Notoryczna DYSLEKSJA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Czytając posty użytkowników forum, często aż w oczy gryzie wielkość i rodzaj popełnianych błędów ortograficznych, pomijania liter, niezróżnicowania ę-en-e, ą-om, pisanie bez składni, czasami aż trudno zrozumieć sens wypowiedzi i inne tego typu gafy.
Nie mówie że jestem prof Miodkiem, ale czasem warto zwrócić uwage na treść swoich postów. Wyrazy "gura" czy "sąda" lambda, aż bolą przy czytaniu.

Pozdrawiam



[ wiadomość edytowana przez: BeeMWe dnia 2007-03-10 14:47:01 ]
  
 
Dla przykładu czesto bywa tak ze nie chce mi sie uzywac polskich znaków ALE do czego zmierzasz i co chcesz osiagnac?


[ wiadomość edytowana przez: mibhell dnia 2007-03-02 11:14:32 ]
  
 
„Chcem osiognoć to rzeby posty tak niewyglondały.” Denerwujące??
Często posty wyglądają podobnie, może nie są aż tak przekoloryzowane, ale litości, zachowajmy odrobinę ogólnie przyjętych zasad. Są trudne słowa, język polski również do najłatwiejszych nie należy, ale chociaż te podstawowe słowa niech wyglądają normalnie.
Nie wiem jak dla Ciebie, ale ja nie cierpię domyślać się co jest napisane.

Równie irytujące jest czytanie wypowiedzi bez składni, trudno zrozumieć ich sens. Znajdujesz, jak sądzisz odpowiedź na swój problem, ale autor pisze chaotycznie i bez składni, tak naprawdę nie wiesz co chciał powiedzieć, a Twój problem pozostaje. Też wkur…jące??

Co do braku polskich znaków, OK. W epoce pisania e-maili i smsów trudo jest się czasem połapać.
Z moich obserwacji: moderatorzy przywiązują dużą wagę do pisania dużą literą (z caps lock’em), więc można również zwrócić taką maleńką uwagę na poprawność słowa pisanego.

Przecież nie każdy, kto nie jeździ BMką a przypadkiem zagości na tym forum, musi uważać nas za debili. Nie oszukujmy się, ogólna opinia przeciętnego polaka na temat kierowców naszej wspaniałej marki to: bandyci, prostaki, dresiarze, karki i buraki (Jak zrobić sałatkę z buraków?? Wrzucić granat do beemki). Chociaż przez zachowanie klasy w naszych wypowiedziach udowodnijmy że nie wszyscy to wyżej wymienieni.


Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-03-02 12:21:04, BeeMWe pisze:
„Chcem osiognoć to rzeby posty tak niewyglondały.” Denerwujące?? Często posty wyglądają podobnie, może nie są aż tak przekoloryzowane, ale litości, zachowajmy odrobinę ogólnie przyjętych zasad. Są trudne słowa, język polski również do najłatwiejszych nie należy, ale chociaż te podstawowe słowa niech wyglądają normalnie. Nie wiem jak dla Ciebie, ale ja nie cierpię domyślać się co jest napisane.


Mnie też to drażni. A wystarczy włączyć worda i w nim pisać swoje posty, a potem skopiować do okienka treści postu. Program sam poprawi błędy lub chociaż je podkreśli. Rozumiem, że ktoś jest "dysko-wszystko", ale jak się chce to można nawet książkę napisać bez błędów.

Cytat:
Równie irytujące jest czytanie wypowiedzi bez składni, trudno zrozumieć ich sens. Znajdujesz, jak sądzisz odpowiedź na swój problem, ale autor pisze chaotycznie i bez składni, tak naprawdę nie wiesz co chciał powiedzieć, a Twój problem pozostaje. Też wkur…jące??


Hmm... Jak komuś naprawdę zależy na pomocy w rozwiązaniu problemu, to powinien włożyć chociaż tą odrobinę wysiłku, żeby napisać czytelnie i składnie jaki ma problem. Dlatego takie "pomieszane z poplątanym" zazwyczaj się olewa. Gorzej jeżeli jest tak jak mówisz, czyli nieskładny jest post z radą.

Cytat:
Z moich obserwacji: moderatorzy przywiązują dużą wagę do pisania dużą literą (z caps lock’em), więc można również zwrócić taką maleńką uwagę na poprawność słowa pisanego.


