Remote + wyłącznik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Generalnie kabel "remote" od wzmacniacza powinno się podłączać pod sterowanie anteną w radiu, wtedy wzmacniacz włącza się razem z radiem, ale takie rozwiązanie nie do końca mi odpowiada, bo często słucham radia na postoju, przy wyłączonym silniku i nie chciałbym niepotrzebnie katować akumulatora wzmacniaczem

I tu moje pytanie: Czy mogę zrobić któryś z takich obwodów (tak żeby niczego nie spalić)?:

1) wzmacniacz --> kabel remote --> wyłącznik --> + od akumulatora

2) wzmacniacz --> kabel remote --> wyłącznik --> sterowanie anteną w radiu

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.
  
 
jeżeli pod radio masz tylko subwoofer to możesz oczywiście zrobić opcje nr2 zastosuj włącznik zamykający obwód
  
 
Zawsze mozesz podłączyc wzmak pod zapłon (linia X)
  
 
Cytat:
2007-07-06 00:27:06, Vyzn-R pisze:
jeżeli pod radio masz tylko subwoofer to możesz oczywiście zrobić opcje nr2 zastosuj włącznik zamykający obwód



A dlaczego nie może zrobić opcji nr 1? Przetestowane - skuteczne, działa, więc czemu nie...
  
 
Ja w seacie mam zastosowane 2 opcje.

Jedna to glowny wylacznik kabla od akmy do wzmacniacz, a nastepna to wyłacznik "impulsu" do wzmacniacz.

Jesli nie chcesz oszpecac wnetrze to albo kup sobie orgi wlacznik np od podgrzewania szyb a jak nie to w schowku zamontuj sobie 2 wylaczniczki 0 - 1 i bedzie ok.
Ja mam jeszcze odciecie tylnych glosnikow (jajka) wiec sobie kupilem mala obudowe modułowa i wsadzilem tam wylaczniki.
Wszystko smiga jak nalezy.
Troszke zabawy jest ale co tam, cos trzeba robic