2 pytanka o kondensator

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie
1. Czy pod przykreconym kondensatorem moga przechodzic kable ( kwestia uporzadkowania mi tak wychodzi a nie wiem czy nie ma to jakichs negatywnych skutkow)??

2. W przypadku instalacji 2 wzmacniaczy czy kable od kondensatora do wzmakow musza miec ten sam przekroj?? Dodam tylko ze dlugasc maja ta sama.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-04-05 08:35:53, Jedynak pisze:
Jak w temacie 1. Czy pod przykreconym kondensatorem moga przechodzic kable ( kwestia uporzadkowania mi tak wychodzi a nie wiem czy nie ma to jakichs negatywnych skutkow)?? 2. W przypadku instalacji 2 wzmacniaczy czy kable od kondensatora do wzmakow musza miec ten sam przekroj?? Dodam tylko ze dlugasc maja ta sama. Pozdrawiam




ad1 - nie bardzo rozumiem pytanie, czy chodzi Ci że podczas przykręcania kond do elementu stałego pod nim idą jakieś kable ? Jeśli tak to lepiej tak nie robić, mogą się przetrzeć po czasie i zmasować.
ad2 - nie muszę ale wskazane jest żeby miały, jeśli wzmacniacze są identyczne lub zbliżone odnośnie poboru mocy.

Oczywiście nie muszę dodawać że kondensator powinien być jak najbliżej wzmacniaczy (możliwie najkrótsze odcinki kabla między kond a wzmacniaczem).
  
 
Heh no niby moga ale nie powinny. Jezeli juz musisz to tak rozwiazac to zlej ten odcinek kabli ktory styka sie z kondziem bogato klejem na goraco. DUZO tego kleju.
Kable nie musza miec tego samego przekroju.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Własnie chodzi glownie o walory estetyczne i stad pytanie czy moga przechodzic pod kondensatorem - czy poza przetarciem sa jakies nne przeciwwskazania??

Co do miejsca montazu to jest on przykrecony miedzy wzmacniaczami a kable sa dosyc krotkie, tyle ze jeden ze wzmacniaczy to opcja przejsiciowa i ma male "porty" wiec nie bardzo da sie do niego przykrecic "normalne " kable dlatego dalem ciensze.
  
 
Da rade Kolego. Poszukaj dobrze w sklepie najwiekszego konektora ktory sie zmiesci w gniezdzie (tzn. chodzi mi o widelki). Pozniej te ramiona ktore maja obejmowac przewod trzeba rozewrzec (nie musza one obejmowac przewodu na calym jego obwodzie). Nie musze mowic ze calosc zalewamy cyna a pozniej pilniczek i ladnie "na walec" robimy przewod i usuwamy resztki cyny. Niestety czasami zlacza do podlaczenia zasilania do wzmaka sa za male (nie wiem czy to az taki duzy problem dla projektanta zaprojektwoac wieksze? ) i trzeba sie ratowac takimi patentami.
Jezeli chodzi Ci o walory estetyczne to pewnie sam dojdziesz do wniosku ze przewody pod kondziem przechodzic nie moga
Nie wiem jak to montujesz wszystko ale polecam zamontowanie na MDF i wywiercenie kilkunastu dziurek. Pozniej przetykasz tylko male opaski samozaciskowe i mocujesz przewody tak ze nic nie jest luzne.
Na to pozniej druga plyta z MDF (dekoracyjna) zeby ukryc cala platanina kabli i gotowe
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Wlasnie wydawalo mi sie ze konektor powinien obejmowac caly przewod Nic dzieki za info - bede walczyl dalej
  
 
Tak powinno byc ze konektor obejmuje caly obwod przewodu ale jak zalejesz cyna to bedzie polaczenie galwaniczne i bedzie git.
Pozdrawiam
Kamyk