Bezpieznik nr 7 - 3 Amper

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie, do czego on jest? Mam 34 wejsciowa skrzynke. Escort 1,6 16V Zetec. Pod nr 7 jest rysunek silniczka z elektryczna strzalka.
  
 
wg ksiazki bezpiecznik nr 7 powinien byc 10A i jest on od lewego đwiatla poyzczjnego i dodatkowych reflektorow
  
 
Specjalnie napisalem jaki powinien byc u mnie bezpiecznik. Nie ma jednego schematu bezpiecnzikow. U mnie jest 3A i tak powinno byc. Nie wiem tylko od czego to jest. Napewno nie od swiatel.
  
 
Witam kolege z Bydzi Bezpiecznik nr 7 u Ciebie to bezp od elektronicznego urzadzenia sterujacego i faktycznie powinien byc 3 A. A tak z Ciekawosci to z jakiej dzielnicy jestes?
  
 
Witam Witam Z fordonu a konkretnie bajka. Moze jak znasz sie troszke na tym to podyskutujemy na zywo ?
  
 
A tak przy okazji jak ten bezpiecznik byl spalony a ja robilem reset kompa to co mi dal ten reset? Co robi to elektroniczne urzadzenie sterujace ? Jakie objawy powinny byc jak ten bezpiecznik jest przepalony? Auto moze szalec ? gasniecia silnika itp?
  
 
O to tak jak ja tez jestem z Fordonu z Przylesia. Nie ma problemu mozemy sie jakos w tygodniu spotkac i pogadac. A jak jest bezp. przepalony to autko edzie na pewno szalec
  
 
No nareszcie spotkalem kogos z bydzi.Ja narazie jestem u rodzinki w inowroclawiu. Jutro bede w Bydzi. MOzemy jakos sie zgadac i wymienic doswiadczenia
  
 
Z checia Przyda zawsze lepiej miec z kim wymienic doswiadczenia i w razie czego sobie pomoc
  
 
Czy jak mialem przepalony bezpiecznik od elektronicznego ukladu sterujacego to czy resety kompa ktore robilem cos dawaly?
  
 
to jak ? odpowie ktos ?
  
 
Cytat:
2007-03-10 10:02:14, RavenMOH pisze:
Jak w temacie, do czego on jest? Mam 34 wejsciowa skrzynke. Escort 1,6 16V Zetec. Pod nr 7 jest rysunek silniczka z elektryczna strzalka.

Cześć ! w/g WKiŁ ten bezpiecznik , w skrzynce 34 sztuki bezpieczników , od stycznia 1995 , jest odpowiedzialny za zabezpieczenie układu diagnostyki bezpiecznik o wartości 3A
  
 
To ja juz nie wiem jak to jest. Jeden pisze ze elektroniczny uklad sterowania. Nastepny kolega pisze ze zabezpieczenie ukladu diagnostyki. A ja pytam jaki to ma wplyw na auto jak sie ma przepalony ten bezpiecznik.
  
 
Czy po włączeniu zapłonu, bez uruchamiania silnika, słychać jak pracuje pompa paliwa ? cały czas, czy tylko przez chwile?
  
 
Tylko jak przyloze kluczyk z "imobilizerem" czy jak to sie pisze to wtedy slychac takie "bzzzzzz" przez jakies 2 sek dobiegajace z tylu auta. Bo posiadam tylko jeden kluczyk do stacyjki a drugi ma taka czerwona kropke i to musze przykladac do stacyjki zebym mogl wogole odpalic silnik. Ale jak nie przyloze tego kluczyka z czerwona kropa odrazu przy przekreceniu stacyjki to nic nie slysze, potem go przykladam az czerowna lampa na desce rozdzielczej zgasnie i odpalam i pali wszystko identycznie jak z tym jak mi cos "bzyknie". Zamotalem strasznie z tym opisem ale chyba lepiej nie potrafie Czy to 2-sekundowe bzykniecie to pompa paliwa?
  
 
Cóż, myślę ze ktoś kombinował coś ze złączem do diagnostyki i zrobił jakieś zwarcie, stąd przepalony bezpiecznik.Jeżeli pompa robi bzzzzzz to ukł. diag. raczej nie wprowadził ECU w stan pracy awaryjnej. proponuje wymienić bezpiecznik , jeździć i obserwować co się dzieje.Sprawdź testerem czy przypadkiem nie podaje jakiś błędów. A z tym kluczykiem z kropką to chyba jakiś patent ,przypuszczam że ktoś robił jakiś "wałek" jeżeli klucz jest z immo , to po włożeniu do stacyjki powinno się autko uruchomić bez jakiś kombinacji .