Car audio mk 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam serdecznie !
mam takie pytanie !
mam obecnie w autku taki sprzet:
radio pioneer 4700, z przody glosniki 100 mm, z tylu sony 6x9 !
zakupilem juz odpowiedniu suubwoofer i teraz juz prawie kupilem wzmacniacz 4 kanalowy ! mam taki plan zeby wzmacniacz zmostkowac i podpic pod niego woofera i dwa telne głosniki !
w takiej sytacji zostaja mi 4 wyjscia z radia na glosniki i tu mam problem ! w mk4 sa bardzo ch....we miejsca na glosniki z przodu !
co byscie mi proponowali ! ?
ja myslalem zeby wsadzic tam 13 cm glosniki + tweetery ! ale nie wiem jak to zorbic i gdzie te twetery umiescic zeby nie wygladaly smiesznie !
prosze o jakie kolwiek propozycje i pomoc
z gory dziekuje i pozdr
Tomek
  
 
ewentualnie co myslicie o glosnikach firmy alphard ! ?
i czy ktos z was ( okolicie BrzeskoTarnow Kraków ) zna sie cos na instalacjach car audio ? bo musze to wszytko podpiac a nie mam zielonego pojecia jak to zrobic
moze ktos by pomogl?:> oczywiscie za oplata
  
 
up
nikt mi nie pomoze nie doradzi jak to zorbic ?:>
  
 
13 tam wejda bez większych przeróbek, tylko sobie to wygłusz od strony błotnika i wzmocnij czymś, bo że te miejsca sa hu__owe to ja już nic nie poradze.
Tweetery w słupki, albo gdzie Ci będzie pasowało, byle skierowane do słuchacza i orientacyjnie na jego wysokości.

Co do alfardów czy jak im tam, no to biedronka niestety, zależy ile pieniążków chcesz na to wdać naturalnie.
 
 
to wszystko zalezy jak bardzo chcesz sie pomeczyc, bo jezeli troche to sprobuj wcisnac 13stki (proponowalbym midbassy) + gwizdki na trojkatach od lusterek bocznych. u siebie mam 16stki + tweetery na zwrotnicach oczywiscie no i jakos to gra, ale jezeli nie masz wolnych 3tyg to do tego nie podchodz jak cos to moge ci opisac moja droge przez meke z przednimi glosnikami
  
 
hehhe no wiesz 13 mysle ze wejda bo teraz juz tam ma 13 ale padly ;/ a co do tweterow to powiedz mi jak to w te trojkaty wsadziles ? i co ze zwrotnicami ? kupowales osobno czy to sa jakies zestawy ?
  
 
up
  
 
Cytat:
2007-01-30 11:14:57, tomekMKIV pisze:
hehhe no wiesz 13 mysle ze wejda bo teraz juz tam ma 13 ale padly ;/ a co do tweterow to powiedz mi jak to w te trojkaty wsadziles ? i co ze zwrotnicami ? kupowales osobno czy to sa jakies zestawy ?


trojkaty zdjalem nawiercilem dziure na kabel (uprzednio ustawiajac odpowiednio glosnik) i zamocowalem na jakis klej czy silikon...trzyma sie moze nie wyglada, ale jakos da sie wytrzymac. co do zestawu to takiego nie posiadam 16stki GMSa do tego tweetery byly i zwrotnice alpharda bodajze
aha no i kabel puscilem przez drzwi sciagajac tapicerke
moze uda sie zrobic foto to bedzie latwiej obczaic
  
 
o bylo by super ! to czekam
  
 


tweeterki sa na silikon tak jak mowilem. kabel puszczony pod tapicerka drzwi w trojkacie wywiercilem dziure i tam tez jest glosniczek.



z glosnikami bylo wiecej rzezby, bo trzeba bylo wyciac troche blachy zeby sie zmiescily w orginalne miejsca, do tego oczywiscie dociecie tych plastikow, calosc od srodka zalana jest zywica z wloknem szklanym plus zmniejszylem komore kawalkami styropianu, a sam glosnik przymocowany jest na pare wkretow i uszczelniony silikonem.
mam nadzieje, ze cos pomoglem, powodzenia
  
 
no glosniki to sie domyslam ze roboty bylo ale napeawno dziwek jest niezly zobaczymy narazie to wypadl mi inny wydatek i niestety narazie instalacja idzie w kat
w kazdym razie dzieki za pomoc
pozdr Tomek
  
