Zakup sprowadzonego samochodu - PILNE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Brat upatrzył sobie w komisie samochód: sprowadzony, nie zarejestrowany, akcyza jeszcze nie opłacona.
Jak ten samochód kupić żeby nie mieć problemów przy rejestracji i w dalszym użytkowaniu, żeby nie płacić drugiej akcyzy. Raczej nie miłą sprawą są urzędowe pisma z US czy z UC.
Swój samochód sam sprowadzałem, więc żadnych problemów, ale jak wygląda sprawa zakupu i umowy kupna-sprzedaży z udziałem pośrednika.
Pozdrawiam
  
 


TUTAJ

No po Tobie to się tego nie spodziewałem.
To jak robimy? Sam zamkniesz?

Pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: Miro600V dnia 2007-10-15 18:56:26 ]
  
 
Cytat:
No po Tobie to się tego nie spodziewałem.
To jak robimy? Sam zamkniesz?


Heh, to jest zbyt piękne by było prawdziwe.
Wątek "Chcę kupić..." mówi o BMW i o stronie techniczno-mechanicznej, a ja potrzebuję praktycznej porady prawnej.
Komis chce sprzedać samochód sprowadzony, nie opłacona akcyza, nie zarejestrowany, a w umowie kupna-sprzedaży wpisać Niemca i mojego brata, aby w ten sposób ominąć Vat i podatek. Dla nas to jest poświadczenie nieprawdy, co w najgorszym przypadku podlega karze pozbawienia wolności, a do tego w przypadku ciążących na aucie wad ukrytych czy wad prawnych przenosi automatycznie całą odpowiedzialność na brata który będzie figurował w zawartej umowie. W świetle prawa komis umywa ręce, bo nie widnieje na żadnym dokumencie.
I tutaj właśnie potrzebuje praktycznej porady jak rozwiązać problem i jak napisać umowę w przypadku gdy komis nie chciałby sprzedać fury bezpośrednio od siebie.
PS. Założyłem oddzielny wątek, bo to zupełnie inna tematyka niż oględziny samochodu czy opinie który samochód dobry, a jaki bee. Wyszukiwarka też nie pomogła, ale jeśli coś przeoczyłem to prosze o link.


[ wiadomość edytowana przez: BeeMWe dnia 2007-10-15 20:22:03 ]