda nie szarpie w żadnym momencie więc powinno ładnie i czysto zagrać pozdrawiam
ps. jeśli chodzi o obudowe to najlepiej posłuchać jak gra w bass reflex i zamknietej i wtedy działać:
  
 
Dzieki wielkie po raz juz drogi za pomoc, zaufam porada i taką obudowe zrobie. Przyznam bez bicia ze sam juz mialem pomysl robi obudowe 85litrow, hehe, to by byla z pewnościa porazka.... Dzieki jeszcze raz za pomoc,
pozdrawiam



Jeszcze tylko jedno pytanko.... Lepiej pochylic przednią ścianke (ta na której jest zamontowany głośnik), czy może tylnią, czy też moze obie...

[ wiadomość edytowana przez: bad_touch_ostr dnia 2007-01-07 21:09:02 ]
  
 
słuchaj pochylanie ścianek ma na celu rozbicie fal stojących w obudowie więc jak pochylisz przednieą to i tak fale będą się odbijały od dołu i troche od tylniej więc nie ma co pochylać drugiej a jeśli chodzi o obudowę bass reflex najważniejsze jest zestrojenie tunelu(co czasami może wkurzyć ) i szczelność całej obudowy powiem Ci że ja tez teraz konstrułuje obudowe dla swojego clariona i mam już dośc tego bass reflexu za krótki buczy za długi świszcze dopiero po wielu probach udało mi się więc życze powodzonka aha głośniczek amsz naprawdę niezły więc powinen cieszyć
  
 
Ahaś jakie auto nagłaśniasz
  
 
opel astra coupe, no wlasnie wiem ze tutaj sie rochodzi o to odbijanie fal, ale myslalem ze pochylenie obydwu scianek moze da cos wiecej no ale skoro nie to pozostane przy pochyleniu jednej snianki. Co do głosniczka to wiem ze jest spoko upolowałem go na allegro za bagatela 127,50zł, nówka sztuka na gwarancji.... Ludzie to czasem chorują na główke. Pozdrawiam