 
Cytat:
2007-02-06 15:36:34, Bandziorno pisze:
tweeterki sa na silikon tak jak mowilem. kabel puszczony pod tapicerka drzwi w trojkacie wywiercilem dziure i tam tez jest glosniczek. z glosnikami bylo wiecej rzezby, bo trzeba bylo wyciac troche blachy zeby sie zmiescily w orginalne miejsca, do tego oczywiscie dociecie tych plastikow, calosc od srodka zalana jest zywica z wloknem szklanym plus zmniejszylem komore kawalkami styropianu, a sam glosnik przymocowany jest na pare wkretow i uszczelniony silikonem. mam nadzieje, ze cos pomoglem, powodzenia



jak upchnales tam glosniki?? w mk5 pod tymi elementami tap... jest kupe kabli i blachy. pozatym od strony kierowcy znajduje sie wylacznik bezwladnosciowy czy jakos tak. Spodobal mi sie pomysl i jestem ciekaw czy sporo sie napociles przy tym
tomekMKIV jak niemasz daleko do mnie (niewiem gdzie to brzesko a niemam mapy pod reka) to kiedys sie odezwij postawisz po piwku i po 3 godzinkach delektujesz sie dobra muzyka w swoim essim.
pozdro
  
 
Cytat:
2007-02-07 15:11:00, kolo21dg pisze:
jak upchnales tam glosniki?? w mk5 pod tymi elementami tap... jest kupe kabli i blachy. pozatym od strony kierowcy znajduje sie wylacznik bezwladnosciowy czy jakos tak. Spodobal mi sie pomysl i jestem ciekaw czy sporo sie napociles przy tym tomekMKIV jak niemasz daleko do mnie (niewiem gdzie to brzesko a niemam mapy pod reka) to kiedys sie odezwij postawisz po piwku i po 3 godzinkach delektujesz sie dobra muzyka w swoim essim. pozdro


w mkIV jest tylko kupa blachy kabli tu za wiele nie bylo w kazdym razie nie przeszkadzaly zbytnio, a co do wlasnie karoserii to trzeba bylo wycinac wyrzynarka i to bylo najbardziej klopotliwe ze wzgledu na cholernie utrudniony dostep...w sumie zeszlo mi sie okolo 3-4 tyg jak to zrobilem w calosci, samo wykladanie zywica 3dni niecale... wiec polecam przemyslec temat pod wzgledem oplacalnosci moze jakas firma caraudio by sie tego podjela, a rozmawialem z kilkoma w mojej sprawie i mieli juz mniej wiecej zdanie na ten temat, powodzenia w kazdym razie
  
 
no bylem w jednej firmie to jak mnie kles podsumowal ze przygotowanie miejsca+ instalacja+ montaz 16 z przodu to wyszlo by mnie kolo 600 zł - oczywiscie bez glosników
tak ze narazie odpada !
kupilem juz wzmacniacz i bede cos kombinowal z bagaznikiem narazie i glosnikami z tyłu

a mam takie pytanko - jesli mam woofer w zabodowie domowej roboty - to bedzie jakos gralo ? kupilem na allegro za grosze i jak w domu podpiolem pod wzmacniacz to ma potezny basik ale nie ma otwory wylotowego powietrza ! czy to w czyms przeszkadza !? ???
jutro wrzuce foto !

  
 
calkiem fajnie wygladaja te glosniki z przodu, moze sobie tez cos takiego zrobie...bo poki co mam 20 letnie oryginaly
  
 
Bandziorno jak Ci te GMS-y grają? Ja nabylem jakiś tam wysoki model tej firmy i nie jestem zadowolony :/Lepiej grają 3drożne pioonery za 70zł w aucie mojego ojca :/