Pomoc w wyborze CB

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Koledzy mam do wydania ok 500zl a nie bardzo wiem co wybrac, po przeczytaniu forum wiedze ze kazdy ma inne zdanie a chodzi mi o radio + antena do 100cm. i mam pytanie czy sa takie zestawy radio + antena ktorych nie trzeba stroic a mozna przekaladc zauta do auta bo mam 2 i takie by sie przedalo
  
 
Cytat:
2007-03-30 20:29:57, rafal4446 pisze:
Koledzy mam do wydania ok 500zl a nie bardzo wiem co wybrac, po przeczytaniu forum wiedze ze kazdy ma inne zdanie a chodzi mi o radio + antena do 100cm. i mam pytanie czy sa takie zestawy radio + antena ktorych nie trzeba stroic a mozna przekaladc zauta do auta bo mam 2 i takie by sie przydalo Jak mozecie to pomozcie

  
 
witam ja osobiście moge polecić tobie cb radio firmy intek bo są ok a antene hustler raz taki zestaw zestroisz i potem możesz spokojnie przekładać z auta do auta.pozdrawiam
  
 
Nie zgodzę się z twierdzeniem ewy1983...
Przecież anteny nie stroi się do radia tylko do konkretnego auta, a wręcz do konkretnego miejsca na aucie.
Wystarczy antenę postawić w innym miejscu a SWR od razu ulegnie zmianie.
Możesz przestawić magnesówkę strojoną na jednym aucie do drugiego auta, to będzie działać, ale nie możesz wtedy liczyć na dobre osiągi zestawu...
Pozdrawiam!
  
 
ja posiadam u520 z anteną hustler nawet spoko działa
  
 
witaj
Niestety radia zdrozaly i w tej cenie ciezko cos kupic cos przyzwoitego a jak masz zamiar korzystac poza Polska to trzeba z ukf, chyba ze uzywane to Uniden PRO 520 lub jakiegos Presidenta

1. Radia sie nie stroi chyba ze nie trzyma czestotliwosci - wiec nie wazne jakie kupisz. Choc jak masz ropniaka to niektore radia nie lubioa takich silnikow. Szczegolnie te tansze.

2. Zestrajasz zestaw z samochodem - czyli regulujesz bat w antenie, czasami koczy sie to powazniejszymi operacjami. przy magnesie najistotniejsze jest stale miejsceustawiania anteny.

3. A antene to kup sobie antene President - Florida jest najlepsza z krotkich, a jak chcesz zasieg to juz 145 cm i wiecej (dluzsza antena to i wiecej smieci zbierasz)

Dlaczego Florida - bo to jedyna znana mi antena nie wymagająca zestrojenia, choc nie do konca . Masz tam tzw."stroik" to chyba kawalek metalu zalany w plastiku. Nie rozbieralem to nie wiem.

Ale jak masz 2 samochody zainwestuj 40 zl w refletometr i zawsze sobie dostroisz.
  
 
witaj
Niestety radia zdrozaly i w tej cenie ciezko cos kupic cos przyzwoitego a jak masz zamiar korzystac poza Polska to trzeba z ukf, chyba ze uzywane to Uniden PRO 520 lub jakiegos Presidenta

1. Radia sie nie stroi chyba ze nie trzyma czestotliwosci - wiec nie wazne jakie kupisz. Choc jak masz ropniaka to niektore radia nie lubioa takich silnikow. Szczegolnie te tansze.

2. Zestrajasz zestaw z samochodem - czyli regulujesz bat w antenie, czasami koczy sie to powazniejszymi operacjami. przy magnesie najistotniejsze jest stale miejsceustawiania anteny.

3. A antene to kup sobie antene President - Florida jest najlepsza z krotkich, a jak chcesz zasieg to juz 145 cm i wiecej (dluzsza antena to i wiecej smieci zbierasz)

Dlaczego Florida - bo to jedyna znana mi antena nie wymagająca zestrojenia, choc nie do konca . Masz tam tzw."stroik" to chyba kawalek metalu zalany w plastiku. Nie rozbieralem to nie wiem.

Ale jak masz 2 samochody zainwestuj 40 zl w refletometr i zawsze sobie dostroisz.
  
 
kolego Qsa nie ukf tylko FM i to jeszcze w tzw "5"

wiec radio tez sie stroi a raczej przestraja jesli jest przywiezione z zachodu na 90% chodzi w "5" a u nas pracuje sie w "0" zerach

floride tez sie stroi

sa anteny ktorych sie nie stroi np podrobka tak juz słabej anteny midland 18-244 nie ma mozliwosci zestrojenia

w dzisiejszych czasach corz wiekszego ruchu w eterze najodpowiedniejsza antena aby miec dobra łacznosc a i smieci nie było zbyt wiele oscyluje od 1 metra do 1,5
dłuzsze sie juz gozej spisuja w miescie bo trzeba mocno sie skrecac za to natrasie jest malinka--- sam jezdze z 2m batem
  
 
witam , co myślicie o radyjku ,pełna nazwa : K6122 AM/FM MK-3 ????ziutek217@wp.pl