Uniden pro 520 Xl i brak odsłuchu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Kupiłem Unidena pro 520 Xl i antenę LEMM AT1200,
po podłączeniu nie słyche w radiu prawie nic, chyba że przyłoże ucho do głosnika,
antenę mam przykręconą do bagażnika
czy powinnienem ją podłączyć do masy samochodu???
  
 
sprawdź mikrofon - uszkodzony przewod lub PTT moze byc powodem twojego problemu:

pin 1 i 4 zwarte gdy PTT nie wciśnięty, rozwarte gdy PTT wciśnięty
pin 1 i 3 zwarte gdy PTT wciśnięty, rozwarte gdy nie wciśnięty
  
 
Radio działa i słychać czasami innych kierowców, ale raczej jest to wina anteny bo poruszanie nią ma wpływ na odbiór. Słychać bardzo cicho innych i musze mieć cały czas głośność na maksa.

co z masowaniem anteny? jest to antena mocowana na stale, ale nie ma styczności z karoserią

[ wiadomość edytowana przez: ll_cool_k dnia 2007-10-09 15:31:26 ]
  
 
dzisiajsze odczucia, radio odbiera, czasami wszystko dobrze słychać czasami nic. niewiem czy ktoś mnie słyszy bo nie słysze odzewów.
jak wciskam hamulec to słysze pykanie w radiu, nawet przy wyłączonym zapłonie
  
 
Masa to podstawowa sprawa, musi być, bez tego cała instalacja jest bez sensu.
  
 
Musze radio podłączyć bezpośrednio i zrobić na złączkę,
drugie pytanie kabel antenowy ma środek i oplot
czy jest to wszystko jedno, czy starać się żeby było osobno, bo oplot styka się z mocowaniem oraz środek też się z nim spotyka
czy rozdzielić??
  
 
Kolego po mojemu kabel to nic ninnego jak koncentryk a tam srodek (+) i obwód (-) nie powinny sie stykac. Jak koledzy mowili dobra masa to 99% dobrego dzialania a pomimo wszystko czy ci glosnik bedzie dzialal czy nie polecam dokupienie osobnego glosniczka --- rewelka.

Acha i mam nadzieje ze galeczki RF i SQ masz opanowane i nie one sa powodem braku nasluchu.

[ wiadomość edytowana przez: MINIO dnia 2007-10-12 10:11:12 ]
  
 
Wszystko posprawdzałem, kabel, antenę zamontowałem mocowaniem do klapy bagażnika i wszystko działa ok, teraz zostało mi tylko zestrojenie anteny. jeszcze nie wiem gdzie zamontować radio ale kombinuje.

Tylko zakłucenia z samochodu przeszkadzają ,ale na nie nic nie poradze