Sprężarka klimatyzacji omega B V6 jak zdemontować

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie.
jakie kolejne kroki by wyjąć sprężarkę z samochodu?
jakieś unoszenia silnika, odkręcanie miski itp itd.
w V6 trochę ciasno jest w miejscu gdzie jest owa sprężarka i nie za bardzo wiem co dalej zrobić, żeby się nie narobić

dziękuję za informacje
  
 
witam, w/g mnie najgorzej odkręca sie przewody wysokiego i niskiego ciśnienia od sprężarki,(trudny dostęp od góry).potem pasek napędzający, z tyłu 2 śruby ,z przodu 3.Przesunąć ją do przodu
obrócić do pionu ,tak manewrować żeby zmieściła sie pomiędzy miską a stabilizatorem
  
 
Lepiej jest zdjąć najpierw pasek, potem 3 śruby z przodu i 2 z tyłu i dopiero wziąć się za odkręcanie przewodów.
Przewody przykręcone są jedną śrubą od góry pomiędzy przewodami. Do pomocy poprosić najlepiej 2 osobę. Klucz nasadowy z przedłużkami i przegubem włożyć od góry obok pompy ABS (od przodu pompy), druga osoba powinna przesunąć pompę w lewo i do przodu oraz założyć nasadkę na śrubę i dopiero odkręcamy. I to jest największy problem przy demontażu i montażu.
Ja pompę wyjąłem do góry demontując przepływkę z rurami.
  
 
dziękuję bardzo
profi porada Panowie
  
 
I jeszcze jedno, jak będziesz montował kompresor to wymień 2 podkładki metalowo-gumowe między przewodami a kompresorem.
Koszt w ASO to ok. 5,5zł szt, zamienniki w granicach 3-5zł.
Wymienić je należy, ponieważ część gumowa się spłaszcza i najczęściej potem czynnik delikatnie może uciekać a szkoda wydać na napełnienie 150zł oszczędzając na podkładkach 11zł (raczej nie polecam stosować w tym miejscu silikonu)
  
 
Przenoszę do porad.

Mega, jak zrobisz jakieś foto to daj znać.

Pozdrawiam

Robert