Daewoo matiz czy Hyundai atos

Sortuj posty wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wyświetlony od najstarszych postów <<
 Autor 
 2000-12-30 10:27:00

Chciałbym żebyście przysyłali mi opinie tych dwóch samochodów, który się wam podoba, jest lepszy, ładniejszy. Możecie też omówić swój samochód.
2009-07-31 23:37

2001-01-12 11:27:00

Czesc!
Niestety na temat Hyundaya nie mam nic do powiedzenia, natomiast Matizy mam dwa.Pierwszy (wersja Life) zakupiony w 1999 roku i wyprodukowany w Korei jest moim ulubionym miejskim autkiem.Cichutki, zgrabniutki i elegancki.Spalanie miasto/trasa: 5.8l/4.6l.Drugi (wersja Joy z klima) zakupiony w 2000 roku skladany w Polsce.Na dzien dobry znacznie glosniejszy.Pali przynajmniej poltora litra wiecej (oczywiscie bez wlaczonej klimatyzacji).Wydaje sie nieco slabszy i mniej zwawy.Predkosci maksymalne porownywalne, max.150 km/godz. (w Polskim przy 135-140 zaczynaja nieprzyjemnie drgac lewe przednie drzwi).Usterki: przepalona zarowka w reflektorze glownym w Polskim Matizie.Przebieg: kazdym z osobna okolo 12 tys. km. Wygodne prowadzenie nawet w dlugich trasach (Francja, 4200km, pod gorke trzeba wylaczac klime, bo bardzo traci moc).
Zwrotny, posiada bardzo krotki przod, co znacznie ulatwia manewrowanie.W miescie niezastapiony.
Polecam!!!
Adam

2001-01-16 14:14:00

Ja jestem co prawda za Atosem bo go mam, a co do Daewoo nie mam zaufania. Atos jest napewno wygodniejszy. Ale dziękuję! Cześć!

2001-02-07 16:50:00

Miesiąc po kupnie Matiza zapchał się zawór w silniku (tak powiedziało ASO)
po 10 miesiącach odpadło lusterko wsteczne wewnętrzne , do tej pory nie reaguje na klej w ASO, poza tym nie jest źle...
Hyundai wydaje się nieco gorszą propozycją ale to są tylko domysły. Cześć!

2001-02-08 15:36:00

Ja jeżdże hyundaiem już prawie drugi rok i nic się nie psuje. Nie jeden opisuje swoje nie zadowolenie z Daewoo, a jeszcze wszystko możliwe że zbankrutowane Daewoo wykupi Hyundai. W końcu Hyundai chce wkroczyć w czołówkę największych firm samochodowych. Dzięki, cześć!

2001-02-09 21:58:00

Oczywiście Hyundai
Sam mam Accenta i to już 2 Hyundai w rodzinie
Matiz to moim zdaniem "total szajs"
w porównaniu z Atosem
zresztą co tu porównywać
Sprzedaż Atosów w Polsce w 2000 roku prawie się podwoiła a DU raczej nie
Poza tym jakość wykonania
Wszystkie Hyundaie produkują w Korei a DU w Poplsce o czym pisał kolega Adam - jakość tego z Polski jest raczej marna
Osiągi Atos - 15 sek. do paki
raczej z Matizem nie ma co robić no i nowocześniejszy silnik

Poza tym marka Hyundai współpracująca z Mitshubishi o czymś świadczy
W życiu nie kupię DU żadnego modelu Hyundaia odpowiedniki są o klasę lepsze i już na pewno ładniejsze
Atos to auto do miasta i na krótsze trasy a Matiz to bez urazy "pierdopęd" lichej jakości zresztą nic tu nie mam do konkretnego Matiza ale do całego DU i polskiego wykonania
Polecam Atosa lub Accenta tym bardziej, że zniżki w salonach Hyundaia na modele z 2000 roku są = Atos, Atos Prime i Accent 2 = 6000 PLN taniej
jak nie wierzysz to sam sprawdź podaję adres dilera z Krakowa i tam w dziale promocje wszystko opisane
jest nawet opisane, że zniżka na modele produkowane w 1999 roku wynoszą na Atosa i Accenta 2 9000 PLN to nie bajka sam sprawdź na stronie
i promocyjne kredyty i promocyjne pakiety ubezpieczeniowe + jakieś tam wczasy dl 2 osób gratis i inne bajery
www.victoria.krakow.pl
i odpisz co o tym sądzisz
z cennika na 2001 rok z 15.01.2001 roku najtańszy Atos kosztuje 27.950 PLN
- 6000 PLN rabatu za rocznik 2000 (co to za różnica autko i tak nowe a ja sam nabyłem Accenta w taki sposób ale wtedy były inne ceny i inne zniżki) i masz za 21.950 fajne zrywne autko - na pewno lepsze od Matiza
Szerokiej i bez urazy kolego od Matiza ale takie jest moje zdanie i w/w porównanie jest zbędne bo to nie ta klasa nie ta jakość i nie ta marka
a 3 cylindrowy silnik matiza to już przesada nawet seicento 900 i cinquecent 900 ma 4 cylindy nie mówiąc o silnikach 1.1
3 cylindry to mają skutery śniegowe
Atos ma 4 cylindry i bardzo zrywny i oszczędny silnik
sąsiad ma Atosa więc czasem z nim jeżdżę i jest ok
Pozdrawiam i odpisz co o tym sądzisz i co myślisz o cenach z w/w podanej strony dilera z Krakowa

hayabusa

Witek napisał:
>
> Ja jeżdże hyundaiem już prawie drugi rok i nic się nie psuje.
> Nie jeden opisuje swoje nie zadowolenie z Daewoo, a jeszcze
> wszystko możliwe że zbankrutowane Daewoo wykupi Hyundai. W
> końcu Hyundai chce wkroczyć w czołówkę największych firm
> samochodowych. Dzięki, cześć!
>

2001-02-13 17:49:00

Cześć. Zgadzam się z tobą. Kupiłem już atosa i jestem bardzo zadowolony. Atos jest bardzo wygodny. W Daewoo siedzi się strasznie, a zresztą niepodoba mi się wygląd matiz. Co chodzi o te zniżki i te inne promocje to się mi podobają. Strona Hyundaia w Krakowie jest niezła. Tam przepraszam za pomyłke. To HYUNDAI wykupi Daewoo. Cześć! Dzięki!