Xenon do MK6 znalezisko (mój pierwszy post)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich sympatyków FEFK'owych.Jest to mój pierwszy post wiec wybaczcie jakby cos nie tak.
Chciałem sie przywitać,a teraz do rzeczy.moje znalezisko może kogos zainteresuje niestey mnie na to nie stać a co do tego czy to bi xenon to mam wątpliwości.wie ktoś może cos o tym wynalazku?


-klik-
  
 
kiedyś już było. Prawdopodobnie w zwykły reflektor ktoś władował soczewkę bixenon. Szyba widać jest gładka. Z tego co mi wiadomo, to potrzebny jest jeszcze system poziomowania oraz spryski reflektorów, by można było przejść przegląd. Jak dla mnie wygląda tragicznie, jakby kawałek blachy z pralki...
  
 
Ach...zapomniałem...
WITAMY
  
 
Co do tych gadzetow poziomowania i sprysków to czasem przymykaja oko na takie konstrukcje.wystarczy mieć znajomego diagnoste.ale nie chcialbymbyc na miejscu tego mijanego.ślepota gwarantowana.lepiej kombinować z inną soczewką.czy gładką szybke mozna uzyskać tylko przez polerowanie?


a Gdzie fanfary i fajerwerki
  
 
Cytat:
2007-10-16 14:50:17, iners pisze:
...czy gładką szybke mozna uzyskać tylko przez polerowanie? a Gdzie fanfary i fajerwerki


polerka (100pln/szt) lub plastikowe (praktycznie niemożliwe).
  
 
klik
  
 
dzięki Surec za info.chyba odpuszcze sobie jak na razie ringi i inne xenony zajme sie stylizacją mojego SS'mana,ale o tym w następnym odcinku
  
 
Przepraszam za prostotę pytania ale nie rozumiem.
Po co te spryskiwacze?
Są może wymagane do xenonów czy do gładkich szyb w reflektorach?
  
 
Cytat:
2007-10-16 17:23:33, SzyMA pisze:
Przepraszam za prostotę pytania ale nie rozumiem. Po co te spryskiwacze? Są może wymagane do xenonów czy do gładkich szyb w reflektorach?


troche to absurd bo spryski są wymagane w ksenonach ale już sie nie wymaga żeby był w nich płyn
a co do przeglądów to praktycznie żaden diagnosta nie zwroci uwage że lampa ma założony ksenon no chyba że jest to jakaś chora barwa od 8000K w góre


[ wiadomość edytowana przez: saintadamus dnia 2007-10-16 17:38:32 ]
  
 
surec jak postęp prac z lampkami?
  
 
Cytat:
2007-10-16 17:32:20, saintadamus pisze:
troche to absurd bo spryski są wymagane w ksenonach ale już sie nie wymaga żeby był w nich płyn a co do przeglądów to praktycznie żaden diagnosta nie zwroci uwage że lampa ma założony ksenon no chyba że jest to jakaś chora barwa od 8000K w góre [ wiadomość edytowana przez: saintadamus dnia 2007-10-16 17:38:32 ]


wg mnie to marny diagnosta, bo ja rozpoznaję z reguły xenon, który ma specyficzną barwę, nie mówiąc już o tym, że zapala się nieco inaczej i rzut oka na lampę pod maską od razu mówi mi o tym. Oczywiście, może nic nie powiedzieć, po prostu ustawi światła i cześć, a że brud na szkle rozprasza światło i nic nie oświetla, to już zmartwienie kierowcy, że oślepia innych-nieszkodzi...
A co do płynu...to masz rację - nie sprawdzają płynu, tak, jak nie sprawdzają zawartości gaśnicy, nie sprawdzają czy masz bandaż w apteczce oraz, czy w kole zapasowym jest powietrze itp...Ja jednak sam to robię, by bezpiecznie i bezproblemowo jeżdzić...ale wolność Tomku w swoim domku...
Pamiętajmy też o jednej sprawie - w razie wypadku, wszelkie przeróbki w naszym aucie niezgodne z przepisami obracają się przeciwko nam...i z reguły nie jest to śmieszne

kiepas96 - lampki leżą, bo mam mało czasu, a i do kompletu robię haluny i kierunki.
  
 
Cytat:
2007-10-16 14:42:03, surec pisze:
(...) Jak dla mnie wygląda tragicznie, jakby kawałek blachy z pralki...



ale jakby przemalowac to na czarno, to efekt bylby o wiele lepszy, i moglby nawet cieszyc oko
  
 
Cytat:
2007-10-18 18:52:54, zenq pisze:
ale jakby przemalowac to na czarno, to efekt bylby o wiele lepszy, i moglby nawet cieszyc oko


i jeszcze, żeby coś zrobić z tym odblaskiem, bo nawet po malunku będzie widać, że to odblask. Można wsadzić z boku kierunki i soczewki halogenów. Takie elementy zapełniają miejsce, dla przykładu: