[405]PROBLEMY Z HAMULCAMI

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!! Mam pare pytan do osob znajacych sie na mechanice Mam taki malutki problem z hamulcami A mianowicie: Jak chce hamowac pedal hamulca sie zapada do polowy i dopiero potym jest odparcie i zaczyna hamowac ALE NIC REWELACYJNEGO W TYM HAMOWANIU NIEMA Myslalem ze to wina serwa ale po zlapaniu sie za odkrecanie serwa na trafilem na bardzo ciekawa rzecz a mianowicie mam pekniety zbiorniczek na plyn hamulcowy... Niech ktos mi pomoze czy to wina zbiorniczka czy cos z swerwem?? Aha i jeszcze jak nacisne i puszcze i znowu nacisne pedal tio z kazdym nacisnieciem pedal mniej sie zapada tak jakbym cos napompowal mam nadzieje ze dobrze wytlumaczylem i ktos mi pomorze Pozdrawiam !!

Ps. A tak na marginesie chcialem sie przywitac FANI Peugeotow
  
 
Opisane przez Ciebie obiawy wskazują na to ze masz zapowietrzony układ hamulcowy. W jaki sposob jest pęknięty zbiornik płynu? możliwe że podczas gdy naciskasz hamulec pompa zasysa powietrze i się zapowietrza - dalsza część układu też już pewnie jest zapowietrzona. Trzeba wymienić zbiornik i odpowietrzyć całość układu hamulcowego.
  
 
tio mozliwe ze tio przez ten zbiornik ? bo jak tak tio by bylo dobrze bo ja myslalem ze tio serwo jest zepsute i cale serwo wymieniac tio tez nie fajnie jest
  
 
owszem jest to bardzo prawdopodobne że winny jest zbiornik. Choć nadal nie dowiedzieliśmy się jak wyglada i gdzie jest usytułowane to słyne pęknięcie. Może też być winna pompa hamulcowa, podobno próby regeneracji nie przynoszą dobrych skutków. Tak z ciekawości co to za słowo "tio" to jakieś narzecze portugalskiego? co ono oznacza?
  
 
buahaha tio=to pardon jak nie zrozumiale dziorka jest na samej gorze zbiorniczka i nie wylewa sie plyn ani nic tylko jest poprostu dziora a jak wyglada tio normalnie jak dzioraa hehe nie no posupal siezbiorniczek troche i chyba bede musial zbiorniczek z pompa wymienic bo samego zbiorniczka chyba sie nieda wymontowac??
  
 
Jeżeli dziura jest na górze to nie jest to czy tio przyczyna. Trzeba odpowietrzyć układ hamulcowy a jak to nie pomoże to czy też tio oznacza że trzeba pompę zmienic, a co do tego czy sie coś da czy też nie to zalezy od chęci. Ja myślę że pompa bedzie w komplecie ze zbiornikiem więc problem odpada. Ale na dzień dobry odpowietrz układ zobacz czy cylinderki nie leja, czy przewody są ok.
  
 
chyba na starcie wymienie zbiorniczek z pompa mi sie zdaje ze cos z ta pompa jest nie tak bo jak wciskam pedal hamulca tio slychac taki SYK tio moze byc tio
  
 
Cytat:
2007-02-02 00:15:32, kwas_fyc pisze:
chyba na starcie wymienie zbiorniczek z pompa mi sie zdaje ze cos z ta pompa jest nie tak bo jak wciskam pedal hamulca tio slychac taki SYK tio moze byc tio


syk bedzie słychac na zgaszonym silniku a jak stan wkładek ciernych?? klocków i przede wszystkim szczek?? jesli masz bebny w tym405
  
 
niemam bebnow mam tarcze.... tarcze sa w stanie srednim klocki nowki wymieniane z miech temu... na wlaczonym slychac syyk taki dziwny
  
 
bylem dzis w samochodzie wymontowalem zbiorniczek... wymienie i zobaczymy..... ale tak z ciekawosci chcialem zobaczec co sie stanie jak zatkam dziory w pompie czy bedzie ten syk no i musze powiedziec ten syk znikl wiec sa prawdobodone szanse tego ze uklad byl zapowietrzony i zbiorniczek dziorawy wszystko sie ukaze jak go wymienie pozdrawiam tych co maja podobny problem HEHE opisze pozniej co sie stanie po wymianie zbiorniczka