Centralny zamek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam pytanie, w mojej avensis z 2001 roku przestal działac centralny zamek z pilota i z kluczyka, dziala jedynie otwiranie samochodu, czy moze mial juz ktos taki przypadek i co to może być?
  
 
sprawdzałeś baterię w pilocie od zamykania?
  
 
Cytat:
2007-09-11 23:11:14, rwojcik6 pisze:
Witam. Mam pytanie, w mojej avensis z 2001 roku przestal działac centralny zamek z pilota i z kluczyka, dziala jedynie otwiranie samochodu, czy moze mial juz ktos taki przypadek i co to może być?


Tak zamek kierowcy do wymiany 1400 zl lub wyciecie sterowania z zamka kierowcy dziala wtedy z door locka i pilotow klucza i alarmu

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
U mnie tydzień temu , przy pierwszych przymrozkach około wtorku rano.. niespodziewanie nie zaskoczył centralny zamek z pilota.

Pora była wczesna a mi się spieszyło więc nie kombinowałem zbytnio.

Zamek od strony kierowcy nie działał więc otworzyłem kluczekiem od pasażera.

Dostałem sie do środka, odskrobałem szyby z szronu katalogiem smarta gdyż skrobaczka w zamkniętym maluchu obok.

Już na miejscu, centralny z pilota nie zadziałał znowu, więc auto pozostawiłem otwrte całą dniówkę, nikt się nie połasił..

Teraz w mróz, zamykam swoje cypelkiem i wysiadam od strony pasażera, następnie pilot i autko zamknięte.

Od tego czasu alarm nie pika przy otwieraniu z pilota..

Co robić ??

Przy mniejszych mrozach centralny działa połowicznie tzn: światełka zamrógają (z przodu tylko prawe..) ale zamki ani ruszą, a czasem z pilota wszystko się otwiera poza kierowcą
  
 
Witam Forumowiczów. To mój pierwszy post na tym Forum.
Co się tyczy problemów otwierania drzwi pilotem to proszę spróbować czegoś takiego.
1. Otworzyć samochód kluczykiem, wsiąść do pojazdu (drzwi zostawić otwarte).
2. Wsadzić kluczyk do stacyjki i przekręcić na pozycję ON.
3. Odczekać 10 sekund i nacisnąć w kluczyku dwukrotnie przycisk otwierania drzwi. W zamku drzwi powinien pojawić się odgłos otwierania i zamykania zamka.
4. Wyjąć kluczyk, wyjść z pojazdu, zamknąć drzwi.
5. Próba pilota kluczyka.

Jeżeli mogłem komuś pomóc to jest mi bardzo miło.
Taki sposób na pewno działa w Toyocie Avensis. Przyczyną niedziałania kluczyka jest naciskanie (głównie przypadkowe) przycisków kluczyka w odległości większej od samochodu niż zasięg działania pilota.
  
 
Witam,
wiem że wątek jest stary ale mój problem dotyczy właśnie centralnego zamka w Avensis 2001r wiec nie zakładam nowego. Cały problem polega na samoistnym otwieraniu się drzwi, centralny po jakimś czasie sam otwiera drzwi, kluczyk może być daleko poza zasięgiem a po przyjściu pod samochód WOW auto otwarte, nie wiem czy ma to coś wspólnego ale dość często przy zamkniętych drzwiach pokazuje się info że drzwi sa otwarte. Nie wiem czy ma to cos wspólnego ale występuje (musze przeglądnąć czujniki w drzwiach). Czy miał ktos podobny defekt co ja , automatyczne otwieranie ? jak rozwiązać ten problem ? centralka czujnik w zamku kierowcy ? co przeglądnąć ? czy po podpięciu do komputera mogą być zapisane jakieś informacje ?
  
 
Cytat:
2009-02-22 09:42:16, adrianw23 pisze:
Witam, wiem że wątek jest stary ale mój problem dotyczy właśnie centralnego zamka w Avensis 2001r wiec nie zakładam nowego. Cały problem polega na samoistnym otwieraniu się drzwi, centralny po jakimś czasie sam otwiera drzwi, kluczyk może być daleko poza zasięgiem a po przyjściu pod samochód WOW auto otwarte, nie wiem czy ma to coś wspólnego ale dość często przy zamkniętych drzwiach pokazuje się info że drzwi sa otwarte. Nie wiem czy ma to cos wspólnego ale występuje (musze przeglądnąć czujniki w drzwiach). Czy miał ktos podobny defekt co ja , automatyczne otwieranie ? jak rozwiązać ten problem ? centralka czujnik w zamku kierowcy ? co przeglądnąć ? czy po podpięciu do komputera mogą być zapisane jakieś informacje ?


