Radio FORD 2006 brak głosu.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Wie ktoś jak naprawić taką awarię i co jest jej przyczyną? Radyjko działało, rano zachodzę i nie ma głosu. Wyświetlacz się świeci (tak słabo jak dla włączonych świateł), ale żadnego dźwięku na radiu i kasecie.
  
 
Najpierw bym sprawdził, czy kostki z tyłu się nie wypięły.
  
 
No właśnie nie, poza tym samochód w tym czasie stał.
  
 
Wyszło, że to jeden z układów zasilających.
  
 
Wypnij głośniki i sprawdź, czy zmieni się intensywność podświetlenia. Czy inne funkcje radia działają poprawnie? Radio stroi, zatrzymuje się na stacjach? Czy w momencie załączania radia słychać w głośnikach jakieś pyknięcie?
  
 
Na elektroda jest opis podobnej awarii, to samo potwierdził elektronik - brak napięcia na głowicy, końcówce mocy i lampkach. Radio nie stroi i nie daje głosu na kasecie i tunerze. Przy włączaniu drobne pyknięcia w głośnikach. Instalacja samochodu 100% sprawna.
  
 
Witam
Moim zdaniem naprawa może być nieopłacalna. Lepiej kupić inne, podobne na allegro.

kliknij - radio, allegro

pozdrawiam
Arturek
P.S. Trzeba tylko uważać aby kupić radio a nie sam deck
  
 
Jakie to radio: jeden din, czy półtora dina? Z opisu auta wnioskuję, że ford z 2000 roku, to radio półtora dina. Dobrze kombinuję?
Możesz mi je podesłać to spróbuję je naprawić.
  
 
1 Din, nie wiem czy naprawa jest opłacalna , jak dla mnie. Kupiłem nowe, a to mam do zbycia.
  
 
Jak to jest stara 1 dinówka fordowska, to to jego wartość w tej chwili oscyluje w granicach kilku - kilkunastu złotych. Już więcej frajdy będziesz miał, jak sobie tym radiem trzepniesz o ścianę