VECTRA B - felgi z jakim ET

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam zamiar kupić Alu 16 lub 17 (5x110) tylko hmm, czy np z ET 37 nie będą obcierały o nadkola ?
  
 
Zależy jakie są szerokie, jakie wsadzisz opony i czy nasz obnizone zawieszenie.
Zalecane et do vb to od 39 do 49 ale niektórzy jeżdżą na et35 i nic nie obciera. Teoretycznie nie powinny a jak bedą to zagniesz ranty.
Poczytaj to (podobne pytanko) :
http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=43929&hl=felgi
  
 
Potryk ja tez wlasnie planuje kupic sobie felgii ale kurcze pieczone z 17 to chyba za duzo, 16 chyba tak optymalnie szkoda zawiasu na nasze drogi, dobrze ze zes poruszyl ten watek bo wlasnie nie wiedzialem co i jak
  
 
Ja troszkę się felgami zajmuje i mogę powiedzieć ze nie zdarzyło mi się zeby oryginalna Oplowska felga ze względu na Et nie grała z autem. Jesli chodzi o Et to im większe Et tym bardzej szerszy rozstaw mają osie czyli i auto jest stabilniejsze. Osobiście odradzam 17 cali felgi bo jednak nie są na nasze drogi (miałem w astrze i jk szybko je założyłem tak i szybklo zdjąłem). W Vectrze ok bedą 16". I jeszcze jedna porada jak bedziesz kupowł to bierz takie o jak njmniejszej serokości - są bardzeij wytrzymałe na uszkodzenia i nie musisz zakładac niewiadomo jakiego kapcia. Do vectry polecam 6-6.5 cala.
  
 
Cytat:
2007-09-24 17:29:38, bubuja1 pisze:
Ja troszkę się felgami zajmuje i mogę powiedzieć ze nie zdarzyło mi się zeby oryginalna Oplowska felga ze względu na Et nie grała z autem. Jesli chodzi o Et to im większe Et tym bardzej szerszy rozstaw mają osie czyli i auto jest stabilniejsze. Osobiście odradzam 17 cali felgi bo jednak nie są na nasze drogi (miałem w astrze i jk szybko je założyłem tak i szybklo zdjąłem). W Vectrze ok bedą 16". I jeszcze jedna porada jak bedziesz kupowł to bierz takie o jak njmniejszej serokości - są bardzeij wytrzymałe na uszkodzenia i nie musisz zakładac niewiadomo jakiego kapcia. Do vectry polecam 6-6.5 cala.



Im mniejsze et tym większe odsadzenie od osi z tego co się orientuje

Jeśli chodzi o felgi i to czy pasują to niestety ale 5x110 oryginalne są sprzedawane do Vectry jak i Omegi tylko że ET w Omedze waha sie od -35 do chyba -40 i w Vectrze mogą obcierać o nadkola.

Faktem jest że na nasze polskie drogi 17 calowe felgi się słabo nadają no chyba że ktoś lubi co miesiąc prostować albo jeździ jak emeryt.

Ja chyba jednak kupie 16 i będę sie trzymał ET od -39 do -44
  
 
ET nie ma nic do rozstawu osi, tylko do rozstawu kol na osi.
  
 
odsadzenie felgi od osi, czytaj bardziej idą na zewnątrz.
  
 
A jakie et jest w felgach do ASTRY II i czy podejda felgi z innego opla, jesl itak ta z jakiego? (5X110 R15)
  
 
wczoraj przymierzałem do mojej Vectry B koła z Omegi

6,5J15" ET33 z oponami 195/65/15 - są za duże, tzn za szerokie, mieszczą się na styk w nadkolach i przy miękkim (standardowym) zawieszeniu będą trzeć oponki o ranty. Nie wiem jak by sprawa wyglądała w przypadku kół o szerokości 6" a nie 6,5" będą wtedy siedzieć o około 1cm głębiej ale to chyba za mało jeszcze.

pzdr
  
 
Nie pakował bym się w ET 33 do Viki pasują na 100% z ET 39 a nie wiem czy by i nie pasowały z ET37 podobno tak ale kto wie czy nie będą tarły
  
 
Cytat:
2007-10-08 15:14:33, Arty pisze:
A jakie et jest w felgach do ASTRY II i czy podejda felgi z innego opla, jesl itak ta z jakiego? (5X110 R15)



przypuszczam, że to takie same kapcie jak do Vectry B czyli

6J15" 5x110 ET49 w serii

pzdr
  
 
Cytat:
2007-10-13 13:09:52, scoodie pisze:
przypuszczam, że to takie same kapcie jak do Vectry B czyli 6J15" 5x110 ET49 w serii pzdr



Tez sie zastanawiam jakie ET jest w astrach II - widzialem felgi 15" na ET 33 - czy te tez podejda - to odsuniecie jest na zewnątrz czy do srodka???
  
 
Cytat:
2007-10-16 08:20:47, Arty pisze:
Tez sie zastanawiam jakie ET jest w astrach II - widzialem felgi 15" na ET 33 - czy te tez podejda - to odsuniecie jest na zewnątrz czy do srodka???



im mniejsze ET tym większe odsunięcie, inaczej mówiąc płytsze osadzenie felgi czyli im mniejsze ET tym bardziej na zewnątrz wysunięta felga. 15" z ET33 to albo Omega albo Vectra C

EDIT 2: w końcu udało mi się znaleźć i kupić odpowiednie felgi na zimę. Mam oryginalne GM'owe felgi stalowe, nie nowe ale proste jak drut w rozmiarze 6J15 ET49 w cenie felg jeszcze wrzucili mi na nie moje nowe oponki (kupione już wcześniej) i wyważyli, teraz już się nie boję pierwszego śniegu i kolejek do wulkanizacji



[ wiadomość edytowana przez: scoodie dnia 2007-10-16 10:22:56 ]

[ wiadomość edytowana przez: scoodie dnia 2007-10-19 17:47:21 ]