Astra F - ściąga w prawo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Było tak:
Czas temu jakiś zmieniłem opony. Wszystko było ok. Nagle auto zaczęło ściągać w prawa stronę. żadnego uderzenia, nic, porostu samo z siebie!!! Wymieniłem tuleje na wahaczach i pojechałem na zbieżność - zrobiona, a auto dalej ciągnie w prawo. Ciśnienie w kolach sprawdzone. Co może być z tą moją Aśka?
  
 
Witam!!! A nie masz nalewek? Sprawdż ponownie wyważenie. Czasem to wina opon.
  
 
Może spróbuj porobić jakieś eksperymenty. Np zamień koła lewe na prawe albo tył na przód. Cokolwiek.
  
 
Zamienilem tyl z przodem albo przód z tylem - jak kto woli i jest lepiej. Ale i tak nie rozumiem, przeciez bylo ok i nagle sie spierdzieliło, a opony sa nienajgorsze jeszcze...
  
 
Tak ale każda opona musi się na feldze ułożyć dlatego niekiedy zaleca się jazdę przez jakiś okres (krótki) na niższym poziomie ciśnienia w oponach i po jakimś czasie ponownie wywarzyć koła. Mam jeszcze jeden pomysł dlaczego tak się dzieje. Może jakoś przestawił Ci się kołpak i wprawia w jakieś rotacje koła.
  
 
Miałem podobny problem. Ustawiłem zbieżność i dalej ściągało mi samochód. Najpierw ściągało mnie na prawo, jak przełożyłem opony to wtedy ściągało mnie na lewo. W końcu kupiłem nowe 4 opony, założyłem i problem sam się rozwiązał.

[ wiadomość edytowana przez: dvs999 dnia 2007-10-27 12:44:44 ]

[ wiadomość edytowana przez: dvs999 dnia 2007-10-27 12:45:07 ]