[RITMO 105] hmm....po co mi ritmo? :D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wracajac z miasta podejchalem zobaczyc na zlom czy nie ma czegos ciekawego, i widze we zjezdza tam fiat ritmo. Nie czekajac zapytalem pracownika czy to do wyzlomowania i uslyszalem "a co, chcesz kupic?" Nie zastanawiajac sie dlugo powiedzialem tak! i podbieglem do wlasciciela. I tym sposobem za zawrotna sume 200zl stalem sie wlascicielem ritmo MK1 z silnikiem 1,6 DOHC. To taka tansza odmiana GT ritmo, podobnie jak abarthy 125 i 130 poosiada kiere abarha, zegary veglia (temperatura i cisnienie oleju oraz ladowanie), kola '14 i spoilerek w przednim zderzaku. Przeglad i OC ma, ponad 25 lat ma, wiec mam czas zeby sie pozastanawiac co z nim dalej zrobic







[ wiadomość edytowana przez: kosa131 dnia 2007-04-18 14:52:33 ]
  
 
A jak blacha? bo na fotkach zdrowo wyglada. Super autko, gratuluje.
  
 
Cytat:
2007-04-18 15:01:03, jaqo pisze:
A jak blacha? bo na fotkach zdrowo wyglada. Super autko, gratuluje.



wiesz ze myslalem ze bedzie gorzej? progi nawet cale, mocowania resora z tylu tez, z przodu zawiecha tez raczej sie trzyma budy. Napewno do roboty uklad kierowniczy, opony lyse, wydech puszcza... ale za ta kase...
  
 
kurde ale szczęście
Gratuluje ritmaka naprawdę fajna fura
  
 
"fuks jak japierdziu" jak to mawia Konieczko pobiles 3 razy pod wzgledem ceny mojego przypadkiem kupionego 125TC za 600 zeta , podobnie widze tez pod wzgledem stanu nadwozia gratuluje
  
 
Do czego to dochodzi ze ludzie dobre samochody wyrzucają na złom po to tylko pewnie by kupic jakis współczesny ryż.
  
 
Same kierownice chodzą na allegro za wyższe sumy
Mk I najładniejszy jest i kolor najszybszy! Gratuluję
  
 
tak w nim bylo w srodku 25 lat temu.. hehe zdjecie 105 z folderu

  
 
nooo w koncu ktos kupil ritmo mk1 i juz nie jestem sam ))) gratuluje
  
 
dobrze zę sie tam znalazłeś bo w takim stanie kupic autko i to jeżdzace za pełen bak paliwa, szkoda tylko ze ludzie sie pozbywają takich autek
  
 
no i jak na rirmo przystalo musialo sie cos spier ten tego... Potrzebuje rysunki, schematy i inne porady dotyczace skrzyni, mechanizmu zmiany biegow i wodzikow w srodku. poprzedni wlasciciel ostrzegal zeby delikatnie wsteczny wkladac i stalo sie to przed czym ostzregal - zamniast wstecznego mam 2, zamniast luzu jest 3 a zamniast 5 jest 5 Jak ktos moze cos poradzic, bede dzwieczny, bo chcialbym jutro zobaczyc co potrafi takie ritmo a tu lipa:/
  
 
Skoro siedzi już w nim DOHC to może by zrobić z niego jakiegoś fajnego ściganta? Narazie można tylko pozazdrościć autka zwłaszcza za taką cene!!
  
 
Cytat:
2007-04-18 23:03:34, Drag-On pisze:
Skoro siedzi już w nim DOHC to może by zrobić z niego jakiegoś fajnego ściganta? Narazie można tylko pozazdrościć autka zwłaszcza za taką cene!!


o tym samym pomyślałem
  
 
mechanizm zmiany biegow to slaby punkt ritmo mk1 i mk2, sprawne wodziki to prawie unikat, mam caly mechanizm z mojego 125TC w piwnicy tyle ze jako komplet do skrzynki ZF , poza luzem na wodzikach problem moze tez tkwic w poduszkach silnika, w moim 125TC byly dwie z pieciu urwane, zupelnie tez byly jajca z biegami na poczatku, zerknij kosa i na to bo nawet jak ustawisz wodzik prawidlowo to po pierwszym ruszeniu z pelnej pyty wszystko sie poprzestawia

ps to pisalem ja bart128 z kompa treza
  
 
Cytat:
2007-04-18 23:36:51, trez pisze:
mechanizm zmiany biegow to slaby punkt ritmo mk1 i mk2, sprawne wodziki to prawie unikat, mam caly mechanizm z mojego 125TC w piwnicy tyle ze jako komplet do skrzynki ZF , poza luzem na wodzikach problem moze tez tkwic w poduszkach silnika, w moim 125TC byly dwie z pieciu urwane, zupelnie tez byly jajca z biegami na poczatku, zerknij kosa i na to bo nawet jak ustawisz wodzik prawidlowo to po pierwszym ruszeniu z pelnej pyty wszystko sie poprzestawia ps to pisalem ja bart128 z kompa treza



to jeszcze powiedz co z trym teraz zrobic. Sciagnac dekiel ze skrzyni i zobaczyc co sie stalo sie? Probowalem zdemontowac zatrzaski ale to nic nie dalo. Sam mechanizm w sumie wyglada na sprawny, tyle ze jakby wszedl jakis bieg i nie chcial wyjsc....
Za ta skrzynke z wodzikami pewnie chcesz wiecej niz za auto dalem?



Kosa
  
 
zrobione. wysunał sie za bardzo jeden wodzik. po wepchnieciu na miejsce znow mam wszytkie biegi
  
 
Ponawiam prosbe o dokumnetacje techniczna skrzyni. Dzis problem sie powtorzyl, na dodatek chwile po tym jak wepchanelm wodzik wskoczyly dwa biegi na raz i nie obylo sie bez rozbierania skrzyni, a na miescie srednio sie takie naprawy robi... Gdy wejda dwa biegi, skrzynia sie blokuje i nie mozna auta pchac ani holowac:/


Przy okazji umylem sobie ritmiaka i komore silnika
  
 
Gratki fajna bryczka
  
 
moze po prostu chesz skrzynie biegów - mam z regaty 2 sztuki z tego co wiem to mają niestety troszke dłuższy dyfer, ale jak gazu nie masz to i tak bedzie fajniutko jeździł. Pozdrawiam no i trzymam dle Ciebie przekładnie kierowniczą - odezwij sie na gg
  
 
takie cos wyszperalem w necie:

link


a swoja droga - chyba bede zmuszony ssprzedac ritmo, troche cienko z kasa, a lada dzien bede musial zaplacic za naprawe racinga, przydaloby sie tez pomalowac mu bok i dokonczyc speciala. Ale zanim sprzedam ritmo, zrobie porzadek ze skrzynia i zawieszeniem, przeglad, OC krotkoterminowe i wtedy go wystawie.

[ wiadomość edytowana przez: kosa131 dnia 2007-05-31 01:44:03 ]