POMOCY!!!! DOBRZE NADAJE ŹLE ODBIERA!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam problem z CB. Zamontowalem w barze antene stacjonarną Almas-Blau 5/8 z 6 przeciwwagami. mam zasilacz 4 ampery i radyjko PRESIDENT JOHNNY i powazny problem. po zestrojeniu SWR na poziomie 2.1. podczas prob radyjko nadaje dobrze sprawdzilem to jadac swoim autem. oddalilem sie na 10km od baru i slyszalem super ale bar mnie nie slyszy. Pytanie dlaczego? Okazuje sie ze antena nadaje bardzo dobrze a odbiera maksymalnie z 3 km. jaki moze byc powod. Pomożcie gdyz facet ktory sprzedawal mi cb w sklepie rozklada rece. Dodam ze radio jest sprawne bo w samochodzie dziala idealnie i zasilacz sieciowy tez jest sprawny bo mam 2 i nz kazdym jest to samo. licze na odpowiedz. POZDRAWIAM!!!
  
 
a moze problemem jest nie instalacja na bazowce, tylko Twoja w samochodzie (nadawanie) sprawdzales z innym mobilkiem czy jego tez tak kiepsko slyszysz na bazie?
  
 
Witam. SprawdzaŁem z innymi mobilkami i jest to samo. Powyżej 3 km nic nie sŁychać.
  
 
SWR powyżej 2.0 jest zły musisz zejśc poniżej najlepiej jak najblizej 1.0
Sprawdz czy żyła nie styka się z oplotem.
  
 
witam antene stacjonarną trzeba zamontować na jakims maszcie nie bezposrednio do muru jak częto to robia jaki kabel zastosowałes ale myśle ze jak wystawisz na maszcie to bedzie o wiele lepiej
sp9qlm