[126p] Cywil PRL-tuning - będzie rajdówka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Owego Malucha dostałem na 18 urodziny, 6 lat temu od dziadka.
Historia samochodu jest długa i zawiła.
Malar został kupiony w 1976 r, przez dziadka w Polmozbycie w Gdańsku i był to pierwszy Fiat 126p mojego dziadka. Użytkowany tylko sporadycznie, a większość czasu spędzał na parkingu strzeżonym, przykryty plandeką.
W latach '90 dziadek postanowił "przesiąść" się z Malara (miał ich w sumie 5) na Skodę 105L.
Co ma skoda do mojego Fiacika ?? Otóż po kilku ładnych latach od sprzedaży malucha przez dziadka, wydarzył się wypadek, na trasie Warszawa-Mińsk Mazowiecki.
W wypadku udział brał były Malar dziadka, Skoda z dziadkiem w środku i jeszcze jakiś Mercedes.
Po wszystkim Skoda poszła na złom, a dziadek odkupił rozbitego, swojego pierwszego Fiacika . Z racji tego, że miał nową karoserię, którą kiedyś dostał/wygrał (niewiem do końca), poprzekładał wszystkie szpeje do nowej budy FL '91.

Kiedy Malar trafił w moje ręce, zaczęły się tuningi i inne wynalazki, które niezawsze przynosiły pożądane efekty ale cóż, człowiek był młody i chciał zabłysnąć, przed ... sam niewiem .

Po 4 latach użytkowania, oddałem go Mamie i Siostrze, które jeździły nim do zeszłego miesiąca, ze względu na zakup SC.

teraz mogę dokończyć to co zacząłem parę lat temu, czyli blacharkę, wnętrze i w końcu wsadzić inny silnik.
Kiedyś miałem wizję na silnik 1100 z Zastavy (nawet mam takowy w garażu) ale sam nie wiem... nie było jeszcze Malucha 1.4 MPI z Rovera, więc może się pokuszę o taką wydumkę.

Poniżej zamieszczam kilka fotek.
Jak będę miał czas, to wkleję więcej, narazie tylko tyle .



  
 
fajne zegary, tylko w maluchu chyba sie zbyt bardzo nie wychylają
  
 
Zegary z Argenta/132 i dodatkowe wskazniki z poloneza :}
  
 
Do 140 dochodzi .
  
 
no zegarki mnie zaskoczyły zobaczymy co wyjdzie z tego kaszlaka
  
 
Niestety losy zmuszają mnie do sprzedania tego Malucha.

Czy byłby ktoś zainteresowany ?

Do Malucha dorzucam silnik z Zastavy, koła od SC, oraz wszystkie graty z garażu do 126p, a jest tego trochę



[ wiadomość edytowana przez: Koval_stm dnia 2007-06-19 16:42:16 ]