Problem z zachowaniem kultury na CB

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Musze sie z Wami podzielic pewną uwagą. Otóż wracając dzisiaj z weekendu do domu spotkalem sie dwa razy z ludzmi ktorzy spieszac sie podjezdzali mi pod sam zderzak no i przy tym nie skapili roznego rodzaju obelg przez CB. Dwa razy przekazalem im delikatnie ze jesli chca koniecznie jechac bo im sie bardzo spieszy to niech daja po podwojnych ciaglych i po wysepkach i nie zmuszali innych robic za oslone antyradarowa. Tymbardziej ze mialem dzien wczesniej przypadek ze bylo info od kierowcy ze jest ok natomiast zaczaili sie misiaki za krzaczkiem przy glownej trasie i dwoch gosci z antenami CB na samochodach juz bylo zatrzymanych za predkosc. Wiec wracajac do watku co by go nie zgubic przeraza mnie czasami chamstwo jakie panuje w rozmowach przez CB, i jeszcze pol biedy jakbym sam jechal ale jak jade z zona albo ktos jedzie z dziecmi a na radyjku leca wiazanki to juz sie robi malo zabawne. Nie wiem co Wy o tym myslicie bo ja jestem przerazony i zaluje tylko ze kazdy taki frajer ktory bluzga moze sie czuc bezkarny bo przeciez go nikt nie jest w stanie namierzyc. No nic konczac prosze o jakies Wasze opinie na ten temat, czy spotkaliscie sie tez z czyms takim czy poprostu to ja jestem takim pechowcem ze mam z tym coraz czesciej do czynienia. Pozdrawiam..Marek
  
 
witam, z kulturą różnie jak w życiu czasem trzeba spotkać jakiegoś jełopa, ale myślę ze najlepiej to po prostu przemilczeć bo jak zwrócisz uwagę to jeszcze tobie sie dostanie, ja raczej spotykam się z pozytywnymi ludźmi którzy raczej pomagają a nie szkodzą, ale tak jak powiedziałeś - w mobilu wszyscy czują sie bezkarni i tak jest. Pozdrawiam i szerokości
  
 
heh... temat rzeka. niestety, jakie społeczeństwo, takie rozmowy...
skoro cb w mobilach używane jest przeważnie w celu łamania zasad i praw, to zasada nieprzeklinania też nie jest respektowana.

Ja słysząc takiego jełopa, rzucającego miechem, odzywam siędo niego w te słowy:


Cytat:
przyjacielu, nie bluzgaj, nie jesteś w domu. do cywilizacji przyjechałeś...



jeśłi to nie pomaga, a zazwyczaj pomaga, pytam:

Cytat:
czy z matką/córką/dzieckiem również tak rozmawiasz...?



całą wymianę zdań prowadzę spokojnym, wyważonym tonem, bez wyrażania złych emocji... pomaga w 98 przypadkach na 100
  
 
No macie racje koledzy. Ale musze przyznac jedno. Moze dziwnie to zabrzmi z mojej strony bo w sumie ja od niedawna posiadam CB jednak czytajac rozne fora CB stwierdzam to co stwierdzili juz inni i to dawno temu. Mianowicie teraz gdy nie trzeba miec pozwolenia i w zasadzie w przystepnej cenie mozna zakupic radyjko z antenka to dostep do tego maja w zasadzie wszyscy. A ze w niektorych przypadkach to sa wlasnie trole bagienne to tak to wyglada. Ale przykre to jest bo faktycznie radyjko to swietna sprawa i ten fakt jest niepodwazalny natomiast zal ze zdarzaja sie przykre incydenty. Cytat z dzisiejszej rozmowy jak dwoch kierowcow umawia sie na bitke w slowach typu" ej cwelu no stan zatrzymaj sie to ci wpie......." bo raptem jeden drugiemu droge zajechal no ale coz. Kto nie ma w glowie ten ma wiadomo gdzie.
  
 
Problem z kulturą niektórych buraków na CB jest tak stary jak samo "pasmo obywatelskie". Kiedyś każde radio musiało być zarejestrowane w PARze i zapłacony roczny abonament a chamstwa było tak samo dużo jak dziś i to na wszystkich 40 kanałach a nie na 19 tak jak jest dzisiaj.
Czasem zwrócenie uwagi powoduje jeszcze więcej "mięcha" a czasem wystarczy powiedzieć że np. kobiety są na kanale/w mobilu i jest spokój.
  
 
Witam

Zgadzam sie z waki koledzy ze niektorym urzytkownikom sloma z butow wystaje... A wszystko przez zniesienia zezwolenia na urzytkowanie cb. We wrocku jest jakis palant ktory na 19 udaje rozne zwierzeta w Gorzowie jest "pysia" (tak go nazwali cbradiowcy) jakis gosciu bawi sie i ciagle drze jape pysia pysia pysia). Denerwuje mnie to ale ja to tylko jestem przejazdem ale wspolczuje mieszkanca i urzytkownikom CB ze maja takiego hmm..... nawet nie wiem jak ich nazwac.

