Jak podłączyć wzmacniacz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak podłączyć wzmacniacz( który kabel do którego wejścia itp)bo jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o te sprawy a wzmacniacz to blaupunkt GTA 2 radyjko Jvc KDSX909R z góry dzięki . Szukałem w arichów i czytałem FAQ ale tam nie jest tak wytłumaczone żebym zrozumiał
  
 
Odezwij sie na gg-1000996
  
 
Wzmacniacz musisz zasilic:
-ciagniesz od + z akumulatora kabel, ale koniecznie jakies 10cm od klemy zamontuj na nim bezpiecznik, dzieki temu gdy kabel sie gdzies dalej przetrze i dojdzie do zwarcia bezpiecznik zadziala i uchroni cie przed mozliwym zapaleniem auta gdzies od iskry, dalej ten kabel podlaczasz do wzmaka tam dzie masz +
- tam gdzie masz na wzmaku - podlaczasz kabel bezposrednio z masa auta (tak radza w instrukcjach) ale o niebo lepiej zrobisz jak pociagniesz ten kabel do - w akumulatorze (tu nie potrzebujesz zadnego bezpiecznika),
- pomiedzy + i - we wzmacniaczu masz podlaczanie REM - tedy podajesz sygnal wzmakowi zeby sie wlaczal/wylaczal - i tu cieniutki kabelek ktory laczysz z niebieskim bodajze przewodem z kostki do radia - wyjscie antenowe, bo nie masz napewno chowanej anteny wiec wykorzystasz ten sygnal do wzbudzania wzmaka,
jedziemy dalej, wzmak juz podlaczony, wiec teraz glosniki,
najlepiej jak z radia pociagniesz czincze (chinche, RCA - zwal jak zwal) - tedy przesylasz sygnal wejsciowy do wzmacniacza (to zastapi kabelki ktore ida do kostki i do glosnikow - juz nie beda potrzebne), te RCA wpinasz po drugiej stronie wzmaka z reguly niz zasilanie, tam masz opisane co i jak, channel 1, channel 2 (bo to chyba 2 kanalowy wzmak masz jak mi sie wydaje), ok, dalej,
teraz bierzesz kabelki np 2x1.5mm2 albo 2x2.5mm2 i podlaczasz z wzmacniacza na wyjsciu (napewno opisane, kanaly i gdzie + i -) i podpinasz juz do glosnikow, tylko pilnij + do + i - do -, bo zniesiesz sobie basy jak podlaczysz odwrotnie ktorys jeden, pilnuj tez zeby zachowac prawy/lewy, ale jak sie pomylisz to po prostu zmienisz miejscami te RCA ktore wpinales, to chyba tyle, jak cos jeszcze bede mogl pomoc odnosnie prowadzenia kabli, ich doboru itp to chetnie pomoge, choc jest na forum duzo osob ze sporym doswiadczeniem wiec napewno pomoc znajdziesz,
pozdrawiam i odwagi, to nie jest trudne!




[ wiadomość edytowana przez: Barti16v dnia 2007-01-17 19:11:07 ]
  
 
dzięki za wszystko a najbardziej Przemm wszystko działa jak trzeba
  
 
SPOX