POLICJA - JEDŹ ZA MNĄ

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Taki oto napis wyświetlany na tylnej szybie pojawił mi się z "nieoznakowanego" forda jadącego przede mną.
Wiadomo czym to skutkowało, ale pytanie moje brzmi:
Czy kodeks drogowy lub inne rozporządzenie, mówi o konieczności jazdy za takim pojazdem? ( jakoś nie mogę nic znaleźć na ten temat)

pozdr

[ wiadomość edytowana przez: Forest dnia 2007-09-26 05:44:45 ]
[ powód edycji: domyślam się że tak miał brzmieć temat.. ]
  
 
Nie jedź za nimi, to się dowiesz zapewne
  
 
Jesli mrygali lampami i w ogole piskali to po prostu zamiast sie drzec do Ciebie i machac lapami pokazuja Ci takie cos, jakby Ci powiedzieli jedz za nami to bys pojechal?
  
 
Cytat:
2007-09-25 16:00:35, kosek pisze:
Taki oto napis wyświetlany na tylnej szybie pojawił mi się z "nieoznakowanego" forda jadącego przede mną. Wiadomo czym to skutkowało, ale pytanie moje brzmi: Czy kodeks drogowy lub inne rozporządzenie, mówi o konieczności jazdy za takim pojazdem? ( jakoś nie mogę nic znaleźć na ten temat) pozdr



"Prawo o ruchu drogowym"

Tam dokładnie jest wyjaśnione kto i kiedy może zatrzymywać pojazd.
Może nie dosłownie przytoczę treść ale mnie więcej chodzi o to że w nieoznakowanym radiowozie funkcjonariusz ma obowiązek okazać odpowiedni dokument.
A jeżeli nie zatrzymasz się po takim komunikacie to już jesteś przestępcą drogowym.
Poprostu zatrzymaj się, nie wysiadaj z auta i poproś np. o legitymację służbową
  
 
Cytat:
2007-09-25 21:00:23, Slawekp pisze:
... Poprostu zatrzymaj się, nie wysiadaj z auta i poproś np. o legitymację służbową



W pewnym sensie policjant jest jak droga "striptizerka" pokazuje ale nie daje dotknąć.....swojej legitymacji
A tak poważnie to "Pan Władza" musi pokazać legitymacje i dokładnie się przedstawić oraz oznajmić nam powód swoich podlotów
  
 
POLICJA - JEDŹ ZA MNĄ

a moze by tak PROSZE !

NpOLICJA -PROSZ JEDŹ ZA MNĄ
  
 
Nie wiem czy czasem w Niemczech właśnie tak nie brzmi ten komunikat - jest słowo "bitte". No ale tu Polska - wiadomo, obywatel konieczne zło.
  
 
LUZik, normalnie to chyba masz wiele doświadczeń ze striptizerkami
  
 
raczej z Policją...
  
 
No tak.... z policją mam dużo częstsze kontakty niż ze striptizerkami
  
 
eh policjant w takim radiowozie jest w 100 % umundurowany i sam ci nic nie musi pokazywać. jeżeli od niego zażądasz legitymacji to na 100 % ma On ją i ci Ja pokaże , ale nie licz wtedy na to że dostaniesz niższy mandat albo pouczenie. ale jak to mówią szybka jazda to sport dla bogatych....