Wzmacniacz Clarion 502HA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś wie czy mozna go zmostkowac? Ma on taki przełacznik mono-stereo ale czy to jest własnie to.
  
 
Jak podłączasz pod suba to Mono bo jest jeden, a jak pod głośniki, to Stereo (żeby była lewa i prawa strona). Nie ma to nic do mostkowania...
  
 
+ z jednego kanalu a - z drugiego. no i przelacznik na mono.
  
 
Cytat:
2007-06-28 16:00:10, MaRio-sKaTe pisze:
Jak podłączasz pod suba to Mono bo jest jeden, a jak pod głośniki, to Stereo (żeby była lewa i prawa strona). Nie ma to nic do mostkowania...



jak to nie ma - jak jeden głośnik to co drugi kanał pusty zostawisz ? lepiej zrobić mostek jak wzmacniacz pozwala.

Wiesz, jak masz napis bridge to sprawa jasna. jak nie to szukaj w internecie, tu nikt nie zna wszystkich modeli na pamiec.
ja znalazłem aukcje na ebay klik i koles podaje moc na jeden kanał... ale mną sie nie sugeruj - nie chce odpowiadać za to, poszukaj moze cos znajdziesz.
KACPER
  
 
a co jest napisane obok tego przełącznika, może chodzi o input, wejście.
Co do mocy, to mozna ja obliczyć orientacyjnie na podstawie poboru prądu, czyli inaczej mówiąc wielkości bezpiecznika, oryginalnego oczywiście, lub też zerkając pod "maske"

Niekażde wzmacniacze można mostkować, to zalezy od ich budowy, za to powinien mieć ewentualny schemat mostkowania rozrysowany gdzes na sobie, najczęściej przy wyjściach.

Pozdrawiam
 
 
Na obudowie jest napisane 2x80w RMS i bridge 160W shemat jak podłanczac jest zamazany. I nie wiem czy wystarczy przełaczyc na mono czy jeszcze zmostkowac :-I
  
 
Zmostkowanie jedno, a mono drugie. Mostkujesz jak Kamyk pisał, plus z jednego, minus z drugiego, tylko jak masz zamazane to poszukaj gdzieś na necie schematu, jeśli jest +-+- to na 99% skrajne wyjścia sa mostkowalne.

Jeśli chodzi o przełącznik mono/stereo to pewnie jest to przełącznik wejścia, i któryś z wejściowych rca jest również podpisany mono, chodzi o to że jak masz przykładowo mostek czyli jeden głośnik to wystarczy jeden kanał (kalel rca), drugi możesz podłaczyć do analogicznego wzmaka, ale w 4ohm 2 głośniki również będą działać, tyle że nie będzie regulacji prawo/lewej

Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: zajob dnia 2007-07-01 16:20:27 ]