To czeste.
Do wymiany zamek drzwi kierowcy kpl.Lub trzeba odciac sterowanie z wkladki zamka drzwi kierowcy-powodem jest woda w pozycjonerze zamka zwiera poprzez sniedz.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Big mam pytanie - przestał działać alarm w Corollce, przypuszczam, że bateria umarła. Czy po wymianie baterii nie będzie wariował?
  
 
Spokojnie możesz wymieniać baterie

[ wiadomość edytowana przez: magin dnia 2009-02-23 18:04:38 ]
  
 
Czy z angola zamek podejdzie ? angol nie ma wkładki z tej strony co trzeba ? zna ktoś kolorystykę lub posiada schemat jak rozłączyć sterowanie ? a może w słupku można odciąć bez rozbierania drzwi
  
 
Cytat:
2009-02-23 18:03:30, magin pisze:
Spokojnie możesz wymieniać baterie


dzięki śliczne Muszę się za to zabrać.
  
 
Cytat:
2009-02-23 20:58:06, adrianw23 pisze:
Czy z angola zamek podejdzie ? angol nie ma wkładki z tej strony co trzeba ? zna ktoś kolorystykę lub posiada schemat jak rozłączyć sterowanie ? a może w słupku można odciąć bez rozbierania drzwi



A co chcesz osiągnąc z tym angolem?
  
 
Cytat:
2009-02-24 15:23:51, magin pisze:
A co chcesz osiągnąc z tym angolem?


osiągnąc zamienne części Panowie jakie kable trzeba wyciąc , gdzie najłatwiej zrobić odcięcie tego, kolory kabli , może schemat ktoś ma ?
  
 
Cytat:
2009-02-25 21:28:29, adrianw23 pisze:
osiągnąc zamienne części Panowie jakie kable trzeba wyciąc , gdzie najłatwiej zrobić odcięcie tego, kolory kabli , może schemat ktoś ma ?


A po cholere schemat , po zdjeciu trojkatnego plastyku w progu jest kostka z wiazki drzwi.Sa tam 4 kable na ktore po podaniu masy poprzez kontrolke zamek wykona lock lub unlock czyli 2 pary sterowania otworz zamknij.
Jedna para jest z przycisku door lock na panelu sterowania szybami i tej pary nie odcinasz,a druga ze sterowania od wkladki zamka i ta pare odcinasz i izolujesz szkotem.
Po czym poznasz ktora para od czego??
Jak podasz mase na stale poprzez kontrolke na np kabel "zamknij"i bedzie to kabel od przycisku door lock to funkcja otworz na klawiszu przestanie dzialac,i odwrotnie.
Oczywiscie sprawdzajac musisz zamknac zamek drzwi srubokretem i wciskac wylacznik drzwiowy trzecia reka


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2009-02-25 23:00:05 ]
  
 
to sie podepnę..,jest problem z dołożeniem pilota do centralnego zamka do cariny(wersja japońska combi)?co trzeba dokupić?
  
 
Cytat:
2009-02-26 07:59:10, profesorr pisze:
to sie podepnę..,jest problem z dołożeniem pilota do centralnego zamka do cariny(wersja japońska combi)?co trzeba dokupić?


Pilota masz tylko od centralnego czy zintegrowany z alarmem? Bo moze to kwestia tylko alarmu (wtedy można próbować dobrac pilota pod konkretny alarm)
  
 
Cytat:
2009-02-26 12:48:15, Pigletto pisze:
Pilota masz tylko od centralnego czy zintegrowany z alarmem? Bo moze to kwestia tylko alarmu (wtedy można próbować dobrac pilota pod konkretny alarm)




nie mam pilota wogóle tylko centralny z kluczyka
  
 
No to na pewno jeśli założysz jakiś alarm to będzie miał obsługę centralnego zamka z pilota. Może są też moduły tylko do centralnego, ale nie wiem, albo np. może alarm bez syreny jesli zalezy Ci tylko na sterowaniu centralnym zamkiem.
  
 
Cytat:
2009-02-26 22:37:31, Pigletto pisze:
No to na pewno jeśli założysz jakiś alarm to będzie miał obsługę centralnego zamka z pilota. Może są też moduły tylko do centralnego, ale nie wiem, albo np. może alarm bez syreny jesli zalezy Ci tylko na sterowaniu centralnym zamkiem.




chcę tylko zamykać z pilota..
  
 
Cytat:
2009-02-27 00:00:03, profesorr pisze:
chcę tylko zamykać z pilota..


http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=sterowanie+centralnym