Pali mi bezpiecznik... help

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich od wczoraj mam problem a mianowicie nie wiadomo dlaczego wywala mi bezpiecznik (pali)- ten który odpowiada za radio, klakson, oświetlenie wnatrza, wyświetlacz wewnętrzny, awaryjne. Bezpiecznik żółty czyli 20 A. Kiedy zaoże nowy czasem pojade kilkaset metrów z czasem od razu go spali. Nawet większe 30 A też pali. Gdzieś mam zwarcie tylko nie wiem gdzie i za co się zabrać. Na postoju niby działa ale jak jade pewnie pod wpływem drgań zaraz go spali. Pomóżcie.
  
 
a odlacz tylnia wycieraczke tez mi bezpiecznik wywalalo i jak odlaczylem tylnia wycieraczke wszystko bylo ok.
  
 
Ten sam bezpiecznik ci wywalało? Musze znależć przyczynę tego a nie odłączać wycieraczkę. Po to ona jest zeby była podłączona. Jak sam nie znajde to jade do elektryka moze cos poradzi
  
 
W Astrach ( w mojej byłej też) zwarcie najczęsciej było przy tylniej wycieraczce.
Zrób test.
  
 
ano ano!! przyczyna MOZE byc wlasnie silniczek tylnej wycieraczki! bo jest tak niefortunnie ustawiona ze brod i woda mogly sie tam dostac
  
 
Znalazłem przyczyne. Pomyślałem sobie tak żeby znaleźć przyczynę trzeba obejrzec te odbiorniki kóre nie działają przez ten bezpiecznik. Coś mi podpowiedziało żeby zajrzeć do klaksonu i okazało się ze oberwał się z uchwytu. Nie wiem jakim cudem ale po prostu się urwał. Leżał sobie pomiędzy chłodnicą a grilem i pewnie kabelki stykały się z czymś z czym nie powinny. Odkręciłem grilla, zamontowałem od nowa podłączylem jak trzeba wcześniej oczyściłem styki bo były zardzewiałe i gra muzyka. Tym razem udało się bez ingerencji mechaników. Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.
  
 
to super że sam do tego doszedłeś
  
 
A może ktoś miał podobny problem jak u mnie - wywala bezpiecznik od centralnego zamka - co to moze byc - na dodatek nie wywala go stale - tylko czasami ( z reguły jak samochodem jezdzi druga połówka ) Samoochód - Corsa B

[ wiadomość edytowana przez: Arty dnia 2007-10-16 13:29:55 ]
  
 
Cytat:
2007-10-16 13:28:59, Arty pisze:
A może ktoś miał podobny problem jak u mnie - wywala bezpiecznik od centralnego zamka - co to moze byc - na dodatek nie wywala go stale - tylko czasami ( z reguły jak samochodem jezdzi druga połówka ) Samoochód - Corsa B [ wiadomość edytowana przez: Arty dnia 2007-10-16 13:29:55 ]



Nie zwalaj na żonę tylko sprawdź przewody w przepustach pomiędzy slupkami a drzwiami.
  
 
Cytat:
2007-10-16 19:17:41, Slawekp pisze:
Nie zwalaj na żonę tylko sprawdź przewody w przepustach pomiędzy slupkami a drzwiami.



przewody juz sprawdzalem - wyglądaja ok , nic nie pourywane - a faktem jest ze mi sie to jakos nia zdaza juz nawet myslalem ze moze za szybko kluczyk przekreca i kazalem jej spokojnie chwile poczekac po zapaleniu kontrolek - chwilowo wydawalo sie Ok, ale znów sie spalił bezpiecznik - teraz pokazałem jej który bezpiecznik i sama zmienia
  
 
Nie chodziło mi o to jak wyglądają przewody, ale o to żebyś sprawdził czy czasami nie są przetarte wewnątrz izolacji.
To niestety się zdarza.
Sposób na sprawdzenie jest prosty. Podpinasz multimetr na obu końcach przewodu i ruszasz drzwiami.
Jeżeli jest przetarty to Ci pokaże.