Kondensatory - potrzebna pomoc w wyborze.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na Allegro znalazłem takie coś i nie wiem czy sugerować się ceną, czy nie ma to większego znaczenia.

Zainteresował mnie najdroższy z najtańszych 180zł/szt



KONDENSATOR 1F DIETZ 21000
Elektrolityczny kondensator buforujący 1F z woltomierzem i uchwytami. Dane techniczne: pojemność 1 Farad, woltomierz 3-pozycyjn, napięcie max.: 21VDC, zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem, platynowane solidne terminale, wymiary: 260x80mm.


Później cenowo dłuuuuuuugo nic aż tu nagle 600zł





Prawdę powiedziawszy byłbym w stanie zapłacić te 500zł, ale za 2 szt a nie jedną
  
 
KLIK
A ile masz tam W ze chcesz kondzia kupowac?
  
 
Nie wiem czym sie tak zaszokowałeś, 600pln za tego Braxa to bardzo dobra cena (o ile jest z nim wszystko w porzadku),poniewaz są to jedne z najlepszych o ile nie najlepsze kondensatory na świecie.Nie chwaląc się miałem swego czasu w swoim systemiku kondzia Braxa z tej lini o pojemności 2F, ze starszej serii na podzespołach Mundorfa.Normalna cena za 1F to wydatek ok 1400pln,2F jeszcze drożej
  
 
Cytat:
2007-06-15 10:32:53, Kamykgdy pisze:
KLIK A ile masz tam W ze chcesz kondzia kupować?



300W i kiedy głośniej słucham muzyki w chwili uderzenia basu przygasają mi oświetlenie deski rozdzielczej oraz światła jeśli na nich jadę

Artur, do tej pory nie miałem potrzeby kupowania kondzia i wcześniej nie interesowałem się markami oraz cenami, dlatego cena 600zł mnie zaskoczyła i postanowiłem się poradzić Was. Potrzebuję po 1 kondensatorze na wzmaka, dlatego 1200 zł to jednak spory wydatek Co być mi proponował?
  
 
Podepnij miernik, najlepiej analogowy i zobacz co sie dzieje, ile jest, ile ładuje jakie są spadki i skoki przy wykopie,
na 300rms jeszcze nie powinno być potrzeby instalowania kondensatora, ale wszystko zależy od podzespołów elektrycznych samochodu i ich stanu oraz okablowania.
 
 
po co 2 kondesatory ?? kondesator 1F powinien uciagnac glosnik lub glosniki do mocy 1000w (rms)
 
 
Cytat:
2007-06-15 15:57:23, Adus20 pisze:
po co 2 kondesatory ?? kondesator 1F powinien uciagnac glosnik lub glosniki do mocy 1000w (rms)



A to sie pod glosniki podpina kondensator..?
  
 
Cytat:
2007-06-15 16:03:39, open pisze:
A to sie pod glosniki podpina kondensator..?


no to nie slyszales jeszcze o nej modzie??:>
  
 
Cytat:
2007-06-15 16:03:39, open pisze:
A to sie pod glosniki podpina kondensator..?


wzmacniacz pod kondesator, ale trzeba go jakos dobrac chyba nie ??
 
 
Darek - a jaki masz przekroj kabli zasilajacych? Byc moze warto zastanowic sie nad wymiana? Jezeli beda za male to i kondziu wiele nie pomoze.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Cytat:
2007-06-15 20:24:51, Kamykgdy pisze:
Darek - a jaki masz przekroj kabli zasilajacych? Byc moze warto zastanowic sie nad wymiana? Jezeli beda za male to i kondziu wiele nie pomoze. Pozdrawiam Kamyk



20mm2 jest wystarczające i nie zamierzam ich wymianiać, bo to w zupełności powinno wystarczyć.

Prawdopodobnie zdecyduję się na jeden kondek do wzmacniacza, który napędza skrzynię. Drugi wzmak na pozostałe 6dłośników powinien sobie poradzić i nie powodować spadków mocy, których notabene nie było do czasu jak nie wstawiłem skrzyni.
  
 
Cytat:
2007-06-15 17:02:59, Adus20 pisze:
wzmacniacz pod kondesator, ale trzeba go jakos dobrac chyba nie ??



Masz wzmaka ktory ma 300rms i do tego glosnik 400w rms.
Jaka wartosc przyjmujesz Twoim zdaniem?
Ja sie nie czepiam,tylko pytam.

DarasBB, nic nie stoi na przeszkodzie podpiac oba wzmaki do jednego kondzia, tylko pamietaj o zachowaniu odleglosci kabli do wzmakow i tego ze musza byc takie same dlugosci do obu wzmakow.
Kable masz spoko, sam mam 20mm i to sa kable z zapasem.
  
 
powinien przyjąć 300W (jesli faktycznie tyle wzmacniacz daje w rmsie).
  