Mnie to strasznie denerwuje.
Cytat:
Przecież nie każdy, kto nie jeździ BMką a przypadkiem zagości na tym forum, musi uważać nas za debili. Nie oszukujmy się, ogólna opinia przeciętnego polaka na temat kierowców naszej wspaniałej marki to: bandyci, prostaki, dresiarze, karki i buraki (Jak zrobić sałatkę z buraków?? Wrzucić granat do beemki). Chociaż przez zachowanie klasy w naszych wypowiedziach udowodnijmy że nie wszyscy to wyżej wymienieni.


Jak czytam niektóre posty, to zastanawiam się, czy w tych opiniach nie ma jednak troszkę prawdy.... :/ Niom, ale jak ktoś jest inteligentny to sam wywnioskuje, że auto wcale nie mówi wiele o jego kierowcy.

Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2007-03-02 12:21:04, BeeMWe pisze:
„Chcem osiognoć to rzeby posty tak niewyglondały.” Denerwujące??



Jakos nie specjalnie denerwujace ale kazdy ma rózny próg wrazliwosc..

Cytat:
Jak czytam niektóre posty, to zastanawiam się, czy w tych opiniach nie ma jednak troszkę prawdy.... :/ Niom, ale jak ktoś jest inteligentny to sam wywnioskuje, że auto wcale nie mówi wiele o jego kierowcy.



nio niestety mamy tu cały przekrój społeczny a to czym kto jezdzi jest naprawde mało istotne

Mam dla Ciebie propozycje BeeMWe (nota bene tez dziwnie pisany nick ) skoro uwazasz ze mozesz wniesc cos dla ogólnego dobra forum to zapraszam do pomocy! zobaczymy jak Ci to wyjdzie i jak szybko sie zniechecisz

BTW to capsa krytykujemy bo to jest mniej czytelne znacznie mniej..

pzdr
  
 
Mnie tam nie przeszkadza kto jak pisze, caps mnie troche denerwuje. To forum jest by pomagac sobie w sprawach marki BMW i nie tylko, ale rowniez podzielic sie swoimi uwagami. Mysle ze bez sensu jest kogos poprawiac czy uczyc na tym forum pisowni, interpunkcji itd. Jak ktos sie chce naprawde nauczyc pisac polecam jakies forum do j. polskiego albo zglosic sie do programu prof. Miodka
  
 
Cytat:
Mysle ze bez sensu jest kogos poprawiac czy uczyc na tym forum pisowni, interpunkcji itd. Jak ktos sie chce naprawde nauczyc pisac polecam jakies forum do j. polskiego albo zglosic sie do programu prof. Miodka


Bez skrajności. Ja nie jestem ani polonistą , ani też pedantem który zwraca uwagę na bzdury. Ale niech wypowiedzi wyglądają po ludzku!!!



Cytat:
ale kazdy ma rózny próg wrazliwosc..


No właśnie

Cytat:
BeeMWe (nota bene tez dziwnie pisany nick )


A co w nim dziwnego. Przeczytaj go literując po angielski, albo jak wolisz w wersji Liroya i już nie będzie dziwny. Apropos - kwestia gustu.

Cytat:
nio niestety mamy tu cały przekrój społeczny a to czym kto jezdzi jest naprawde mało istotne


A co z powiedzeniem: pokaż mi swój samochód a powiem Ci kim jesteś. Zauważ jak wiele samochód mówi o kierowcy.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
Bez skrajności. Ja nie jestem ani polonistą , ani też pedantem który zwraca uwagę na bzdury. Ale niech wypowiedzi wyglądają po ludzku!!!


No właśnie.

Cytat:
2007-03-03 09:03:21, BeeMWe pisze:
A co z powiedzeniem: pokaż mi swój samochód a powiem Ci kim jesteś. Zauważ jak wiele samochód mówi o kierowcy.


Hmm... Pozwolisz, że Cię zacytuję.
Cytat:
2007-03-02 12:21:04, BeeMWe pisze:
Nie oszukujmy się, ogólna opinia przeciętnego polaka na temat kierowców naszej wspaniałej marki to: bandyci, prostaki, dresiarze, karki i buraki (Jak zrobić sałatkę z buraków?? Wrzucić granat do beemki).


