Corolla KE25 - Levin

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich Toyotomaniakow !!!
Niedawno po kilku latach poszukiwan klasycznego japonczyka zostalem szczesliwym posiadaczen Toyotki Corolli KE25 z 1974 roku ,1200 ccm . Co ciekawe jestem obecnie jego 2gim wlascicielem ,ktoremu dane bylo uratowac go od zlomowania i ofiarowac mu 2gie zycie .1wszy wlasciciel kupil ja za ,,dewizy,,. Corollka miala jeszcze w 1999r przeglad i jeszcze jezdzila . Niestety a moze stety udalo mi sie odzyskac silnik lecz jak sie okazalo jest to silnik 1000 od Starletki . Autko jak widac jest przed renowacja ,poza silnikiem ,skrzynia ,zderzakami,lusterkami felgami 12'' i chlodnica nic mu nie brakuje do oryginalu .
Jezeli bedziecie gdzies na zlomie lub pod plotem widzieli taki model Corollki prosze o pilny kontakt ,bede wdzieczny za pomoc !!
Marzy mi sie 100% orygonalny klasyk .pozdr...
  
 
fiu fiu... kawał histori

kiedy zobaczymy jakieś większe zdjęcia?
takie w detalach

poprawione linki

2
3
  
 
Corollka jest supcio, czekam z niecierpliwością na wyniki odrestaurowywania
  
 
Levin witam Cię na forum
Colrollka jest absolutnie wyjątkowa pod każdym względem sama też chciałabym mieć takie cacko!
Nie wiem czy widziałeś tą rollkę >>KLIK<<

też jest odrestaurowana.
  
 
Witam!! dokladnie !! piekna jest ta Corolka !! widac ze z pietyzmem i dokladnoscia odrestaurowana !!
Ja narazie kompletuje KE25 i jak juz zdobede odpowiednia literature to zaczynam renowacje ,ktorej przebieg bedzie widoczny na forum i w galerii
Co ciekawe wiekszosc czesci w tym i blacharskich mozna zamowic w serwisie Toyoty ,ale ceny tylko plakac eheh .
  
 
o kurcza

naprawde kawał historii z tej rolcii

czekam na końcowy wynik
  
 
No ale roboty będziesz miał sporo... mówiąc delikatnie. Rollka jest zjedzona konkretnie. Mam tylko nadzieję, że starczy Ci zapału bo to bardzo ważne.
  
 
Cytat:
2007-01-17 18:59:23, madzia_83 pisze:
Mam tylko nadzieję, że starczy Ci zapału bo to bardzo ważne.



Jak zabraknie, to pomożemy koledze, najważniejsze, żeby odbudował tego skarba
  
 
Cytat:
2007-01-17 21:58:38, marcin032 pisze:
Jak zabraknie, to pomożemy koledze, najważniejsze, żeby odbudował tego skarba


hehe nie zabraknie !! dzieki wielkie za wsparcie
zakochalem sie w tej corollce i oczywiscie to troszke potrwa zanim zacznie pomykac po naszych dziurawych drogach .
Blacharsko tak zle nie wyglada pomimo braku podlogi pasazera (zostala wczesniej wycieta i moze to i dobrze ze nie byla wsztukowana ) i licznych elementow do wymiany .
Najpierw fachowa literatura a potem piaskowanie calego autka i pozadna blacharka .
Na dzien dzisiejszy zardzewiale miejsca zabezpieczylem przed dalsza perforacja karoserii ,poniewaz jeszcze 1 miesiac musi postac na dworzu .
Obecnie odnowilem detale :
-atrapa chlodnicy ,
- znaczek na atrape ,
-wszystkie plastiki lamp tylnych,
-znaczki ,,Corolla,, z blotnikow ,
-napis Toyota z maski bagaznika ,
- listwy ,
-zregenerowalem wklady reflektorow ,
-wyczyscilem pozadnie deske rozdzielcza

i oddalem do tapicera boczki i siedzenia ( beda obszyte skorka ).
W najblizszym czasie biore sie za wycięcie i obszycie tapicerki podlogowej .
Na razie to taka zozgrzewka przed wieksza ,,robota,, ale wole te detale juz miec na ,,polce,, do montazu
pozdr... serdecznie
  
 

I jak ?
Atrapa
  
 
miodzio
a renowacja samochodów to twoje hobby, czy raczej zawodowo ?
...jeśli wolno spytać
  
 
Cytat:
2007-01-19 13:33:35, Talus pisze:
miodzio a renowacja samochodów to twoje hobby, czy raczej zawodowo ? ...jeśli wolno spytać


jak najbardziej hobby !!!
  
 
Cytat:
2007-01-19 13:26:52, levin pisze:
I jak ? Atrapa



zarąbiście

widać Rollcia trafiła w odpowiednie ręcę

tak trzymaj
  
 
Super wykonanie! Bardzo ładnie wyszło. Szkoda ze nie mieszkasz bliżej mnie to dałabym atrapę z mojej rollki a może coś byś fajnego wykombinował
Kurcze to ja trzymam kciuki i zapodawaj zdjęcia tutaj do Galerii to będziemy na bieżąco
  
 
Dzieki za pozytywne wypowiedzi!!
Dalej szukam czesci i wyobrazcie sobie ze trafilem na taki sam model co tu na fotce :

sprowadzona dawno temu z niemiec ,ale bez kwitow ,full oryginal ,
ale jeszcze sie co do ceny nie ugadalem jak tanio to wezme .
przy okazji dorwalem ksiazke do corolli mk I ,II i III Haynesa

[ wiadomość edytowana przez: levin dnia 2007-01-20 10:45:19 ]
  
 
Witammm

Ale wypas! Bardzo się cieszę ze na forum pojawił się kolejny maniak!
Czekam na info o każdych, nawet najdrobniejszych postępach.

Co dokładnie robiłeś z atrapą?
  
 
Cytat:
2007-01-20 12:43:49, MisiekII pisze:
Witammm Ale wypas! Bardzo się cieszę ze na forum pojawił się kolejny maniak! Czekam na info o każdych, nawet najdrobniejszych postępach. Co dokładnie robiłeś z atrapą?



najpierw pozadnie umylem ,pod spora warstwa brudu ukazalo sie szczatkowe oryginalne malowanie , to w sklepie dobralem na oko oryginalne kolorki ,potem delikatnie papierkiem zmatowalem cala atrape , tu i owdzie podszpachlowalem , 1 pekniecie kratki zgzalem lutowniczka , prysnalem podkladzik do plastiku i polakierowalem .Najwiecej bylo zabawy z oklejaniem tasma kratki i ja prysnalem ostroznie zeby nie zrobic przypadkiem zaciekow .
Po wyschnieciu prysnalem klar . na koniec przykrecilem znaczek ,ktory tez wyczyscilem ( i ukazal sie chrom ) i srodek pomalowalem na kolor kratki . jak dla mnie frajda cos odnawiac !!
pozdr...
  
 
A co z warstwą która pierwotnie była chromem? Zamiana na srebrny spray?
  
 
Cytat:
2007-01-20 16:44:07, MisiekII pisze:
A co z warstwą która pierwotnie była chromem? Zamiana na srebrny spray?



Rozmawialem z pierwszym wlascicielem ,ktory ja mial od nowosci i atrapa + reszta plastikow byla srebrna ,tylko de lux'y mialy chrom i deske rozdzielcza w ala drewnie ,ta corola to tzw. standart .
  
 
Tu z folderu :
Corollka USA i tez bez chromu

corollka na Europe de lux

deska rozdzielcza de lux i kiera drewniana

standart na czarno


ogolny widoczek