[OGÓLNE] Czy ma ktoś zamontowany katalizator uniwersalny?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś z Was ma wmontowany uniwersalny katalizator, a szczególnie chodzi mi o firmę tesh, proszę o opinie

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-01-25 21:05:09 ]
[ powód edycji: dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
ja osobiście nie mam
ale zakładaliśmy wiele razy takie, tyle że firmy bosal

jedyne auto w którym były problemy po zamontowaniu uniwersalnego to focus /gdzie występują dwie sondy, przed i za katalizaotrem/
  
 
Ja mam zamontowany uniersalny Bosala i jest ok.
Kupiony od Slawasa1
  
 
Ja mam taki

różnicy nie czuje, no może tłumik końcowy jest ciut głośniejszy ale to pewnie przez środkowy tłumik bo wstawiłem sportowy.

W RS jest tylko zabawa z montażem bo tam rurki są lekko przesunięte.

  
 
hej hej mi kat własnie sie ze tak powiem pękł - jest otwarty jak ksiazka i zwisa nieco wiec przy zakrętach w lewaśke trze o jezdnie chwilami. cos z nim musze zrobić czytam tak o tych uniwersalnych katach i sie pytam jak sie one wam sprawuja i czy taki TAKI do essa 1.6 z 97r sie nada
facet liczy z montazem 220zł brać nie brać? w warsztacie na fabrycznej facet krzyknął mi za uniwersalny 600zł nie pamietam jakiej formy ale raczej nie bosal. normalnie cena mnie zabiła
  
 
Ja też mam uniwersalny Bosala i jest wszystko oki
  
 
a jakie inne wyjscie jak nie uniwersalny?? załozy ktos oryginalny dedykowany?? wartosci połowy auta?
  
 
Który jest lepszy?
wkład metalowy
wkład ceramiczny
Kompletnie się na tym nie znam, więc nie wiem który byłby lepszy do MKVII 1.6 16v z '98 roku?
  
 
ja zamiast katalizatora mam wstawiona rurke z nierdzewki
  
 
jeżeli komuś pomoge to.

padl mi kat i wspawano mi rure i nalozone oprawe kata takze przeglad przejdzie. co do obserwacji:
- nie zauwazylem zmian osiagow.
- przy schodzeniu z wysokich obrotow z katem schodził płynnie, bez kata czasami tak jak by leciutko strzeli wydzior, prawie niesłyszalne.

  
 
A jak to się ma do głośności silnika? U mnie jest zdecydowanie głośniej z pustą puszką
  
 
Bo bedzie glosniej, katalizator w pewnym stopniu tlumi halas z silnika.