Komunikat o spalonej zarówce

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam takie pytanie moze wiecie co odpowiada że na komputerze wyswietla komunikat o spalonej zarówce( switała mijania) juz tysjac razy sprawdzałem wszystkie zarówki i wymieniałem nawet na ksenony i dalej to samo juz niewiem co mam z tym zrobic co chwile to sie załancza prosze o propozycje, prosze o pomoc? czy da sie to całiew wyłoczyc?
pozdrawiam tomek tomitigra07@interia.pl
  
 
Czytaj na forum

Tu !
  
 
Nie zamieniłeś przypadkiem zwykłych lamp na ksenony?
  
 
zamieniłem zykłe na ksenony .czy idzie wyłączyc ten komunikat co odpowiada ze wyswietla sie ten komunikat .w którym miejscu jest te urządzenie odpowiadające zeto sie wyswietla .
  
 
Kiedy będzie ciemno, stań za samochodem i sprawdź czy jedna z lamp tylnych nie świeci deko jaśniej. Są tam żarówki dwuwłóknowe. Jedno włókno w żarówce się spali, będzie świecić drugie i pojawi się owy komunikat.
Jak to nie będzie tak jak piszę, jest chyba (?) przekażnik/czujnik badający spadek napiecia w obwodzie oświetlenia.
  
 
Dobrze, beny na bank ma rację, ale czy komunikat npojawił się właśnie po zamianie lamp , czy był już wcześniej?
  
 
po zmianie na kenony a gdzie znajduje się ten przekaznik?
  
 
to nie ma z tym nic wspólnego.Tez przerobilem lampy na ksenony i komunikat nie jest wyswietlany.
  
 
Mam tylko jedno pytanie jak odłączyc ten czujnik albo komputerze gdzie to sie znajduje ?
  
 
Cytat:
jak odłączyc ten czujnik albo komputerze gdzie to sie znajduje ?



Nie odłaczysz, tak go schowali, że mało trupem nie padłem aby go wyjąć.
Zamontowany jest głeboko pod deską na przedłużeniu słupka, na wysokości włacznika świateł.
Trzeba wyjąć z niego wtyczkę ( jest jeden zaczep z boku, a potem się uchyla cała wtyczkę). Całe pudełko musisz naprawde mocno pociądnąć w kierunku włącznika świateł.
Jak uda Ci się to wyjąć to zdejmij obudowę i na płytce są wlutowane srebrne mostki - rezystory pomiarowe. ( po 2 jednakowe).
Wylutuj te najmniejsze i małym pilniczkiem spiłuj je z grubości o 30%. Wlutuj, poskładaj i masz gotowe.
  
 
wrescie cos konkretnego oto mi chodziło moze mi sie uda jak tak to napisze. Dzieki moze znajde
  
 
Cytat:
małym pilniczkiem spiłuj je z grubości o 30%.



Mała poprawka - powinno być z szerokości.
  
 
Udało mi sie to znalesc ale nie musiałem tego piłowac miałem przepaloną ścieszke w tym urządzeniu dzieki za porade działa teraz bez odłanczania pozdrowienia tomitigra07
  
 
Cytat:
miałem przepaloną ścieszke



No to Waść pewnie zrobił wczesniej małe zwarcie
Najwazniejsze że juz działa.