Czy walniete radio ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kiedyś pisałem po zakłóceniach na radiu na odpalonym silniku, walczę z tym już długo, testowałem rożne filtry antyzakłuceniowe i nic, ale dziś zauważyłem z e na zgaszonym silniku jak zamykam drzwi z centralnego od środka tow momencie pracy siłowników są szmery w radiu, a silnik zgaszony, czyli wychodzi na to ze jest uszkodzony jakiś filtr antyzakłuceniowy w radiu albo w aucie ?
  
 
Ja mam pionka deh 2900 i mam to samo.Radio juz raz bylo w serwisie.Ale u mnie sa zaklocenia tylko na wyjsciu RCA na wzmak
  
 
Kamil, a co to za radio? I ile ma lat? Jest kilka pomysłów ale musisz podać więcej danych.
  
 
PIONEER DEH 625R na CD kilku letnie
  
 
Witam
Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ filtr w radiu dlatego dobrze byłoby wyciągnąć radio i oddać do serwisu lub samemu sie pobawić i powymieniać kondensatory ewentualnie możesz w samym radiu spróbować dobudować nowy filtr gdyby po wymianie elementów okazało się że nie bedzie działać.Na filtr w radio składają się zarówno kondensator elektrolityczny na wejściu + do radia jak i kondensatory ceramiczne-zależnie od konstrukcji że już o dławiku nie bede wspominał z tym że ten element na 99,9% jest ok
  
 
Jak grzebałeś coś przy instalacji do radia: zasilanie i głośniki, podłączałeś jakiś wzmacniacz, to otwórz radio od strony płytki i szukaj jakiejś upalonej ścieżki. Szukaj też zimnych lutów. Skoro to radio kilkuletnie, to może warto było by wymienić kondensatory w filtrze zasilania (będzie tam jakiś kondensator i dławik pewnie) i przy końcówce mocy. Możesz też próbować podmienić stabilizator. Czy te zakłócenia słychać tylko na radiu, czy także na cd? Generalnie są to dość upierdliwe usterki do lokalizacji i naprawy, bo trzeba szukać w sprawnym radiu. Często jest to jakiś "luz" w obwodzie masy.
A do filtrów zasilania mam sceptyczne podejście. Jakoś nie wierzę w ich "uzdrawiające" właściwości. Może dlatego, że jeszcze za ich pomocą nie udało mi się ani razu wyeliminować zakłóceń.
  
 
Kategoria - Car audio.
  
 
Sprawdzić masę radia, to najczęściej jest przyczyną zakłóceń.
  
 
Cytat:
2007-10-09 19:08:43, Przemm pisze:
Ja mam pionka deh 2900 i mam to samo.Radio juz raz bylo w serwisie.Ale u mnie sa zaklocenia tylko na wyjsciu RCA na wzmak




U mnie też tylko na RCA są zakłucenia, najgorzej jak radio włącze dosyć cicho....