Ja tam nie jestem zwolennikiem tego powiedzenia.

Pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: Miro600V dnia 2007-03-03 10:32:00 ]
  
 
Cytat:

Hmm... Pozwolisz, że Cię zacytuję.
Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------


2007-03-02 12:21:04, BeeMWe pisze:
Nie oszukujmy się, ogólna opinia przeciętnego polaka na temat kierowców naszej wspaniałej marki to: bandyci, prostaki, dresiarze, karki i buraki (Jak zrobić sałatkę z buraków?? Wrzucić granat do beemki).

--------------------------------------------------------------------------------


Ja tam nie jestem zwolennikiem tego powiedzenia.



No własnie więc nie udowadniajmy że przeciętny kierowca BMW to debil, bandzior i burak.
Chociaż osobiście przyznaję: dochodzą do mnie wieści że jestem bandziorem, bo jeżdze BMW, a do tego mam pewne cechy wyglądu przypisane tej właśnie grupie społecznej.


Mam nadzieję że choć jedna osoba, która przeczytała ten wątek chociaż troche się ze mną zgadza.

Prośba do moderatorów:
temat umieściłem w Hyde Parku aby nie było nieporozumień. Przez dobę wątek miał około 40 odsłon, jeżeli jest taka możliwość to fajnie byłoby umieścić go na głownej stronie. Może więcej użytkowników pofatygowałoby się go przeczytać i może coś by zmieniło na plus.
Jeżeli nie ma możliwości, OK.
Pozdrawiam

PS. Poprzez poruszenie tego tematu nie chciałem nikogo obrazić czy dyskryminować, są to tylko i wyłącznie moje osobiste spostrzeżenia.
  
 
Cytat:
2007-03-03 10:37:19, BeeMWe pisze:
No własnie więc nie udowadniajmy że przeciętny kierowca BMW to debil, bandzior i burak. Chociaż osobiście przyznaję: dochodzą do mnie wieści że jestem bandziorem, bo jeżdze BMW, a do tego mam pewne cechy wyglądu przypisane tej właśnie grupie społecznej.


Mi też znajomi kilka razy pojechali tekstami typu: fura, skóra i komóra, zimny łokieć, wyrywanie lasek na furę itp. :/ A ja taki grzeczny, spokojny chłopak jestem.

Cytat:
Prośba do moderatorów: temat umieściłem w Hyde Parku aby nie było nieporozumień. Przez dobę wątek miał około 40 odsłon, jeżeli jest taka możliwość to fajnie byłoby umieścić go na głownej stronie. Może więcej użytkowników pofatygowałoby się go przeczytać i może coś by zmieniło na plus. Jeżeli nie ma możliwości, OK.


Mogę go tymczasowo przenieść, skoro tego chcesz. Cyk.

Pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: Miro600V dnia 2007-03-03 11:12:57 ]
  
 
Cytat:
Mogę go tymczasowo przenieść, skoro tego chcesz. Cyk.



Dzięki wielkie

Zobaczymy jakie będą tego efekty, albo może rozpięta się mała burza.
  
 
Cytat:
co w nim dziwnego. Przeczytaj go literując po angielski, albo jak wolisz w wersji Liroya i już nie będzie dziwny. Apropos - kwestia gustu.


A widzisz kzazdy moze pisac o swoich odczuciach i tak jak i Ty tak i ja to zrobiłem i nic z tego nie wynika specjalnego..

Cytat:
2007-03-03 09:03:21, BeeMWe pisze:
A co z powiedzeniem: pokaż mi swój samochód a powiem Ci kim jesteś. Zauważ jak wiele samochód mówi o kierowcy. Pozdrawiam


Jakie to typowo polskie! ch** kogos obchodzi czym jezdze, co robie, jakie mam wykształcenie etc. to jest moje zycie i niech kazdy zajmuje sie swoim a w polsce napewno bedzie sie lepiej zyło!

Cytat:
Prośba do moderatorów:
temat umieściłem w Hyde Parku aby nie było nieporozumień. Przez dobę wątek miał około 40 odsłon, jeżeli jest taka możliwość to fajnie byłoby umieścić go na głownej stronie. Może więcej użytkowników pofatygowałoby się go przeczytać i może coś by zmieniło na plus.
Jeżeli nie ma możliwości, OK.