 
Cytat:
2007-06-16 00:31:13, pepsi_rulz pisze:
powinien przyjąć 300W (jesli faktycznie tyle wzmacniacz daje w rmsie).




Specyfikacja wzmaka, który posiadam:

tryby pracy (kanały) 4/3/2
moc dynamiczna przy 2 Ohm 164 W
moc RMS przy połączeniu zmostkowanym 2 x 278 W
moc RMS, 2 Ohm 4 x 139 W
stosunek sygnał/szum > 81 dB
pasmo przenoszenia 10 Hz - 100 kHz
wymiary 305 x 381 x 68 mm
Model: Infinity REF 7541A


A drugi chcę zamontować taki:

tryby pracy (kanały) 1
moc RMS, 2 Ohm 1 x 657 W
moc RMS, 4 Ohm 1 x 456 W
moc dynamiczna, 2 Ohm 761 W
stosunek sygnał/szum 70 dBA
pasmo przenoszenia 17 Hz - 251 Hz
czułość wejściowa 250 mV - 6 V
wymiary 305 x 381 x 68 mm
Model: Infinity REF 611A (monoblock)


  
 
najlepiej podaj jakie mają wartości bezpieczników - to najpewniejsza metoda przyblizonego sprawdzenia ile to W ma.
chociaz tutaj z tego co podają to małą scene można nagłośnic :p

swoją droga głośno sluchasz jesli 300W pakujesz i jeszcze nie starcza

[ wiadomość edytowana przez: pepsi_rulz dnia 2007-06-16 00:50:11 ]
  
 
Nie ma co sie denerwowac Kolego - ja mam na 20mm2 1,2kW i tez nie mam zamiaru zmieniac bo niedlugo bede zakladal nowy system to sie i nowe kable zakupi. Mialem na mysli kable 10mm2 jak czasami widac w instalkach u ludzi. Zapewne wiesz ze na bass trzeba "wydac" najwiecej energii wiec nie dziwota ze po podlaczeniu suba calosc zaczyna Ci mrugac jak choinka. Kondziu 1F powinien troche pomoc choc na Twoim miejscu kupilbym wiekszy bo jak sam widzisz w tym linku co podalem nie zawsze sie to zgadza z tym co jest napisane na obudowie...
P.S Nie mozna polegac na tym jakie bezpieczniki sa zamontowane na wzmaku obliczajac moc (a wlasciwie zapotrzebowanie na prad) bo
1) Lipni producenci czesto daja wieksze aby ludzie sie nabierali
2) W czesci odlschoolowych wzmakow duzej mocy ( i nie tylko) nie ma bezpiecznikow - i co wtedy?
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Cytat:
2007-06-16 00:43:52, pepsi_rulz pisze:
najlepiej podaj jakie mają wartości bezpieczników - to najpewniejsza metoda przyblizonego sprawdzenia ile to W ma.



Przeciez to sa wzaki infinity reference, wiec wartosci nie sa wyssane z palca, mozesz byc pewnien.

Kamyk ma racje, ja tez dalbym wiekszy kondzio,jakies 2F.
  
 
Cytat:
2007-06-16 09:22:45, open pisze:
Przeciez to sa wzaki infinity reference, wiec wartosci nie sa wyssane z palca, mozesz byc pewnien. Kamyk ma racje, ja tez dalbym wiekszy kondzio,jakies 2F.



Jak open napisał, wartości podane nie wzięły się z nikąd. Do wzmaka który już posiadam (REF 7541A), wciśnięto dwa bezpieczniki po 30A no i oczywiście dodatkowy bezpiecznik na kablu zasilający 20A.

Czyli jeśli wsadzę 2F na oba wzmaki to powinno wystarczyć, tak?

Open, wspomniałeś coś o długosci kabli pomiędzy wzmakami a kondensatorem. To, że ich długość musi być identyczna to wiem, tak samo jak do głośników (P,L), bez względu na usytułowanie, ale powiedz mi jaka ma być ich maksymalna długość, bo nie chce mi sie wertować lektur
  
 
Dlugosc kabli wzmak-kondziu jak najmniejsza. oczywiscie mozliwie, nikt nie oczekuje ze beda to 4cm ale mozliwie najmniejsza.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Cytat:
2007-06-16 09:59:51, Kamykgdy pisze:
Dlugosc kabli wzmak-kondziu jak najmniejsza. oczywiscie mozliwie, nikt nie oczekuje ze beda to 4cm ale mozliwie najmniejsza. Pozdrawiam Kamyk



Czyli dwa kondki muszą być, bo będę miał dwa wzmaki po jednym na każdej stronie bagażnika