Zawieszenie tył e34

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie troszke skrzypi mi zawieszenie z tyłu, wiem co jest do wymiany lecz nie wiem jak sie to nazywa, znajduje sie to przy wachaczu, element jak by sie łączył z wóżkiem z tyłu. Wygląda to tak jak na zdjęciu link do aukcji :aukcja allegro lecz nie jestem pewien czy to dokładnie ten alement, gdyż wyglądem jest identyczny..Czy jest więcej takich elemntów zawieszenia?? Czy tylko jeden, po dwóch stronach??
  
 
Cytat:
2007-07-11 13:10:02, kosmat pisze:
lecz nie jestem pewien czy to dokładnie ten alement, gdyż wyglądem jest identyczny



ehh Kosmat Kosmat o co chozi ?

W aukcji nmasz napisane co to za elemnt potocznie nazywa sie to baranek i sa 2 sztuki.

Element nr 6

A trzeba była baczki krecic?! zarcik

pzdr
  
 
Ja spotkałem się z nazwą "okulary" albo poprostu łożyska pływające.
Cytat:
Panowie troszke skrzypi mi zawieszenie z tyłu, wiem co jest do wymiany


Jeśli pływa Ci tył albo masz pewność że wymaga wymiany to wymień, ale jeśli tylko skrzypi i trzeszczy to olej, po deszczu przestanie.
Pozdrawiam
  
 
Zaczeło skrzypieć przed bączkami, ale skrzypi tylko gdy auto jest puste, jak ktoś usiądzie z tyłu to nie.. Ale znajomy patrzył u mówi że jest mały luz.. a autko normalnie sie zachowuje,nie pływa ani nic sie nie dzieje.. To są to tzw baranki?? Czyli to ta część Wymienie, to tylko 100 pln i kłopot z głowy
  
 
Zastanów sie 2 razy.. zakładajac ze teraz masz orginały jesli wsazisz jakies teknoroty to nie wiem na czym dłuzej pojezdzisz oczywiscie moge dramatyzowac ale ja na zawieszeniu nie oszczedzam..

pzdr
  
 
fakt, napewo są oryginały..chyba sie wstrzymam, wogóle trzeszcznia nie słychać podczas jazdy, tylko jak sie wolniutko autko toczy,..
  
 
he he... dziś jechałem z otwartą szybą i wyłączonym radiem i.... niemiłosiernie skrzypi mi tylne zawieszenie, więc włączyłem radio i dałem dużo volume. Już trace cierpliwość dla zawieszenia w BMW, od wymiany połowy zawiechy przedniej mineło około 10-15.000 km i też już czuje że coś nie gra tak jak powinno.
Pozdrawiam cierpliwych
  
 
Witam mam problem z tylnymi kołami w mojej e34 trochę krzywo stoją są przechylone do wewnątrz auta i drze mi bieżnik ze strony wewnętrznej koła myślę że to coś z zawiechą temu tu się wciąłem .Pozdro.
  
 
a nie pukają ci tuleje?? jak nie pukają, sprawdzałeś zbieżność/geometrię??
  
 
jeszcze nic nie sprawdzałem bo nie wiem od czego zacząć a co do tulei to można samemu jakoś sprawdzić czy warsztat się kłania ?
  
 
Kosmat,

W oryginalnej czesci koncowka zrobiona jest z kutej stali a gumy wypelnione sa olejem i kiedy po latach guma sparcieje, olej ucieka i zaczyna "grac" jak na skrzypcach.
Oryginalna koncowka kosztuje 200 zl (z tylu, po 1 na kazda strone samochodu), tani zamiennik 30-60 zl, koncowka odlana jest z zeliwa lub aluminium a guma jest podlej jakosci i nic w niej nie ma. Trzonek koncowki peknie na pol lub wytrze sie guma po kilku miesiacach i znowu trzba bedzie ja wymienic.
Szkoda czasu, nerwow i pieniedzy na takie detale. Radze zmienic na nowe i problem zniknie na nastepne 12 lat.

Pozdrawiam,
Jacek