Miejsce tego watku jest w HP a przeciez sam postulujesz o wiecej porzadku na forum..
Co do argumentacji ze nie bedzie on czytany moim zdaniejm jest błedne.
W HP bardzo rzadko pojawiaja sie NOWE tematy wiec ja z ciekawosci tam zagladam

BeeMWe dlaczego nie odpisałes na moja propozycje zwiazaną z Twoja pomocą?

Ten watek to kolejne hipotetyzowanie o niczym bo itak niewiele on zmieni nio ale niech Ci bedzie ze popisac chciałes

pzdr
  
 
Ja powiem ostatecznie tak: Wydaje mi sie, ze nikt nie zaglada tu po to by zobaczyc jaka jest inteligencja pisanych postow, uzytkownikow BMW. Ludzie pisza tu by uzyskac pomoc, informacje i interesuje ich znalezienie usterki a nie przeksztalcanie tego forum w pisownie jezyka polskiego . A inni uzytkownicy marek samochodow napewno nie wchodza tu po to by poczytac sobie posciki o tak z nudy. Wiec uwazam ten temat za beznadziejny, moze da on troche do myslenia piszacym, nowe posty o sprawdzenie pisowni w programach, skoro nie radza sobie z ortografia, ale i tak wszyscy nie beda sie stosowac do tego gdyz potrzebuja oni szybko znalezc odpowiedz na swoje pytanie.

Co do zamieszczenia go na stronie glownej, to rowniez beznadzieja pomnozona przez 2x. Na glownej stronie jest kilka stalych waznych tematow, ktore rowniez nie sa czytane przez nowych uzytkownikow, a posty JAK SKASOWAC INSPEKCJE albo JAK UZYWAC WYSZUKIWARKI sa rowniez nieczytane , i malo tego nie raz pisane w nowych postach wiec umieszczanie nastepnych jest niepotrzebne.


[ wiadomość edytowana przez: zdunekm dnia 2007-03-03 14:37:54 ]
  
 
Cytat:
Co do zamieszczenia go na stronie glownej, to rowniez beznadzieja pomnozona przez 2x.


Chciałem być miły i zamieścić go tam tymczasowo (na kilka dni). No cóż, od teraz już taki nie będę.
Cytat:
posty JAK SKASOWAC INSPEKCJE albo JAK UZYWAC WYSZUKIWARKI sa rowniez nieczytane


To nie nasza wina, że ludzie nie czytają tych wątków. :/ Swoją drogą dziwię się jak można je przegapić. Hmm... Ale przynajmniej jest co moderować.

Pozdrawiam.
  
 
I fajnie się robi, buhaha Muszę stwierdzić żę temat bardzo dynamicznie się rozwija. Na pierwszy rzut oka widać komu było do szkoły pod górkę, a tornister troche za ciężko było targać

Cytat:
BeeMWe dlaczego nie odpisałes na moja propozycje zwiazaną z Twoja pomocą?


Już odpowiadam: a co miałbym robić?? Sprawdzać każdemu ortografie?? Chyba już wystarczy moderatorów na tym forum.
Miałem wcześniej propozycję moderowania nowego forum CarAudio, ale z przykrością musiałem odmówić z różnych powodów. Głównie brak czasu i nawał obowiązków. Za tą propozycję również podziękuję. Ale to miło z Twojej strony.

Takie pytanie: czy rolą moderatorów nie jest pilnowanie dobrej formy forum w całym tego słowa znaczeniu??
Więc dopilnowanie wszystkiego!!!

Cytat:
Wiec uwazam ten temat za beznadziejny, moze da on troche do myslenia piszacym, nowe posty o sprawdzenie pisowni w programach, skoro nie radza sobie z ortografia


Sam sobie zaprzeczasz: w końcu temat jest beznadziejny czy da do myślenia?? Przecież o to chodzi!!!
A tak swoją drogą: krytykować każdy może i nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że krytyka jest konstruktywna.

