ZAPROSZENIE na zlot Lada Baráti Kör !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dostałem dzisiaj od prezesa klubu ladaclub.hu mejla następującej treści:

------------------------------------------------------------------------

Invitation
------------

Please all LKP members be invited to our summer meeting.

Facts about the meeting:

Date: 08-09-10 (Fri-Sat-Sun) August.

Place: Hungary, Tiszafüred.

Accomodation: tents or bongalows or motel, as required. (2 nights)
Distance from Kraków: ~500km

Planned features:

- car contest, as usual

- if more children will attend the meeting, child programmes will be
organized too.

- camping is located near lake Tisza. (not the river, this is the lake. they have the same name "Tisza".)

- weather is usually very hot. On Friday we mostly have fun at the
beach, and watch and talk about eachothers cars. We cook something on open fire in the afternoon, and fry bacon (or sausages in the night. Beers too, of course!

- Saturday we plan to visit "Kevi-Ring" where your Pawel did some laps with the Samara too. Keviring is 70km from the camping, it is 140km to go there and back. But it worths! (see pic below). The circuit will probably be cleaned with some heavy machine. This way all (even not modified) cars can ride on it, without cracking

- In the afternoon we have a rest at the beach after the autocross fun, cook and fry again, have beers again, have a talk, etc.

- Sunday we leave the camp, drive to an airport, and organize a slalom race. After the race some people go back to the lake (for the beach), some go home. Of course we organize the race to be finished till your planned departure time!

- A racing Lada will come even from the United Kingdom! A very unique car is this.

Expenses:

- for the meeting you are of course our guests (as we were in Sulejow!)

- camping prices are the same as in Poland

- food and drink prices are the same as in Poland

- gasoline is a bit more expensive than at yours. one litre of 98-octane is ~4...4,40 PLZ.

- on the way to the meeting there is no toll road. of course you can go on it, but the countriside sights worth to go on the "old road". It is also cheaper

Comment:

This August Meeting is closed, only LBK members and invitees may join. Please take this mail as an invitation for _all_ LKP members and _all_ Polish Lada-fans. In Hungary we don't publish the date/place. It is only for our (LBK+LKP) little friendly community.

Parts:

if you need parts which cannot be bought in Poland (VFTS body kit,
cheap "sper" differential, carburettor funnel* etc) please collect
the "shopping list" and send it to me at least one month before the
meeting. This is neccessary because some parts have to be ordered.

*see pictures here: http://www.zsiguli.hu/tuning/tuning_tute.html

To get an impression of our meetings at this lake:

Beach sights:






Pawel at KeviRing:






Sveró at KeviRing:





Friendz:





Slalom:



Cooking:







Please join our meeting with as many cars you can!

Best wishes for all LKP members:

Zoli (LBK chairman) - and all LBK people.
  
 
aha i zaraz przetłumaczę na polski
  
 
no mam taką nadzieję
  
 
Zaproszenie

--------------

Proszę wszyscy klubowicze LKP czujcie sie zaproszeni na nasz letni zlot

Fakty dotyczące zlotu:

Data: 8-9-10 (Piątek-Sobota-Niedziela) Sierpień.

Miejsce: Węgry, Tiszafüred.

Zakwaterowanie: namioty albo bungalowy albo motel (2 noce).

Dystans z Krakowa: około 500km

Planowane atrakcje:

- wybory najlepszych/najładniejszych samochodów - jak zazwyczaj.

- jeśli będzie dużo dzieci na zlocie zostaną dla nich przygotowane osobne atrakcje i program,

- kemping znajduje się niedaleko jeziora "Tisza" (nie rzeki lecz jeziora o tej samej nazwie)

- pogoda jest zazwyczaj bardzo gorąca. W piątek zazwyczaj wylegujemy się razem na plaży i oglądamy/rozmawiamy o naszych samochodach. Wieczorem ognisko i wszystko co z nim związane czyli również piwo

- w sobotę planujemy wyjazd na "Kevi-Ring" gdzie "wasz" Paweł przejechał ostatnim razem również kilka okrążeń. Keviring jest oddalony od kempingu o około 70 km (140 tam i z powrotem) - ale jest wart żeby do niego pojechać (patrzcie zdjęcia poniżej) ! Tor zostanie najprawdopodobniej wyrównany przez cieżkie maszyny więc będzie możliwe rajdowanie na nim zwykłem samochodem bez ryzyka uszkodzeń.

- resztę soboty po powrocie z autokrosowego toru spędzimy na plaży, przy ognisku, rozmawiajac przy piwie

- w niedziele rano opuszczamy obozowisko i udajemy się na lotnisko gdzie zostanie zorganizowany mały slalom zręcznościowy. Po nim część ludzi uda sie z powrotem na kemping(na plaże) a część rozjedzie się do domów. Oczywiście zorganizujemy wyścigi tak aby zostały ukończone przed waszym planowanym wyjazdem do Polski.

- rajdowa Łada przyjedzie specjalnie aż z Anglii !!! Jest to bardzo wyjatkowy samochód !


Wydatki:

- na zlocie jesteście oczywiście naszymi gośćmi (tak jak my byliśmy waszymi w Sulejowie)

- cena kempingu jest dokładnie taka jak w Polsce

- ceny jedzenia/napoi dokładnie takie jak w Polsce

- benzyna jest troche drozsza niż w Polsce - 1 litr Pb98 kosztuje około 4-4,40

- po drodze z Polski nie ma płatnej autostrady - oczywiście możecie takową jechać ale widoki kraju są warte aby jechać zwykłą "starą drogą". Jest to także tańsze .

