Wyskakuje jedynka - pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Od jakiegoś czasu w mojej astrze wyskakuje pierwszy bieg. Zdaża się to nie za każdym razem ale w korku zaczyna stanowić problem.
Cuż to może być i dla czego jest takie drogie )

  
 
Jak ma mój gust to możliwości są dwie:
1. problemy z wybierakiem
2. kończy się synchronizator
Jakby nie patrzeć to naprawa skrzyni biegów /około 1000 złotych/

No chyba że sam wyjmiesz skrzynię z auta, rozbierzesz, wymienisz zużyte części, to tylko koszt elementów /wybierak ok. 30 zł, synchronizator ok. 10/ i Twój czas.

Z tym że gdybym to robił to wymieniłbym wszystkie synchronizatory bo szkoda by było niebawem ponownie rozbierać skrzynie.

[ wiadomość edytowana przez: Slawekp dnia 2007-10-05 16:27:40 ]
  
 
stawiając prawdopodobieństwo ze nie jest tak jak napisał mój poprzednik. może być wybita poduszka przy silniku i to wystarczy zeby przestawił sie drążek i bieg wyskakiwał. co do rozbierania skrzyni to nie mając pojęcia o budowie skrzyni raczej bym sie tego nie chytał. koszt regeneracji w zależności od uszkodzenia 250-600 pln (w Gliwicach firma sie znajduje] z gwarancja. zawsze można samemu poszukać z używki tylko trzeba policzyć koszta i okres gwarancji
  
 
Najpierw radze sprawdzić stan połączeń między lewarem a skrzynią( czy niema luzów na krzyżaku). Ewentualnie wyregulować wkładanie biegów. Na rozbieranie skrzyni bym poczekał.