Wzmacniacz podłączenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam

mam takie pytanie o wzmacniacz
otóż bedę miał niedługo wzmacniacz magnat classic 480 4-kanały, zastanawia mnie ile czinczy będę musiał przeprowadzić z radia do wzmacniacza jeżeli będe chciał go zmostkować na 2 lub 1 kanał, czy nadal będe potrzebował 4 czincze??

wogóle ktoś zna może jakieś dobre strony o mostkowaniu wzmacniaczy bo ja wogóle nie mam o tym zielonego pojęcia:/
  
 
To jest proste, powiedzmy że masz wzmachol o mocy 50 WAT na kanał, to po połączeniu + i -, jednego kanału z drugim też + do + i - do -, wtedy na tym kanale masz 100 WAT, ale to będzie działać, jeżeli wzmacniacz udostępnia taką możliwość, są wzmacniacze które są tak budowane że po takim mostkowaniu spalisz kanał, i teraz prosta odpowiedź, jeśli złączysz dwa kanały to ile zostanie?

1, czyli 1 chinch będzie potrzebny, i następny kanał na następny głośnik tak samo zrób.


możesz sobię złączyć wszystkie 4 kanały, i będziesz miał jeden kanał mono w sam raz do subwoofera - głośnik musi być jak największy i mieć moc RMS (to ważne!) zbliżoną, najlepiej przekraczającą wartość WAT na tym kanale. i musi mieć 4ohmy.

czyli wrócę do przykładu: złączę 4 kanały po 50 WAT i mam jeden kanał mono o mocy 200 WAT, teraz jednym chinchem łączę to z głośnikiem o mocy 200 WAT RMS, 4ohm i średnicy przynajmniej 30cm, oczywiście w obudowie bas reflex i tada!

aha, do wzmachola puść z radyjka tylko lewy i prawy kanał, nic więcej, oczywiście + masa, napięcie i tzw. rem czyli sterowanie wzmacniaczem.

Opiszę jeszcze do czego ten REM, w radiu powinieneś mieć coś jak pin do strowania urządzeniami wyjściowymi jak radio,wzmak,itd
. to działa tak, jak włączysz radio to tym pinem leci +12V czyli wzmak dostaje przez REM +12V i się odpala, jak radio wyłączysz to REM nie ma napięcia i radio się wyłącza, jak nie będzie tego w radiu to będziesz musiał skąstruować przełącznik, włączający wzmaka gdzieś na desce rozdzielczej, ja mam w radiu REMa i mogę się cieszyć automatyką



[ wiadomość edytowana przez: Deaco dnia 2007-08-15 14:28:29 ]
  
 
Cytat:
2007-08-15 14:13:14, Deaco pisze:
To jest proste, powiedzmy że masz wzmachol o mocy 50 WAT na kanał, to po połączeniu + i -, jednego kanału z drugim też + do + i - do -, wtedy na tym kanale masz 100 WAT



Absolutnie nie tak!!


Cytat:
2007-08-15 14:13:14, Deaco pisze:
możesz sobię złączyć wszystkie 4 kanały, i będziesz miał jeden kanał mono w sam raz do subwoofera



Tutaj troszeczkę się kolega zapędził Nie spotkałem jeszcze wzmacniacza 4-kanałowego, który pozwala na zmostkowanie wszystkich kanałów w jeden.

Cytat:
2007-08-15 13:32:59, solak pisze:

mam takie pytanie o wzmacniacz
otóż bedę miał niedługo wzmacniacz magnat classic 480 4-kanały, zastanawia mnie ile czinczy będę musiał przeprowadzić z radia do wzmacniacza jeżeli będe chciał go zmostkować na 2 lub 1 kanał, czy nadal będe potrzebował 4 czincze??




Wzmacniacz ten możesz zmostkować w 2 kanały. Jeżeli chcesz nim napędzać tylko suba to będziesz potrzebował jednego kabla z dwoma wtyczkami cinch z każdej strony.
Na tym wzmacniaczu jeżeli dobrze pamiętam jest przełącznik trybu pracy (4, 3, lub 2 kanały)
Sam sposób mostkowania najprawdopodobniej będziesz miał rozrysowany na tym wzmacniaczu. Mostkujesz ze sobą dwa kanały przednie lub tylne - Nie mostkujesz kanałów przednich z tylnymi.

