F125 2.0DOHC problem ze ssaniem...???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Zalozylem ostatnio oryginalny gaznik do mojego silnika 2.0Gaznik zostal rozebrany na czesci pierwsze,wymienione zostaly wszystkie dysze uszczelki membrany,gardziele zostaly wypolerowane.Wyglada jak nowy.Problem tkwi w tym ze zimny silnik gasnie po odpaleniu.Trzeba go chwile trzymac na "gazie".Juz po 10 minutach chodzi elegancko.Przepustnica ssania jest zamknieta i otwiera sie wraz z rozgrzewajacym sie silnikiem...Moze wiecie co tam mozna pokrecic i podregulowac??

Pozdrawiam
  
 
wyreguluj otwarcie przepustnicy na zimnym silniku (wkretem w ramieniu zamocowanym do osi przepustnicy, dostep do wkreta jest po zdjeciu filtra, od strony walka ssacego).
  
 
Dzieki za rade.Sprobuje zobaczymy co bedzie sie dzialo.Jezeli wkrece ta srobke przy zimnym silniku,nie spowoduje to automatycznie wyzszych obrotow prz rozgrzanym silniku???
  
 
kręć śrubą która znajduje się na ramieniu od mechanizmu ssania - tak jak napisał Kosa od wałka ssącego, regulujesz wtedy obroty na ssaniu.
jak zostanie wyłączone ssanie wtedy uchylenie przepustnicy regulujesz śrubka która jest dostępne od strony serva