"Pierdzenie" w radiu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zadalem to pytanie juz na forum Auto-Lada, ale moze ktos z tutejszych uzytkownikow ma jakas sprawdzana metode na moja przypadlaosc:
Zamonowalem dzisiaj radio w samochodzie. Jak silnik nie dziala to jest cud-miód. Ale jak odpale silnik to slychac takie "pierdzenie" w glosnikach. I w zwiazku z tym mam pytanie: Czy te zakłócenia przenosza sie po zasilaniu czy przez antene? Jak z tym zawalczyc?
 
 
Jeżeli chodzi o radio to zakłócenia najprawdopodobniej spowodowane są przewodami wysokiego napięcia (na 97%)- pasowałoby wymienić na nowe

pozdrawiam

Andy
  
 
niekonnicznie. Moze to byś też powodowane brakiem takeigo filtra. Ja w poprzednim samochodzie jak dodawałęm gazu to radio zaczynało pierdzieć w miarę rośnięcia obrotów. Założyłem takir gówienko za parę złoty i było w porządku.

Jacek
  
 
Potwierdzam, jeśli radyjko jest bez filtra przeciwzakłuceniowego, to będzie słychać "pierdzenie" kompatybilne z obrotami silnika.
  
 
Może też dawać w kość kondensator. Sprawdz też styki na antenie. Ja też miałem coś takiego, ale rozkręciłem antenę, polutowałem styki, uszczelniłem i przeszło.
Andrzej
 
 
ja uważam jednak ze jest to filt przeciwzakłucenoiwy

Jacek
  
 
Ja tez uważam tak jak Jacek.Zresztą napisałem to juz wczoraj na autoladzie
  
 
Proszę sprawdzić kondensator oraz diody w alternatorze.
 
 
A kondensator przy cewce jest ? Sprawny ?
Pozdro.
  
 
Jaki kondensator przy cewce? Jest cewka, jest kondensator przy aparacie zaplonowym - tak jak powinno byc.
A co do tego filterka o ktorym piszecie: filterek na antene czy zasilanie, no bo juz nie rozumiem.
 
 
W zasadzie najlepiej zastosować obydwa
  
 
Poza tym powinno się + pociągnąć osobnym przewodem z baterii, często pomaga.
  
 
Czy na zasilanie czy na antene to łatwo sprawdzić.Jak gra radio czy pierdzi,jak gra kaseta(Cd,MD lub inny nosnik) jezeli tez pierdzi to na zasilanie,jezeli tylko na radiu to antena.
  
 
Cytat:
2003-06-02 18:44:37, Anonymous pisze:
Jaki kondensator przy cewce? Jest cewka, jest kondensator przy aparacie zaplonowym - tak jak powinno byc.
A co do tego filterka o ktorym piszecie: filterek na antene czy zasilanie, no bo juz nie rozumiem.



Z drugiej strony cewki (od plusa) też się daje kondensator tłumiący, tylko radzę nie pomylić zacisków
Dawno, dawno temu, w czasach radia Safari były sprzedawane zestawy tłumiące składające sie z dwóch kondensatorów: 1 - alternator, 2 - cewka.
Pozdro.
  
 
Witam...
poza tym wszystkim co dotąd koledzy powiedzieli, mogę tylko dodac od siebie, ze jeżeli zaczęło Ci tzreszczeć od jakiegoś czasu, pomysl czy Ci się szcztki na altrnatorze nie kończą?.. mi się niedaawno wytarłu, a przed padnięciem łądowania, najpierw radio zacżeło dziwnie sie zachowywać, min. trzeszczec..., sprawdzałem wszystko po kolei, ale dopiero po wymianie szczotek zaczęło czysto grac...
  
 
Cytat:
2003-06-02 20:04:15, Grzesiek_Bialystok pisze:
Czy na zasilanie czy na antene to łatwo sprawdzić.Jak gra radio czy pierdzi,jak gra kaseta(Cd,MD lub inny nosnik) jezeli tez pierdzi to na zasilanie,jezeli tylko na radiu to antena.



U mnie "nie pierdzi" tylko przy grającym magnetofonie. A radio mam z mezozoiku chyba, nieprzestrojone, z trudem łapie coś na falach długich, no i oczywiście do tego "pierdzi".
Szał w trampkach !!!

A tak przy okazji...

Ktoorych rozgłośni słuchacie? Ja preferuję ZET, gdy mam ochotę na nieco ambitniejszą dyskusję, to wrzucam TRÓJKĘ, czasem włączam Radio EM. Organicznie nie znoszę PR1, radia Katowice. Radia Maryja nie wymieniam, bo to nie mieści się w żadnych kategoriach. Napiszcie, które audycje byście polecili.


[ wiadomość edytowana przez: syvo dnia 2003-06-03 12:09:52 ]
  
 
Ja tez ZETke,RMF FM,ESKE,Białostockie Jard 1 i 2(to rzadko).
Kupiłem wczoraj dwa niskotonowe głośniki Alphard(dzięki Maniek za to).dzis kupiłem odpowiednie kable do zasilania radia(4 mm przekrój,beztlenowe i do tego bezpiecznik 10 A).Do głosników wziąłem kable tez Alpharda 2.5 mm beztlenowe. Planowałem umiescic je w przednich drzwiach,jednak chyba wkręce je w półkę z tyłu.Musze tylko z Soopem pogadac i wypruc od niego ze starej Ladzianki awaryjną pólkę plastikową,tak na wszelki wypadekW bagażnik dam jakieś wygłuszenia wokól butli,albo coś innego wykombinuję.Ogólnie to trochę z cieżkim sercem ciąłbym tapicerkę na drzwiach.
Pzdr Grzesiek
  
 
Ja słucham radiostacji, której nie macie na śląsku. Nie trawie bZdET, RMF i innych komercyjnych papek. Lubie Trójke, ale niestety trojka sie zeszmaciła ostatnimi czasy. A no i czasami slucham TOK FM, ale sporadycznie.
  
 
Ja na razie nie slucham bo pierdzi i mnie wkurza. W wolnych chwilach powalcze. Dzieki za rady. Jak pierdzenie ucichnie to opisze co zrobilem
 
 
moja alpinka nie pierdzi, za to poganiacz troszkęczasami zbiera.
a słucham trójki, tok fm, męskiego radia 94fm i czasami radiostacji.
nie trawię wszystkich takich samych stacji, czyli zet, rmf, wawa, eska.