Nareszcie dorwałem tubę (JBL)+Pioneer do przodu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Więc nabyłem drogą kupna tubę JBL CTX 3000, za okazyjną cenę 200zł...

rozmiar 300 mm
impedancja 4 Ohm
moc ciągła 200 W
moc szczytowa 400 W
skuteczność (2,83V/1 m) 95 dB
pasmo przenoszenia 30 - 200 Hz
wymiary mm 720 x 350

Pytania mam dwa:

1. Jaki do niej kupić najtańszy wzmacniacz żeby fajnie zagrała, bo narazie mam TAKIEGO smoka i coś tam łupie, a wolałbym żeby jednak grało...

2. Kolega od którego ją kupiłem woził ją (oczywiście) w bagażniku i nie zauważył że zbierała mu się tam woda, jako że obudowa tuby jest z papieru, to porobiły się zniekształcenia na tej stronie która zamokła, myślicie że bez problemu można to lekko namoczyć i wyprostować?








[ wiadomość edytowana przez: kubusiek77 dnia 2007-05-22 07:54:51 ]
  
 
hahah voice kraft z allegro za 60z ------------ shit jakich mało

proponuje do samej tuby: carpower hpb602, ja pod subem tez mialem tego VK, po zmianie na carpower......... dzien do nocy to zbyt malo powiedziane
  
 
PARAMETRY
Maksymalna moc: 400 W
Znamionowa moc skuteczna: 2x20W
... nowe radyjka maja ok 25 w RMS


a co do tej naprawy na mokro to bym ni kombinowal na twoim miejscu bo jak ci sie zacznie papier rozwarstwiac to z tuby zrobisz papier toaletowy :/



[ wiadomość edytowana przez: Pre100n dnia 2007-04-13 22:24:30 ]
  
 
Cytat:
2007-04-13 22:12:49, Asior pisze:
hahah voice kraft z allegro za 60z ------------ shit jakich mało



to wiem.... dlatego pytam co kupić.......
  
 
I co ty teraz włożysz do tego bagażnika


[ wiadomość edytowana przez: vital dnia 2007-04-13 22:44:43 ]
  
 
Cytat:
2007-04-13 22:30:29, kubusiek77 pisze:
to wiem.... dlatego pytam co kupić.......



dlatego ja mowie ze to: ALLEGRO


btw ja mojego VK pchnalem w swiat za 55zł wiec tobie moze sie tez udac
  
 
http://www.allegro.pl/item184242614_rockford_fosgate_2_9_x_malo_uzywany_.html

najtanszy moze nie jest ... ale to juz nie zabawka

specyfikacja producenta: http://www.rockfordfosgate.com/library/manuals/2_9x-irs.pdf


[ wiadomość edytowana przez: Pre100n dnia 2007-04-13 22:43:27 ]
  
 
Cytat:
2007-04-13 22:34:23, vital pisze:
I co ty teraz włożysz do tego bagażnika



Zapas wyrzucę.....

Cytat:
Asior pisze:

btw ja mojego VK pchnalem w swiat za 55zł wiec tobie moze sie tez udac



Ja w moim już dwa razy końcówkę mocy zmieniałem, i kable zasilające ma lutowane bo w śróbkach się gwinty pozrywały przy pierwszym podłączaniu więc do muzeum pójdzie...


Ten Carpower wygląda spoko, a i opinie niezłe ma....
  
 
A ja mam starszą siostrę tej tuby JBL BTX 250, na szczęście ona nie potrzebuje wzmaka...
  
 
Szkoda tego RF na taki shit. Carpower bedzie ok.
  
 
Cytat:
2007-04-14 11:50:46, Kamykgdy pisze:
Szkoda tego RF na taki shit. Carpower bedzie ok.



szkoda czy nie szkoda zalezy ile jest kasy do wydania ... tube zmieniasz, a RF zostaje ... poza tym cena jak za tej klasy sprzet nie jest wysoka.
  
 
Cytat:
2007-04-14 12:43:51, Pre100n pisze:
tube zmieniasz, a RF zostaje


Tu sie zgodze ale cena..... hm.... kazdy przedmiot jest warty tyle ile ktos jest w stanie za niego zaplacic - ten RF siedzi na Alle juz troche i mowiac szczerze to cena troche za wysoka
Pozdro
Kamyk
  
 
A więc wywaliłem tego voice krafta i pożyczyłem od kumpla Mac Audio Red Attack 2400 gra o niebo lepiej , ale to chyba jeszcze nie to...
  
 
Prosze, napisz ze nie zaplaciles za niego tyle ile jest napisane na tej stronie do ktorej link podales.
  
 
Nie płaciłem za niego, tylko pożyczyłem jak napisałem wcześniej i jak coś to maksymalnie 100zł mógłbym za niego dać bo trochę zniszczony jest, ale myślę że jednak go nie kupię.....
  
 
Dobra ja wiecej wodki nie pije bo pozniej nastepnego dnia wyjatkowo niekumaty jestem. Poszukaj czegos bardziej firmowego np. Alpine, Kenwood itp z filtrem LP koniecznie
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Mam jeszcze jedno pytanie: Jakie ma znaczenie długość kabli? Chodzi mi o to czy lepiej jest: krótsze kable zasilania, długi do sub'a (wzmacniacz pod siedzeniem (tak mam)), czy odwrotnie (wzmak w bagażniku)???
  
 
Wzmak w bagazniku, kable zasilajace wzmaka o odpowiedniej srednicy. Kabel do suba min. 2x2,5mm2
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
do suba kabel mam 2x3mm2, a zasilające 3,5mm2, ale będę musiał kupić nowe bo te będą za krótkie...

A dlaczego lepiej w bagażniku?
  
 
Wzmak jest mniej narazony na wilgoc i uszkodzenia, ma lepsza wentylacje. Kable zasilajace do wzmaka min. 10mm2 + bezpiecznik max. 30cm od aku.
Pozdrawiam
Kamyk