Bertesz - Łada 2105 1300 "86

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
o mój pierwszy post więc pragnę się gorąco przywitać.

Od kiedy tylko pamiętam podobały mi sie stare samochody. Gdy miałem 12 lat zakochałem się w Warszawie M-20. Stwierdziłem, że muszę kiedyś posiadać taki samochód. Marzenie uważam za aktualne, lecz finansowo jeszcze nie wyrabiam więc wybór padł na prawie tak samo ładny samochód ( z mocnym naciskiem na słowo "prawie" ). Mój tato wiedząc jak bardzo lubię klasyki zadzwonił do mnie pewnego pięknego dnia i powiedział, że jego pracownik ma do sprzedania Ładę 2105, mój rocznik, ale bardzo ładnie zachowaną. Momentalnie przyjechałem na weekend do domu (choć nie miałem tego w planach). Z autobusu prosto na obiad rodzinny (trzeba było ustalić kwestie finansowe, bo akurat byłem po zakupie nowego obiektywu i mój portfel świecił pustkami). Babcia zaproponowała, że zapłaci za samochód, bo przynajmniej będzie miał kto ją wozić do lekarza Zaraz po obiedzie pojechaliśmy na oględziny samochodu, szybka przejażdżka i szybka transakcja. 1100 zł i do domu Od tego czasu minęły jakies 2 miesiące. Samochód po gruntownym sprzątaniu i ściągnięciu potwornych pokrowców prezentuję się następująco:





























Aktualnie auto znajduje się u mechanika. Wymieniane są pierścienie, filtry, świece itp.


[ wiadomość edytowana przez: bertesz dnia 2007-08-25 22:58:31 ]
  
 
swietny klimat w srodku
  
 
Dzięki
  
 
a mi sie najbardziej podobają epokowe gazetki na tylnej półce
  
 
Cytat:
2007-08-27 23:35:00, krzychuk pisze:
a mi sie najbardziej podobają epokowe gazetki na tylnej półce



Czy to aparat Zorka 5, którym zrobiono "kilka zdjęc" ?

Żeby auto było ładniejsze poszukaj oryginalnego lusterka na prawą stronę, to u Ciebie nie jest OK.
Wnętrze rzeczywiście luksusowe, ale kto zgubił zagłówki?
I co poprzedni właściciel robił z tymi kawałkami drewna ze schowka???
  
 
Cytat:
2007-08-28 12:14:45, Grzegorz2107 pisze:
Czy to aparat Zorka 5, którym zrobiono "kilka zdjęc" ? Żeby auto było ładniejsze poszukaj oryginalnego lusterka na prawą stronę, to u Ciebie nie jest OK. Wnętrze rzeczywiście luksusowe, ale kto zgubił zagłówki? I co poprzedni właściciel robił z tymi kawałkami drewna ze schowka???



W schowku to nie drewno tylko cynamon.

Faktycznie brakuje zagłówków - ale moze zostaly zdjete do sesji? (tak samo robią w filmach )

A prawe lusterko faktycznie nie z tej bajki - pewnie przykręcone na blachowkrety do ramki drzwi....
  
 
Cytat:
W schowku to nie drewno tylko cynamon.



TAK! Masz racje. To cynamon. Uwielbiam ten zapach. Kupiłem juz chyba tego kilogram i za nic w Ładnej nie pachnie

Cytat:
Faktycznie brakuje zagłówków - ale moze zostaly zdjete do sesji? (tak samo robią w filmach )



TAK! Zdjałem zagłówki na potrzeby sesji. Poźniej przez kilka dni sie jeszcze tak lansowałem

Cytat:
A prawe lusterko faktycznie nie z tej bajki - pewnie przykręcone na blachowkrety do ramki drzwi....



TAK. Siedzi na ramce. Poszukuje intensywnie jakis chromowanych, aby wymienić.

A więc 3xTAK!
  
