Jak to zrobić - Stacyjka i radio

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Nie wiemjak to zrobic..
Nie chce by radio załanczało mi sie tylko wtedy gdy przekrece kluczyk.. Czyli nie bez posrednio ze stacyjki ciagnac zasilanie..
Bo to uciazliwe, Co musialbym zrobic..
  
 
Przepiąć zasilanie radia po stacyjce na zasilanie stałe. Jeśli radio dokładane to połączyć żółty z czerwonym i do stałego plusa.
  
 
dzieki, jak zawsze błyskawiczna pomoc
  
 
Albo z zapalniczki, tylko zapalniczka jest najmniej filtrowanych miejscem.

pozdr
  
 
gdzie wobec tego najlepiej.
  
 
Cytat:
2007-04-06 22:06:32, qdares23 pisze:
gdzie wobec tego najlepiej.



Jak nie masz wzmacniacza, tylko radio może być też zapalniczka prościej .

Twój wybór.
  
 
Ale po co do zapalniczki? Przecież do radia jest już doprowadzony stały plus. I zwiera się zasilania radia do niego. I po kłopocie...
  
 
mam wzmaka i juz wszystko jasne, dzieki
  
 
Cytat:
2007-04-06 22:10:42, Blazey pisze:
Ale po co do zapalniczki? Przecież do radia jest już doprowadzony stały plus. I zwiera się zasilania radia do niego. I po kłopocie...



Jest, używa go się do podtrzymywania napięcia można i tam.
  
 
Ja bym pociagnal z aku.
  
 
Cytat:
2007-04-06 22:16:17, mefis22 pisze:
Ja bym pociagnal z aku.



Z aku to ciagne ale plusa ze wzmaka ,
  
 
Cytat:
2007-04-06 22:16:17, mefis22 pisze:
Ja bym pociagnal z aku.



Nie ma sensu radia z aku, tam wali prąd z alternatora może silnik słyszeć jak ma coś nie tak . Zostań jednak przy tym kabelku z pamięci. Jest w tej wiązce która idzie do radia. Jak nie wiesz który to kabel to możesz mierniczkiem sprawdzić gdzie jest napięcie.
  
 
ale po co sie meczyć zrób tak na plusie i minusie masz podpiete po bespieczniku tak na kablach od kosci iso wiec teraz zrób tak wyjmij bespiecznik z minusa i podłacz go do bespiecznika do plusa zaklej dobzre tasma izolacyjna i ciesz sie efektem chodzacego radia tylko pamietaj podepnij pod jeden bespiecznik nie do kabli tylko do tego bespiecznika
  
 
dzieki Luki, oczywiscie, nawet niedawno zakupilem sobie taki miernik
i jeszcze w essim nie probowalem nic tym mierzyc hehee.. a tu trafia sie okazja.. okazja
Dzisiaj juz i tak nie chce mi sie tego robic.. po swietach to zalatwie..
  
 
piotrek_87 z całym szacunkiem ale pieprzysz jak potłuczony!!! Od kiedy to się montuje bezpieczniki na minusie, czyli na masie?!? Bo jak nie odróżniasz przewodów zasilających od masowych, to może lepiej już nie doradzaj...
I nie ma co kombinować z plusem z aku do radia, bo to zbędna kombinatoryka. To samo z łączeniem bezpieczników, szczególnie na taśmę izolacyjną, bo to akurat prowizorka. Na przewodzie od radia SĄ GOTOWE złącza i wystarczy je przepiąć.
  
 
spoxo Panowie.. heeh hee we wtorek sie okaże czyj pomysl lepszyP
tak na powaznie najszybciej wlasnie po gotowych przewodach z kostki ISO i radia.. To soę musi udać
  
 
Masa przez bezpiecznik....... G - ZUS

qdares23 - Bialosliwie to jest pod Pila? Bo ostatnio bylem tam w nocy odwozilem tam pewnego Pana. Mieszka na takim osiedlu domkow jednorodzinnych jak sie wjezdza to w prawo a pozniej w lewo obok budowy

[ wiadomość edytowana przez: Kamykgdy dnia 2007-04-07 12:08:54 ]
  
 
Dżizys . . ale kombinacje
Moze chlopakowi jeszcze karzecie sie pod alternator podpiac Wszystko jest juz w instalacji przeciez Przepiecie jednego pin'a i po sprawie,a nie jakies filozofie ehh
  
 
kurcze moze dla znawcow tematu jest to rzecz bardziej wymagajaca roboty ale ja opisze moje doswiadczenie jak mialem to zrobione w starym aucie.
Otoz w poprzendnim moim autku cala filozofia polegala na zlutowaniu dwoch kabelkow od zasilania...(dokladnie dolutowanie jednego kabla z wiazki do kabla podlaczanego do kabla zasilania od radia)

Co do essiego mam teraz zrobione ze radio gra bez kluczyka i tez mam zlutowane dwa kabelki. Nic nie przerabialem sam jest tak od poczatku jak kupilem essa, ale jak podlaczalem moje radio to wlasnie zauwazylem ze analogicznie do starego autka kabel podlaczany z zasilaniem radyjka jest zlutowany z innym. Kable byly w wiazce od poczatku i nikt przy tym nic nie grzebal....

W moim poprzednim autku kumpel osobiscie mi lutowal te dwa kabelki z wiazki bo gralo tak jak piszecie tylko z kluczykiem w stacyjce.
  
 
jak prowizorka i jaka kombinatoryka ja nie pisałem ze plus z aku ida kable od radia i masz na kablach 2 bespieczniki czy tak!!! jeden to plus a drugi to masa a chodzi mi o kable co sa pomiedzy radiem a a meskim iso!!! i to ne jest kominatoryka tylko najłatwiejszy sposób a izolacja miała byc tylko po to zeby nie odczepiły sie kable i to zeby radio choziło cały czas mozna zrobić w 5 min łatwym sposobem a nie tak jak wy piszecie mierniki i inne sprwy roboty na 2 godziny ?!!!!ahahaha czemu utrudniac wiec podsumuwujac zeby kazdy wiedział o co chodzi bo znowu beda psy wieszane na mnie
od radia ida kable zakonczone kstaka iso
w śród tych kabli sa 2 z bespiecznikami + i -
wycioagamy bespiecznik z minusa i te 2 blaszki na których jest osadzony espiecznik przypinamy do 2 blaszek w których jest wpiety bespeicznik na plusie, i finito radio chodzi cały czas nie jestes uzalezniony od stacyjki oczywiscie w pzrenośni cały czas bo jak sobie właczysz bedzie hulac a jak nie to nie sprawdzony sposób na podonej zasadzie ma kolega "kormoran"

[ wiadomość edytowana przez: piotrek_87 dnia 2007-04-07 13:15:32 ]