Ale tez jesli chozi o kulture jazdy i posiadanie cb. to uwazam ze przewaznie spiesza sie i wyprzedzaja przedstawiciele handlowi z cb ktorzy jada zaladowanym po dach fiatem cinko cenko i to laduja sie na trzeciego (ani nie przeprosi ze sie wcisna ani nic) A jak sie zwuri uwage ze chociasz mugby przeprosic ze sie wcisnal a oni udaja ze nie maja cb... Ja jak widze ze mi rosie auto z tylu to albo zjezdza jak sie da a jak ma cb to informuje go kiedy moze mnie bezpiecznie wyprzedzic, przynajmniej podziekuje mi.

Ludzie zacznijcie myslec za tym kukiem i pamientajcie sami w samochodzie nie jestescie a inny urzytkownicy nasluchuja i nekiedy jada z rodzina juz nie mowiac o malych dzieciach!!!!
  
 
wczoraj uslytszalem na 19 jak dwaj panowie obsypuja sie epitetami, zwrucilem im uwage ze to kulturalny kanal, jak chca sie powyzywac niech wejda na inny, i co, sam zostalem obsypany miesem.
  
 
No wlasnie to tak jak ja pisalem wczesniej. Ze sie dwoch gosci na bitke umawialo przez jakas pierdole i sie tez ostro obsypywali epitetami. No ale coz wplywu na to zero i tez sie juz nie odzywam bo to nie ma sensu to jest tak jakby dolal oliwy do ognia. Ale chamstwo i buractwo na 19 panuje i pewnie bedzie panowalo. Najgorsze jest to ze mnie potrafil krawaciarz objechac za to ze zjechalem na lewy pas w miescie w celu zjazdu na nawrotke no bo mu ruch zwolnilem i przez to dowiezie kosmetyki 2 minuty pozniej. Dochodzi do tego ze wogole lepiej nie zawracajmy i nie wjezdzajmy na lewy pas kierowcom ktorzy tna przez miasto 100-120 /H bo oni sa w prawie.
  
 
Niestety - kultury to na CB to raczej nie będzie. Wystarczy również posłuchać jak rozmawiają kierowcy ciężarówek np. koło jakiejś budowy !! Tutaj to nic nie pomoże że dzieci, kobiety w samochodzie nic GROCHEM O ŚCIANE. Również słyszałem jak jakiś kolego szepnął takie zdanie: NIE RZUCAJ MIĘSEM BO NA KOLACJĘ NIE DOJEDZIESZ ( w kilku przypadkach pomogło ) ale....

Kolega Stelma wypisuje o przedstawicielach ?? Czy tylko oni tak zle jeżdzą??Przedstawiciel to ten sam człowiek, który np. jedzie w delegację i też mu się spieszy.

A już o debilach na cb to szkoda słów: pysia ( to już jakaś mała grupa zorganizowana w większości miast ) ale można i pysie uspokoić np: że nie jesteś orginalną pysią - najpierw naucz się i dopiero pysiaj. Spotkałem się również że jest puszczany płacz dziecka, meczenie koziąłka matołka, informacja o kradzieży samochodu.
Niestyty ale tego jest duużo więcej.
Koledzy a może na początek ogłośmy np: 15 każdego miesiąca dniem bez "brzydkich słów"?? Co wy na to ??
Szerkości
  
 
kolego Lucas123
Kazdy jezdzi autem i roznymi samochodami tylko chodziz mi o to ze jezdza tymi cinkusami i jak kazdy wie nie mam w tym aucie czym podeptac a oni na trzeciego na piatego.... Nie mam ic do osob ktorzy umieja smigac i maja odpowiednie auto.

pozdrawiam i uwazajcie na innych
  
 
Cytat:
2007-04-25 10:56:59, Franc pisze:
wczoraj uslytszalem na 19 jak dwaj panowie obsypuja sie epitetami, zwrucilem im uwage ze to kulturalny kanal, jak chca sie powyzywac niech wejda na inny, i co, sam zostalem obsypany miesem.



Franc, a na innych kanałach mają bluzgać?
dlaczego mająnp. przyjść na kanał 40, gdzie wraz z grupą znajomych gadusiamy i wysłuchować inwektyw i wulgaryzmów.
CB to nie tylko kanał 19, CB to również stacje bazowe, to łączności DX, to hobby...
kultura obowiązuje na całym paśmie.
  
 
juz lepiej zeby sie obbluzgali na innym kanale jesli musza a nie na 19, z ktorego kozystaja ludzie jadacy z rodzinami, dziecmi.
  
 
Cytat:
2007-04-26 20:03:20, Franc pisze:
juz lepiej zeby sie obbluzgali na innym kanale jesli musza a nie na 19, z ktorego kozystaja ludzie jadacy z rodzinami, dziecmi.



taki właśnie brak świadomości i elementarnej wiedzy o cb powoduje że na paśmie mamy coraz większy syf.
Franc, powtórzę: CB to nie tylko kanał 19. na pozostałych kanałach normalnie się rozmawia. nigdy nie masz pewności że na jakiejś częstotliwości nie nasłuchuje jakaś stacja.
W W-wie na 27.400Mhz FM (kanał 40) pojawia się około 60 stacji bazowych. W ich domach również są dzieci, żony, mężowie. I podobnie jak ty na 19 nie czują potrzeby słuchania wulgaryzmów.

