Daewoo matiz czy Hyundai atos

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałbym żebyście przysyłali mi opinie tych dwóch samochodów, który się wam podoba, jest lepszy, ładniejszy. Możecie też omówić swój samochód.
  
 
Czesc!
Niestety na temat Hyundaya nie mam nic do powiedzenia, natomiast Matizy mam dwa.Pierwszy (wersja Life) zakupiony w 1999 roku i wyprodukowany w Korei jest moim ulubionym miejskim autkiem.Cichutki, zgrabniutki i elegancki.Spalanie miasto/trasa: 5.8l/4.6l.Drugi (wersja Joy z klima) zakupiony w 2000 roku skladany w Polsce.Na dzien dobry znacznie glosniejszy.Pali przynajmniej poltora litra wiecej (oczywiscie bez wlaczonej klimatyzacji).Wydaje sie nieco slabszy i mniej zwawy.Predkosci maksymalne porownywalne, max.150 km/godz. (w Polskim przy 135-140 zaczynaja nieprzyjemnie drgac lewe przednie drzwi).Usterki: przepalona zarowka w reflektorze glownym w Polskim Matizie.Przebieg: kazdym z osobna okolo 12 tys. km. Wygodne prowadzenie nawet w dlugich trasach (Francja, 4200km, pod gorke trzeba wylaczac klime, bo bardzo traci moc).
Zwrotny, posiada bardzo krotki przod, co znacznie ulatwia manewrowanie.W miescie niezastapiony.
Polecam!!!
Adam
  
 
Ja jestem co prawda za Atosem bo go mam, a co do Daewoo nie mam zaufania. Atos jest napewno wygodniejszy. Ale dziękuję! Cześć!
  
 
Miesiąc po kupnie Matiza zapchał się zawór w silniku (tak powiedziało ASO)
po 10 miesiącach odpadło lusterko wsteczne wewnętrzne , do tej pory nie reaguje na klej w ASO, poza tym nie jest źle...
Hyundai wydaje się nieco gorszą propozycją ale to są tylko domysły. Cześć!
  
 
Ja jeżdże hyundaiem już prawie drugi rok i nic się nie psuje. Nie jeden opisuje swoje nie zadowolenie z Daewoo, a jeszcze wszystko możliwe że zbankrutowane Daewoo wykupi Hyundai. W końcu Hyundai chce wkroczyć w czołówkę największych firm samochodowych. Dzięki, cześć!
  
 
Oczywiście Hyundai
Sam mam Accenta i to już 2 Hyundai w rodzinie
Matiz to moim zdaniem "total szajs"
w porównaniu z Atosem
zresztą co tu porównywać
Sprzedaż Atosów w Polsce w 2000 roku prawie się podwoiła a DU raczej nie
Poza tym jakość wykonania
Wszystkie Hyundaie produkują w Korei a DU w Poplsce o czym pisał kolega Adam - jakość tego z Polski jest raczej marna
Osiągi Atos - 15 sek. do paki
raczej z Matizem nie ma co robić no i nowocześniejszy silnik

Poza tym marka Hyundai współpracująca z Mitshubishi o czymś świadczy
W życiu nie kupię DU żadnego modelu Hyundaia odpowiedniki są o klasę lepsze i już na pewno ładniejsze
Atos to auto do miasta i na krótsze trasy a Matiz to bez urazy "pierdopęd" lichej jakości zresztą nic tu nie mam do konkretnego Matiza ale do całego DU i polskiego wykonania
Polecam Atosa lub Accenta tym bardziej, że zniżki w salonach Hyundaia na modele z 2000 roku są = Atos, Atos Prime i Accent 2 = 6000 PLN taniej
jak nie wierzysz to sam sprawdź podaję adres dilera z Krakowa i tam w dziale promocje wszystko opisane
jest nawet opisane, że zniżka na modele produkowane w 1999 roku wynoszą na Atosa i Accenta 2 9000 PLN to nie bajka sam sprawdź na stronie
i promocyjne kredyty i promocyjne pakiety ubezpieczeniowe + jakieś tam wczasy dl 2 osób gratis i inne bajery
www.victoria.krakow.pl
i odpisz co o tym sądzisz
z cennika na 2001 rok z 15.01.2001 roku najtańszy Atos kosztuje 27.950 PLN
- 6000 PLN rabatu za rocznik 2000 (co to za różnica autko i tak nowe a ja sam nabyłem Accenta w taki sposób ale wtedy były inne ceny i inne zniżki) i masz za 21.950 fajne zrywne autko - na pewno lepsze od Matiza
Szerokiej i bez urazy kolego od Matiza ale takie jest moje zdanie i w/w porównanie jest zbędne bo to nie ta klasa nie ta jakość i nie ta marka
a 3 cylindrowy silnik matiza to już przesada nawet seicento 900 i cinquecent 900 ma 4 cylindy nie mówiąc o silnikach 1.1
3 cylindry to mają skutery śniegowe
Atos ma 4 cylindry i bardzo zrywny i oszczędny silnik
sąsiad ma Atosa więc czasem z nim jeżdżę i jest ok
Pozdrawiam i odpisz co o tym sądzisz i co myślisz o cenach z w/w podanej strony dilera z Krakowa

hayabusa

Witek napisał:
>
> Ja jeżdże hyundaiem już prawie drugi rok i nic się nie psuje.
> Nie jeden opisuje swoje nie zadowolenie z Daewoo, a jeszcze
> wszystko możliwe że zbankrutowane Daewoo wykupi Hyundai. W
> końcu Hyundai chce wkroczyć w czołówkę największych firm
> samochodowych. Dzięki, cześć!
>

  
 
Cześć. Zgadzam się z tobą. Kupiłem już atosa i jestem bardzo zadowolony. Atos jest bardzo wygodny. W Daewoo siedzi się strasznie, a zresztą niepodoba mi się wygląd matiz. Co chodzi o te zniżki i te inne promocje to się mi podobają. Strona Hyundaia w Krakowie jest niezła. Tam przepraszam za pomyłke. To HYUNDAI wykupi Daewoo. Cześć! Dzięki!