Komentarze:

Sierpniowy zlot jest zamknięty dla ludzi z zewnatrz - tylko członkowie LBK oraz zaproszeni goście moga na nie przyjechać. Proszę przyjmijcie tego mejla właśnie jako zaproszenie dla wszystkich członków Lada Klub Polska oraz wszystkich innych fanów Łady z Polski na nasz zlot. Nie ogłaszamy publicznie daty/miejsca naszego zlotu na węgrzech - jest to tylko zlot przeznaczony dla naszego wąskiego przyjacielskiego grona(LBK+LKP)

Części:

Jeśli potrzebujecie części których nie możecie kupić w Polsce (np. spojlery od VFTSa, tanie szpery, carburettor funnel - patrzcie *) proszę sporzadźcie wspólną "liste zakupów" i wyślijcie mi ją minimum miesiac przed zlotem. Jest to konieczne ponieważ na niektóre z części sie czeka.

* - patrzcie tutaj: www.zsiguli.hu/tuning/tuning_tute.html

<- POTEM SĄ ZDJĘCIA - PATRZCIE WYZEJ ->

.
.
.

<- ->


Proszę przyjeźcie na nasz zlot w tak dużo samochodów jak to będzie możliwe !

Najlepsze życzenia dla wszystkich członków LKP:

Zoli(prezes LBK) - i wszyscy ludzie LBK

-----------------------------------------------------

Thank You one more time Zoli for the invitation - You can be sure that some people from LKP will go to Hungary to visit LBK meeting
  
 
Hello Zoli
Is really nice reading this friendly invitation from LBK.
I'm sure, that We will go in August to Hungary for this meeting.
I hope - many cars and people will come from Poland
Best regards for all friends from Your country and club
Pawel
 
 
Ja pierniczę ! Zajebista sprawa !
Zaczynam coraz bardziej żałować, że pozbyłem się mojej staruszki
Pozdro.
  
 
Mądry polak po szkodzie
A Perzan w Zgłobicach już niedługo zostanie otwarty salon Toyoty /zaraz za moją miedzą /przy trasie E4 za rz. Dunajec a przed Tarnowem. Salon przenoszony jest z ul. Krasińskiego.

Tera wracam do tematu. Przybliżony koszt takiej wyprawy i czy jest sens jechać nieznając języka tak głupio "ani me ani be ani kukuryku"

Grzegorz75[Tarnów]

[ wiadomość edytowana przez: Grzegorz75 dnia 2003-05-27 08:38:30 ]
  
 
Ja się pisze, może już nawet zdąże bude wyremontować na ten zlot, ale będzie!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
To jaj mam takie question little
Jak tam po drodze z gazem?Jak wygląda sieć dystrybutorów?co ile km?
Pzdr Grzesiek
  
 
Ludzie ja tam jade nie wiem gdzie to jest ale widze ze nie tak daleko i napewnio nie bede sam
  
 
Im nas więcej tym lepiej - Grzesiek z gazem nie ma problemu - dwa węgierskie samochody z tych co były w Sulejowie też były na gaz
  
 
Naprawde myslę,ze warto pojechać na ten zlot. Atmosfera jest niesamowita, tor "Kevi ring" kapitalny i lotnisko na którym sa slalomy i wyścigi też . Jak na moje oko to tak ze dwadzieścia razy wieksze niż to w Piotrkowie. Ale to była chyba największa baza radzieckich samolotów w bloku wschodnim. Robia wrażenie zamaskowane bunkry dla samolotów i sam ogrom pasa startowego- końca nie widac, a szeroki jest na 50 metrów(co najmniej).Jest to kawałek drogi do Tisza fured , szczególnie dla ludzi z centralnej polski , ale to jeszcze wakacje , jazda przez tatry też jest przyjemna. jesli chodzi o samo miejsce i kemping , bo byłem tam nieraz: jest tak jaka wszedzie na wegrzech - czyli przyjemnie , spokojnie, zwykle gorąco.
A Zlot LBK??? - to warto przezyć - zostaje w pamieci)) Naprawde zachecam do wyjazdu.
  
 
Ja również deklaruję swoje uczestnictwo i mam nadzieję, że będzie nas tam sporo....

pozdrofka
  
 
jak moja druga połowa nie ma innych planów na ten czas to może i ja się wybiore , hmmm ciekawa propozycja musze się poważnie nad tym zastanowić
  
 
Jest jednak dość duża szansa na moją obecność także
  
 
Hello

LPG (autogas) is no problem in Hungary.
3-4 of every 10 petrol stations have autogas too.
One litre of LPG is 130 HUF = 2,27 PLZ.

Zoli
  
 
Thank You Zoli for very fast answer)
Many people have a gas installation in theyr LADA's
Pawel
  
 
Do tych co Ład nie mają - na zlot są zaproszeni nie tylko posiadacze ale także sypatycy Ład - więc nie widzę problemu

wymodzicie coś takiego i nikt problemów robił nie będzie



  
 
Heh, to może i ja się wybiorę moją Lada-Carina Face Lifting ?
Pozdro.
  
 
1 liter gazu na Slowacji kosztuje 16 - 17 SKK.
Pozdr.
Milan