Pozdrawiam
  
 
ehhh troche Cie tu ponioslo
Cytat:
Muszę stwierdzić żę temat bardzo dynamicznie się rozwija



pisza w nim zaledwie 4 osoby

Cytat:
Takie pytanie: czy rolą moderatorów nie jest pilnowanie dobrej formy forum w całym tego słowa znaczeniu??
Więc dopilnowanie wszystkiego!!!


i
Cytat:
Chyba już wystarczy moderatorów na tym forum.


oraz
Cytat:
Głównie brak czasu i nawał obowiązków. Za tą propozycję również podziękuję



po1 czy mzslisz ze ja nie mam nic innego do roboty tylko sleczec przed forum i poprawiac niepoprawnych ???

po2 dobrch modow nigdy zawiele a realnie moderuja max 2 osoby...

po 3 czyli krytykujesz i na krytyce poprzestajesz a tak najlatwiej

A teraz pare slow do mojego ulubienca ktorz lubuje sie w tekstach o niczym

Cytat:
Wydaje mi sie, ze nikt nie zaglada tu po to by zobaczyc jaka jest inteligencja pisanych postow, uzytkownikow BMW. Ludzie pisza tu by uzyskac pomoc, informacje i interesuje ich znalezienie usterki a nie przeksztalcanie tego forum w pisownie jezyka polskiego . A inni uzytkownicy marek samochodow napewno nie wchodza tu po to by poczytac sobie posciki o tak z nudy.



i o czym to ma przeswiadczac? nikt *spoza* nas nie czyta to moga TU byc nieskladne dyrdymaly? ( pytam oczywiscie retorycznie)

Cytat:
Wiec uwazam ten temat za beznadziejny



to po co sie w nim udzielasz??? ( pytam oczywiscie retorycznie)

Cytat:
ale i tak wszyscy nie beda sie stosowac do tego gdyz potrzebuja oni szybko znalezc odpowiedz na swoje pytanie



nio i blad bo zamias znalesc odp na swoje pytanie przy ponownym wejsciu na forum nie znajda juz swojego tematu

Cytat:
ktore rowniez nie sa czytane przez nowych uzytkownikow, a posty JAK SKASOWAC INSPEKCJE albo JAK UZYWAC WYSZUKIWARKI sa rowniez nieczytane ,



kolejny blad ktory msci sie dokladnie tak jak napisalem powyzej

dyskusja naprawde jest jalowa i zmierza ku koncowi

pzdr
  
 
Cytat:
ehhh troche Cie tu ponioslo


Ani trochę. Mimo małej ilości odsłon zrobiła się fajna dyskusja.

Cytat:
pisza w nim zaledwie 4 osoby


Nie ilość, ale jakość....

Cytat:
po 3 czyli krytykujesz i na krytyce poprzestajesz a tak najlatwiej


Kiedy?? Kogo??

Cały sens tego tematu to:
Cytat:
ale czasem warto zwrócić uwage na treść swoich postów. Wyrazy "gura" czy "sąda" lambda, aż bolą przy czytaniu.


O to w tym wszystkim chodzi. To nie jest krytyka.

Cytat:
dyskusja naprawde jest jalowa i zmierza ku koncowi


Ma swój urok

Reasumując: temat miał około 100 odsłon, jeżeli ze wszystkich odwiedzających 20% zwróci uwagę na swoją pisownię to będzie cool.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-03-04 09:59:43, BeeMWe pisze:
Ma swój urok Reasumując: temat miał około 100 odsłon, jeżeli ze wszystkich odwiedzających 20% zwróci uwagę na swoją pisownię to będzie cool. Pozdrawiam



Pozostaje pogratulowac osiagniecia zamierzonego celu

pzdr
  
 
fajnie się poczytało temat z pewnymi wyjatkami.


przeczytałem i zawsze sadziłem że Beemwe jest rozsadnym człowiekiem

Za to zawsze wiedziałem, że Zdunek to gamoń i odkad poleciał ze ściemą 318IS--->328 nie powinien się udzielać, bo jego głos, zdanie jest i tak mało wazne czy najmniej istotne ze wszystkich uzytkowników forum.

PS: przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. Obiecuje, że jak Zdunek odpisze, ja nie wdam się w niemiła wymiane zdań.
  
 
Cytat:
2007-03-07 17:13:15, Jeztom pisze:
Za to zawsze wiedziałem, że Zdunek to gamoń i odkad poleciał ze ściemą 318IS--->328 nie powinien się udzielać, bo jego głos, zdanie jest i tak mało wazne czy najmniej istotne ze wszystkich uzytkowników forum.


Niom, niezbyt ciekawie wyglądała cała ta sytuacja.

Pozdrawiam