Problem z Podłączniem Radia....Yamaha...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam taki problem iz nie dawno Ukradli mi z auta radio .
Wiec chciałem podłaczyc starego Kaseciaka który grał przed tym radiem które mi ukradziono .
Radio to kaseciak Yamaha...ma wystajace dwa kabelki czerwony i czarny.
Kiedys jezeli dobrze Pamientam podłączałem czerwony po czerwony oraz czarny pod brązowy i wszystko grało...
Teraz natomiast kiedy dotykam kabel czerwony z czerwonym Iskrzy... i jak pożądanie zlacze to wywyala bezpiecznik nr 21 : /
Czym to jest spowodowane i moze mi ktos powiedziec jak zrobic zeby działalo...bo mam troche dosc jazdy bez Radia
z Góry dziękuje i pozdrawiam

  
 
czrny - masa (-)
czerwony plus (+)

miernikiem sprawdź jaki kabel w instalacji za co odpowiada

sorry ale o 24 juz mysle o spaniu


[ wiadomość edytowana przez: Asior dnia 2007-04-21 00:01:40 ]
  
 
Cytat:
2007-04-20 23:52:29, Asior pisze:
czerwony minus (+)



Plusy ujemne i plusy dodatnie


Matius, nie zaminiles kiedys przez przypadek zasilania, tzn nie pomyliles kabelkow, to ewidentnie jest zwarcie do masy, chyba cos strzelilo. Ale jeszcze sprawdz napiecia - tylko czerwony to plus
  
 
Spróbuj to radio odpalić na stole, na jakimś zasilaczu lub podłącz pod akumulator ale też przez bezpiecznik żeby sprawdzić, czy to wina radia, czy instalacji. Bo jeśli robi zwarcie, to wygląda na uszkodzenie radia powstałe np przez odwrotne podłączenie radia.
  
 
Dzisiaj podłączyłem jeszcze raz tak jak bylo czerwony pod czerwony i czarny pod brązowy Ale radio bylo wyciagnięte z kieszeni i zadnego zwarcia nie bylo natomiast jak je wsunełm znowu to samo...sie działo...
czy to znaczy ze radio nadaje sie na śmietnik....??
nie jestem elektronikiem a naprawa jesli dało by sie to naprawic bedzie droższa niż to radio....
  
 
Cytat:
2007-04-21 13:46:53, Matius pisze:
Dzisiaj podłączyłem jeszcze raz tak jak bylo czerwony pod czerwony i czarny pod brązowy Ale radio bylo wyciagnięte z kieszeni i zadnego zwarcia nie bylo natomiast jak je wsunełm znowu to samo...sie działo... czy to znaczy ze radio nadaje sie na śmietnik....?? nie jestem elektronikiem a naprawa jesli dało by sie to naprawic bedzie droższa niż to radio....



Czyli w kieszeni nie działa a wyciągnięte z kieszeni działa ?
  
 
Sprawdź dokładnie instalację pod radio (może przy kradzieży uszkodzili Ci kable), a po podpięciu wsuwaj je powoli i staraj się zobaczyć jak układają się kable (musi dochodzić do jakiegoś zwarcia podczas wsuwania)
  
 
Cytat:
2007-04-21 13:46:53, Matius pisze:
Dzisiaj podłączyłem jeszcze raz tak jak bylo czerwony pod czerwony i czarny pod brązowy Ale radio bylo wyciagnięte z kieszeni i zadnego zwarcia nie bylo natomiast jak je wsunełm znowu to samo...sie działo... czy to znaczy ze radio nadaje sie na śmietnik....?? nie jestem elektronikiem a naprawa jesli dało by sie to naprawic bedzie droższa niż to radio....


Bo jak wyjmiesz radio z kieszeni to te kabelki co ida do kieszeni to tylko tak jakby przedluzenie kabli tych co masz orginalnie w samochodzie dopiero jak podlaczysz radio (wsuniesz do kieszeni) moze nastapic zwarcie no chyba ze mialbys zwarcie w kostce kieszeni coraczej sie nie zdarza. Podlacz to radio pod aku na bezpieczniku 10A i sprawdz czy dziala.
  
 
Nie stety nie mogę poradzić sobie z podłaczniem tego radia. ostatnio wziołem blaupunkta od rodzicow(radio w 100% sprawne poniewaz w aucie rodziców działa bez problemowo) i chciałem podłaczyc tak ze czerwony do czerwonego a czarny do brązowego i działo sie to samo wywala bezpiecznik nr 21....
do elektryka za bardzo nie mam czasu podjechac ponieważ nagrom obowiązków mam non-stop...

Moje pytanie brzmi jak mogę poradzić sobie sam z tym problemem...juz nic mi nie przychodzi do głowy...elektrykiem nie jestem....
z góry serdecznie dziękuje za wskazówki...

Jazda bez radia troszku mnie męczy....
  
 
Kupujesz dwa kable o przekroju 4mm2 najlepiej ile to musisz sobie na oko wymierzyc ciagniesz z aku te kable do radia podlaczasz i hula oczywiscie na kablu + dajesz bezpiecznik 15A. Mozesz zamontowac taki zwykly jak w skrzynce bezpiecznikow tj dwie wsowki zakladasz na dwa konce kabla plusowego izolujesz dokladnie i dajesz bezpiecznik lub tez mozesz kupic specjalny bezpiecznik na kabel koszt cos kolo 5zl. Bezpiecznik dac najlepiej tak nie daleko aku tak 20cm max.