Mostkujesz tak że "+" kabla od głośnika podpinasz pod "+" pierwszego kanału, a "-" podpinasz do "-" drugiego kanału. (Możliwy jest jeszcze układ że "-" z "-" pierwszego kanału, a "+" z "+" drugiego kanału), ale w tym wzmacniaczu z tego co pamiętam jest ta pierwsza kombinacja.
  
 
to trochę rozjaśnia sprawę: a jeszcze się zapytan którędy najlepiej przeprowadzić kabel cinch z radia do bagażnika w chatchbacku?
  
 
Ja osobiście poleciłbym Ci puścić kable sygnałowe środkiem auta (tam masz mniej okablowania z instalacji esia niż przy progach)
  
 
Cytat:
2007-08-15 14:13:14, Deaco pisze:
To jest proste, powiedzmy że masz wzmachol o mocy 50 WAT na kanał, to po połączeniu + i -, jednego kanału z drugim też + do + i - do -, wtedy na tym kanale masz 100 WAT, ale to będzie działać, jeżeli wzmacniacz udostępnia taką możliwość, są wzmacniacze które są tak budowane że po takim mostkowaniu spalisz kanał, i teraz prosta odpowiedź, jeśli złączysz dwa kanały to ile zostanie? 1, czyli 1 chinch będzie potrzebny, i następny kanał na następny głośnik tak samo zrób. możesz sobię złączyć wszystkie 4 kanały, i będziesz miał jeden kanał mono w sam raz do subwoofera - głośnik musi być jak największy i mieć moc RMS (to ważne!) zbliżoną, najlepiej przekraczającą wartość WAT na tym kanale. i musi mieć 4ohmy. czyli wrócę do przykładu: złączę 4 kanały po 50 WAT i mam jeden kanał mono o mocy 200 WAT, teraz jednym chinchem łączę to z głośnikiem o mocy 200 WAT RMS, 4ohm i średnicy przynajmniej 30cm, oczywiście w obudowie bas reflex i tada! aha, do wzmachola puść z radyjka tylko lewy i prawy kanał, nic więcej, oczywiście + masa, napięcie i tzw. rem czyli sterowanie wzmacniaczem. Opiszę jeszcze do czego ten REM, w radiu powinieneś mieć coś jak pin do strowania urządzeniami wyjściowymi jak radio,wzmak,itd . to działa tak, jak włączysz radio to tym pinem leci +12V czyli wzmak dostaje przez REM +12V i się odpala, jak radio wyłączysz to REM nie ma napięcia i radio się wyłącza, jak nie będzie tego w radiu to będziesz musiał skąstruować przełącznik, włączający wzmaka gdzieś na desce rozdzielczej, ja mam w radiu REMa i mogę się cieszyć automatyką [ wiadomość edytowana przez: Deaco dnia 2007-08-15 14:28:29 ]



Łoooo jesu.........prosze wiecej Kolego.....
  
 
Cytat:
2007-08-15 23:20:43, Kamykgdy pisze:
Łoooo jesu.........prosze wiecej Kolego.....



Ja też jeszcze chcę
  
 
no może trochę nie obczaiłem tematu, ale takie mostkowanie też jest dobre i działa tubka masuje mi plecy i ogólnie jestem zadowolony. a tak na przyszłość więcej wyrozumiałości polecam co niektórym, każdy może się poślizgnąć na mydle wychodząc z wanny, potem się ma wielkie guzy ale jaka satysfakcja, że coś się dzieje.
  
 
Cytat:
2007-08-16 07:17:23, Deaco pisze:
no może trochę nie obczaiłem tematu, ale takie mostkowanie też jest dobre i działa tubka masuje mi plecy i ogólnie jestem zadowolony. a tak na przyszłość więcej wyrozumiałości polecam co niektórym, każdy może się poślizgnąć na mydle wychodząc z wanny, potem się ma wielkie guzy ale jaka satysfakcja, że coś się dzieje.



hehe, no można się ślizgać na mydle i wypadać z wanny ale samemu !!! Przeczytaj swoją pierwszą odpowiedź a będziesz wiedział jakie błędy "zaproponowałeś" koledze. Eksperymenty wykonujmy samemu, nie narażając innych na koszty...
  
 
hhyhyhy, ale tu wesoło koledzy macie