 
Dziś odebrałem Ładziane ze szpitala po 2 tygodniowym pobycie

Wymieniono jej pierścionki, rozrząd, olej oraz wszystkie filtry. Zrobiono szlif głowicy. 'Lekarz' powiedział, że długo jeszcze będzie żyła gdyż panewki są jak nowe i tłoki też niczego sobie. Do wymiany jeszcze jest kopułka (już zamówiona) bo pali mi na dwa gary :/ Do tego jeszcze poszukuję jednej membrany do gaźnika bo uszczelka podziurawiona jak ser szwajrcarski (czy wie ktoś może gdzie mogę zakupić elementy składowe gaźnika, bo bylem dziś w jednym sklepie motoryzacyjnym i powiedzieli mi, że nie da rady) i paliwa więcej cieknie niżby zdołała spalić, dlatego też jeżdżę narazie tylko na gazie Za tydzień wymienię te 2 elementy i będzie w idealnym stanie na zlot ŁADA KLUB POLSKA
  
 
Cytat:
2007-09-02 11:36:56, bertesz pisze:
Dziś odebrałem Ładziane ze szpitala po 2 tygodniowym pobycie Wymieniono jej pierścionki, rozrząd, olej oraz wszystkie filtry. Zrobiono szlif głowicy. 'Lekarz' powiedział, że długo jeszcze będzie żyła gdyż panewki są jak nowe i tłoki też niczego sobie. Do wymiany jeszcze jest kopułka (już zamówiona) bo pali mi na dwa gary :/ Do tego jeszcze poszukuję jednej membrany do gaźnika bo uszczelka podziurawiona jak ser szwajrcarski (czy wie ktoś może gdzie mogę zakupić elementy składowe gaźnika, bo bylem dziś w jednym sklepie motoryzacyjnym i powiedzieli mi, że nie da rady) i paliwa więcej cieknie niżby zdołała spalić, dlatego też jeżdżę narazie tylko na gazie Za tydzień wymienię te 2 elementy i będzie w idealnym stanie na zlot ŁADA KLUB POLSKA


Fajny ten mechanik co robi pierścienie, głowicę i oddaje klientowi auto palące na 2 gary, z walnięta kopułką i cieknącym gaźnikiem. Ciekaw jestem jak ją regulował po remoncie.

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2007-09-02 12:15:55 ]
  
 
Cytat:
Fajny ten mechanik co robi pierścienie, głowicę i oddaje klientowi auto palące na 2 gary, z walnięta kopułką i cieknącym gaźnikiem. Ciekaw jestem jak ją regulował po remoncie.



Hehe, to nie tak Auto jest mi musowo potrzebne na 200 km i musiałem zabrać. Dziś byłem z nim w sklepie, bo mieliśmy to zrobić, ale niestety nie dostaliśmy części. Gdybym nie potrzebował samochodu to zostawiłbym bym go aż będą części no ale nie mam innej możliwości.
  
 
Cytat:
Fajny ten mechanik co robi pierścienie, głowicę i oddaje klientowi auto palące na 2 gary, z walnięta kopułką i cieknącym gaźnikiem. Ciekaw jestem jak ją regulował po remoncie.



Hehe, to nie tak Auto jest mi musowo potrzebne na 200 km i musiałem zabrać. Dziś byłem z nim w sklepie, bo mieliśmy to zrobić, ale niestety nie dostaliśmy części. Gdybym nie potrzebował samochodu to zostawiłbym bym go aż będą części no ale nie mam innej możliwości.
  
 
Naprawdę świetna Łada ! W jedynym słusznym kolorze.

Ja też mam czarną 2105-tkę tyle, że troszkę starszą. Taka Łada bez zagłówków środku to wypisz wymaluj Polski Fiat. Jeśli mogę Tobie coś doradzić to zmień kierownicę na tą z modelu 2107. Ja tak zrobiłem i naprawdę różnica jest kolosalna, oczywiście na plus. No chyba, że chcesz mieć klasyczną seryjną 2105. Ale moim zdaniem warto. Masz plusa za te znaczki z epoki. Ładnie się to komponuje z całym autem. Reasumując, bardzo dobrze utrzymana 2105-tka. Dbaj o nią, bo warto.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3