Swiece w 1.6 efi, Oryginalne, auto z 94" !?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos z was jezdzi jeszcze na oryginalnych swiecach ? Motorcrafta ? bo ja takowe mam i troche mnie to przerazilo przyznam, mam sie z zamiarem wymiany swiec i chyba nie tylko bo po umyciu silnika mam takie nie ciekawe objawy:

auto przy docisnieciu gazu do spodu dziwnie reaguje tak jak by spadala moc czasem delikatnie a powyzej 3000RPM mialem tak tez kiedys jak zalaly mi sie swiece w deszcz, po wysuszeniu chodzilo cacy, a teraz cos sie dzieje, co sprawdzic najpierw bo troche tego sie moglo zepsuc, kable, swiece, cos z zapłonem
  
 
oryginały motorcrafta to się zgodzę...
ale żeby oryginalnie te, które były montowane w 94 roku??? niee....

świece wytrzymują na bank mniej niż 100tys, co ile dokładnie się ppowinno wymieniać, to nie wiem...

ja do swojego 1.6 efi 8v za nówki motorcrafty zapłaciłem 55 zł

ja kiedys zalałem auto z gazem (wody było więcej niż do połowy 15'' koła...), wysuszyłem go, do dziś spokój....
spróbuj najpierw świeczki wymienić, potem kombinuj z resztą.
sprawdź też, czy filtr powietrza nie jest przypadkiem mokry. albo zgnity
  
 
Raczej świece nie padły ci przy myciu tylko coś zalałeś cewkę czujniki itp. albo przewody juz mizerne moze przy myciu wilgoc zlapaly. A swiece mozna kupic taniej >>>ŚwIeCe.<<<
  
 
Cytat:
2007-08-17 12:00:18, Deny pisze:
...A swiece mozna kupic taniej >>>ŚwIeCe.<<<


Z przesyłką wyjdzie to samo
  
 
Cytat:
2007-08-17 01:34:03, adi_85 pisze:
spróbuj najpierw świeczki wymienić, potem kombinuj z resztą. sprawdź też, czy filtr powietrza nie jest przypadkiem mokry. albo zgnity



filtr jest nowy, zainwestuje w swiece

heh no nie wiem czy nie oryginalne, to auto mnie zaskakuje, sprowadzilem je z niemiec i jeszcz nic nie znalazlem tam nowego zmienionego

PS, jakie swiece zalozyc ? bo czytalem troche i wynalazlem brisk sport czy cos tam co maja kilka tych takich... wylecialo mi z glowy :X , oplaca sie zakladac jakies wypasy ? do 1.6 16v dohc efi zetec bla bla bla mega wypas ^^ ?

PS2. jest jakis sposub by sprawdzic kable ?



[ wiadomość edytowana przez: Assmen dnia 2007-08-17 13:15:34 ]
  
 
a ja sie podepne
mam 1.6 8v + lpg
Założyłem motocrafty oryginały ale one są jedno elektrodowe,
czy założenie bosch'y 4-ro elektrodowych to dobry pomysł ??
  
 
Grzesk ja mialem 3 elektrodowe jak auto przyjechalo z niemca - mowie o essim - i po zmianie na motorcraft bylo duzo lepiej wiec moze nie warto inwestowac
  
 
żadna inwestycja jakis czas temu dostałem te bosche i leżą bo mialem swierzo zmienione na motocrafty ;p
  
 
Do gazu najlepiej zakładać 1 elektrodowe....Wtedy jest mniejsze ryzyko wystrzałów...
Jeżeli się założy 4 elektrodowe to iskra przeskakując z 1 elektrody na 2(chwilowy brak iskry i strzał.....)
Aczkolwiek jak ktoś ma w bardzo dobrym stanie przewody, cewkę, układ zaworowy to może zakładać jakie chce świece....

Ja osobiście jeżdziłem na Brisk Sport/racing (kształt iskiernika to stożek a iskier jest nieskończenie wiele, które to po tym stożku pełazają....

Jeden z prostszych to zmierzyć rezystancje przewodów(jeżeli mają powyżej 10kom to do kubła, nowe mają do 5kom)
Niestety tym sposobem nie sprawdzisz kabli na przebicie....
I tutaj możesz -----używając przeglądarki------- dowiedzieć się jak się to robi.....