Pomijam drobiazg że u dobrych stacji bazowych mobil jest odbierany w promieniu do 50km, a przy dobrej propagacji te latające kurwy słyszy pół europy.

  
 
z jednym sie zgodze, kultura powinna byc wszedzie.
  
 
Cytat:
2007-04-27 14:37:51, Franc pisze:
z jednym sie zgodze, kultura powinna byc wszedzie.



A i owszem tylko jeszcze wytłumacz to innym
  
 
to ciezko, bo wiekszosc uzytkownikow radyjek w autach to gowniarze z zestawami za 200 zl z allegro,nie dosc ze rzucaja miesem to sa wytworami wszelakich zaklucen.
  
 
Co do gówniarzy to zgoda ale i starych idiotów też nie brakuje. W naszej okolicy od dłuższego czasu mamy porąbanego matołka który potrafi przez kilka godzin bekać na 19-tym a ostatnio jakiś stary baran odzywa się na radiu gdy się nachla i uczy innych "kultury" stosując co drugie słowo przerywniki na "k", "p" itp.
  
 
Cytat:
2007-05-15 08:25:41, JerryP pisze:
Co do gówniarzy to zgoda ale i starych idiotów też nie brakuje. W naszej okolicy od dłuższego czasu mamy porąbanego matołka który potrafi przez kilka godzin bekać na 19-tym a ostatnio jakiś stary baran odzywa się na radiu gdy się nachla i uczy innych "kultury" stosując co drugie słowo przerywniki na "k", "p" itp.



Dekli nie brakuje, na mokotowie cwaniaczek pysia napiera na 19 w ciągu dnia "lew jak się określił" ze stacjonarnego a mobile go uwielbiają
  
 
Dzisus, kolego, pisz najpierw w wordzie a potem wklejaj na forum.
A co do tematu. W Twojej sytuacji, marcooprodigy, sugerowałbym demonstracyjne wyłaczenie radia i kontynuowanie jazdy w zgodzie z przepisami. Po pół godzinie mieliby dosyć. A co do opalantów rzucających mięsem zawsze mówię "kolego niemusisz sie przedsatwiać co chwila" A jak nie pomaga dodaję: "to mówisz o sobie, czy o swojej matce?
Pomaga w 90 % przypadków.

Szerokości

Navi
Cytat:
2007-04-24 08:29:51, stelman pisze:
Witam Zgadzam sie z waki koledzy ze niektorym urzytkownikom sloma z butow wystaje... A wszystko przez zniesienia zezwolenia na urzytkowanie cb. We wrocku jest jakis palant ktory na 19 udaje rozne zwierzeta w Gorzowie jest "pysia" (tak go nazwali cbradiowcy) jakis gosciu bawi sie i ciagle drze jape pysia pysia pysia). Denerwuje mnie to ale ja to tylko jestem przejazdem ale wspolczuje mieszkanca i urzytkownikom CB ze maja takiego hmm..... nawet nie wiem jak ich nazwac. Ale tez jesli chozi o kulture jazdy i posiadanie cb. to uwazam ze przewaznie spiesza sie i wyprzedzaja przedstawiciele handlowi z cb ktorzy jada zaladowanym po dach fiatem cinko cenko i to laduja sie na trzeciego (ani nie przeprosi ze sie wcisna ani nic) A jak sie zwuri uwage ze chociasz mugby przeprosic ze sie wcisnal a oni udaja ze nie maja cb... Ja jak widze ze mi rosie auto z tylu to albo zjezdza jak sie da a jak ma cb to informuje go kiedy moze mnie bezpiecznie wyprzedzic, przynajmniej podziekuje mi. Ludzie zacznijcie myslec za tym kukiem i pamientajcie sami w samochodzie nie jestescie a inny urzytkownicy nasluchuja i nekiedy jada z rodzina juz nie mowiac o malych dzieciach!!!!

  
 
macie racje z kultura jest coraz gorzej, gowniarzy to juz pomijam, z tego co slysze to jednak najbardziej rzucaja miesem sadzac po glosie kierowcy tirow, dokladnie taka sytuacje slyszalem ostatnio jak piszecie, dwoch wrzucalo na siebie ktos im zwrocil uwage ale co tam, jeden stwierdzil ze inaczej niz k i ch nie moze swoich mysli wyrazic, spieszy im sie wszedzie, jechalem ostatnio na remontowanym moscie, nawierzchnia z desek polozonych na metalowym rusztowaniu!! huk podczas jazdy niemilosierny wiec jade wolno to oczywiscie zaczeli bluzgac zebym sobie zjechal na parking.... z tego co pamietam jak kupilem radio jakies 2 lata temu to bylo troszke wiecej kultury...