[125] FSO 1500 kombi - dopiero nabyte

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Właśnie pojawiłem się na forum. Wczoraj stałem się posiadaczem kredensu kombi. Samochodzik był własnością seniora rodu kierowców lubońskiego pogotowia ratunkowego (senior emeryt, syn jeździ). Smaczku dodaje fakt, że obydwaj są lakiernikami i senior to kierowca fiata starej daty - pół samochodu w częściach zamiennych. Dostałem zderzaki, jakąś niepoliczalną liczbę reflektorów, klosze tylne, rozrusznik, przekładnię kierowniczą, pompę paliwa, pompę hamulca, skrzynię biegów itd. Autko do '99r służyło jako samochód do wizyt lekarskich u pacjentów, czyli jest to najzwyklejsze kombi bez atrybutu karetki - wlotu powietrza na dachu. Ponieważ senior... więc po zakupieniu samochód został poddany remontowi blacharskiemu i zakonserwowany. Oniemiałem po odkręceniu dekla w boczku tapicerki bagażnika i podniesieniu wykładziny w kabinie: blachy od wewnątrz w całości są pokryte grubą warstwą towotu co daje niepowtarzalny zapach i klimat w jego wnętrzu . Do tego w ciepłe dni spod tapicerki słupków wychodzą tłustawe zacieki... Jest kilka mikroskopijnych śladów korozji i troszkę parchów pod dołem uszczelki tylnej klapy.
Co dalej? Zaczynam się nad tym zastanawiać. Jeszcze w ogóle nie mam koncepcji co się stanie z wyglądem zewnętrznym - może ktoś mi podpowie. A mechanika - to temat do zgłębienia. Wspomaganie kierownicy, 2.0, twardsza, szersza i niższa zawiecha, zmiana hamulców itd. Ale to z czasem, na razie muszę uporać się z autami, które służą "do życia" a wymagają remoncików itp.
A Wy może coś mi podpowiecie w temacie "co dalej"?
Na koniec fotoprezentacja:









Pozdrawiam
Waldi
  
 
Super kombiak, w naprawde dobrym stanie, co prawda trzeba by sie nim trochę zająć bo na pewno jest co robić przy używanym samochodzie i doprowadzić go do stanu naprawdę cieszącego oko, gratuluje.
  
 
ładna kombica.zapraszam na co miesięczne spotkania poznańskiej części FSO AUTO KLUB

szczegóły znajdziesz:

http://www.fsoautoklub.pl/forum/viewtopic.php?t=72
  
 
ja bym go zostawił w orginale...
  
 
Cytat:
2007-08-05 02:29:04, qbus125rally pisze:
ładna kombica.zapraszam na co miesięczne spotkania poznańskiej części FSO AUTO KLUB szczegóły znajdziesz: Czekam już parę dni.
Przysyłają mi coś takiego:
Cytat:
Witamy na Stowarzyszenie FSOAUTOKLUB

Twoje konto jest obecnie nieaktywne. Nie możesz go używać zanim nie odwiedzisz poniższej strony:

http://www.fsoautoklub.pl/forum/profile.php?mode=activate&u=1752&act_key=f4b3133f6b2

Nie zapomnij swojego hasła, Jeśli zapomnisz, możesz otrzymać nowe, które będzie trzeba aktywować w identyczny sposób jak to konto.

Dziękujemy za rejestrację.

--
Dziękujemy za uwagę, Administratorzy


potem wchodzę w ten link i widzę:
target="_new">http://www.fsoautoklub.pl/forum/viewtopic.php?t=72



Cytat:
Konto użytkownika: Waldi_L_N nie jest aktywne.
Na podany adres e-mail: waldemar.l.nowicki@wp.pl został wysłany klucz aktywacyjny, proszę sprawdzić pocztę. E-mail zostaje wysłany odrazu po rejestracji, w skrajnych przypadkach dostarczenie może potrwać kilka godzin.




[ wiadomość edytowana przez: Waldi_L_N dnia 2007-08-05 14:05:39 ]
I tak w kółko Macieju.

[ wiadomość edytowana przez: Waldi_L_N dnia 2007-08-05 14:07:41 ]
  
 
hehe no tak...korowody stowarzyszenia
ale w dział o spotach w poznaniu mozna zaglądać bez rejestracji.a na klubowego grillka w wyznaczonym termine i tak sredecznie zapraszam ciebie wraz z kombicą
  
 
Ponieważ zbliża się moment remontu przedniego zawieszenia w moim nowym nabytku a układ kierowniczy jest mocno "wystukany" zastanawiam się nad włożeniem od razu wspomagania, bo po co 2x tracić pieniądze. Skąd wziąC materiały, literaturę do takiej przeróbki. Co nieco w necie jest o poldkach, ale nie wiem czy te zawieszenia się nie różnią. Natomiast na opis takiej przeróbki w DF nie trafiłem. Moje pytanie nie wynika z lenistwa, po prostu nic nie znalazłem, a tu niektórzy z kolegów mają to zrobione.
Pozdrawiam
Waldi_L_N