U-Dimension Jr 4.300+Focal Polyglass 165v2 Prosze o opinie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Jestem nowy na forum i chcialbym sie czegos dowiedziec na temat tego zestawu. Prosze o opinie na temat wzmaka i glosnikow lub propozycie innego zestawienia systemu przedniego w tym przedziele cenowym:

Wzmak 700- 800 pln

Gloniki do 750 pln audiowave
chpw

Radio to Pioneer deh p88rs

[ wiadomość edytowana przez: bladx dnia 2007-04-25 12:48:12 ]
  
 
wzmak jest wręcz sławny, więc wystarczy poszukać a na pewno znajdziesz wiele opinii wystawionych przez samych właścicieli w poszczególnych konfiguracjach nawet, można kupić za tę cene cos lepszego używanego, ale osobiście wolałbym nowe, a junior to jedna z najlepszych opcji, poszukaj tylko bo mozna go czasem kupić taniej,

Jak chcesz montować te głośniki jesli mozna wiedzieć?
planujesz lub posiadasz jakiś sub?
 
 
glosniki mam zamiar zamontowac w panelach mdf ( tylko nie wiem gdzie kupic). Drzwi wytlumie tasma dekarska i masa bitumiczna w postaci pasty. Sub to niestety JBL 225 W RMS napedzany Helixem
Dark Blue 2.
  
 
czyli junior ma być przód+sub, czy tylko na przód? Bo w sumie w jakiś lepszy sub też by trzeba zainwestować.

Panele typu dystanse to średni pomysł, pozatym ogranicza Cie głębokość ok 60mm więc to juz zawęża możliwość wyboru głośników.

Jeśli masz elektryczne szybki, to lepsza opcją będą panele w miejscach kieszeni drzwiowych tzw taszki. Kolega Kamyk jest w trakcie tworzenia takowych pod wersje z korbkami więc będzie na bierząco.

A jesli chodzi o głosniki, to za takie pieniązki sprawa bardzo otwarta wręcz indywidualna. Kwestia muzyki, upodobań itp.

Pozdrawiam
 
 
Chodzilo mi o taszki a szyby mam na korbke wiec poczekam co pan Kamyk zmontuje.

Sub bedzie hertz es 300.

Junior bedzie napedzal przod i moze suba zobaczymy jak wyjdzie to w konfrontacji z helixem.
Jesli bedzie dobrze to sprzedam helixa. Muza to ogolnie wszystko co wpadnie w ucho tak wiec ma to sobie radzic z kazdym rodzajem muzy.


Mysle jeszcze nad hsk 165 tylko nie wiem jak to z gora jest w tych hertzach. Mam tweetery dt 16 i boruja w ucho jak dentystka w zęby.

Pozdrawiam
  
 
Zestaw na przod tylko pogratulowac wyboru - bardzo czysto grajacy systemik. Wzmak - kolejny strzal w 10. Sub totalna porazka - nie pamietam ile ten Helix ma w mostku ale malo to istotne.
Nawet jak zdola rozruszac tego Hertza watpie czy bedziesz z niego zadowolony. Przy takim systemie przednim i wzmaku to raczej cos z IT bym Ci polecil. Jak ma byc uniwersalne to MDS10 w BR (dobrze policzonym) i wiiiiio
Tweetery w HSK to HT25 - juz sie troche uspokoily, w stosunku do HT18 to niebo a ziemia. Jezeli masz mozliwosc to sproboj gdzies odsluchac hertze. Woofer w HSK ma nieslychany wykop - naprawde niezle podaje. Te focale sa bardziej stonowane.
Co do paneli to moja Alma Mater Polytechnica Gedanensis troche mi teraz odpuscila na kilka dni wiec na pewno je skoncze i pokaze co i jak
Pozdrawiam
Kamyk