Polecam bandaż na kolektor na niedogrzany silnik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Problemów z niedogrzanym silnikiem nie miałem (wskazówka była w połowie), bandaż założyłem z myślą o rozruszniku, przy okazji wymieniałem też czujnik temperatury, termostat, płyn w układzie. Efekt jest taki że w nie długim czasie wskazówka jest na 3/4 i tam się trzyma mocno, nawet przy staniu w 2 godzinny korku w Niemczech (2 godziny 10km drogi przejechałem ) nie było problemów temperatura trochę podskoczyła , ale wentylator skutecznie zbijał (szczerze mówiąc to nawet nie wiem kiedy się włączał za duży hałas na drodze) ,a co najlepsze rozrusznik kręcił ! więc automat wytrzymał.
  
 
zwyklym bandazem obwijales ?? takim z apteczki np ?
  
 
Cytat:
2007-08-21 10:50:09, zenq pisze:
zwyklym bandazem obwijales ?? takim z apteczki np ?



10/10

chodzi o bandaz termoizolacyjny zapewne ..
klik



[ wiadomość edytowana przez: maciek701 dnia 2007-08-21 12:45:11 ]
  
 
tez to mam.Jesli chodzi o ten z allegro to wlasnie ten kupilem ale sie nie oplaca bo mozna o polowe trafic na www.streetracing.pl .Poza tym u mnie to nie pomoglo na rozrusznik za bardzo i zapewne bedzie akcja wymiana tego grubego kabla bo mase juz wymienilem i dalej ledwo kreci albo wcale na cieplym.Glupie pytanie...gdzie to sie kupuje taki kabel plusowy??
  
 
.Glupie pytanie...gdzie to sie kupuje taki kabel plusowy??
Cytat:


O taki kabel popytaj w dobrych sklepach elektyrcznych lub w hurtowniach
  
 
Ile poszło tego bandaża na kolektor rsa?
  
 
mysle ze spokojnie 10 m wystarczy na caly kolektor, nawet zeby obwinac do katalizatora.
  
 
na kabel do rozrusznika proponuje splot miedziany, tzw linka, co najmniej 25mm2 tani nie jest...
  
 
Cytat:
2007-08-23 13:13:36, mativ8 pisze:
Ile poszło tego bandaża na kolektor rsa?



10 metrów
  
 
A możesz kolego wrzucić zdjęcie tego co owinąłeś??
Bo mnie chodzi po głowie zrobienie czegoś co pomoże w szypszym zagrzaniu silnika - mam nadzieję że to co opisałes właśnie temu służy.
Prosiłbym o fotkę jak i co owinąć.
Z góry wielkie dzięki i zapewne innym też się przyda
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-09-16 00:41:20, ---Edi--- pisze:
A możesz kolego wrzucić zdjęcie tego co owinąłeś?? Bo mnie chodzi po głowie zrobienie czegoś co pomoże w szypszym zagrzaniu silnika - mam nadzieję że to co opisałes właśnie temu służy. Prosiłbym o fotkę jak i co owinąć. Z góry wielkie dzięki i zapewne innym też się przyda Pozdrawiam



jedyne zdjęcie jakie mam z bandażem z prac to takie:



owinięty jest jest tam jeszcze w połowie. Owijasz tak samo palec bandażem , z tym że za każydm razem warto naciągnąć dobrze. Aby bandaż nie spadł zacisnąłem go w kilku miejscach metalowy opaskami.
  
 
Kolego a co do moich spostrzeżeń na temat aby silnik sie szybciej nagrzewał to ten bandaz pomoże?? Dobrze kombinuje czy nie bardzo??
Chodzi mi o to aby silniczek dużo szybciej się grzał. Teraz przy tych temp na zewnątrz dośc długo mu to zajmuje a wyznacznikiem jest moment przełączenia na gaz.
W zimie potrafi mi nagrzac silnik aby wskoczył gaz po około 10km w cyklu miejskim ( jeżdze po Łodzi = duzo świateł i korków)
  
 
Będzie dogrzany ale czy szybciej się dogrzeje? jak ci zależy na szybszym przełączeniu na gaz to zamontuj sobie ogrzewanie na wtryskiwacze gazu (koszt 160 zł) albo Webasto na zimę .