Asterix F carawan słabe światła

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No siemka, niewiem czy ktos juz poruszał taki watek ale ja mam problem ze swiatłami w asterce F 99r. a mianowicie jadąc w nocy w trasie np to musze jechac na długich i jest spoko nawet nikt mi nie mryga ze go oslepiam a jak przełanczam na drogowe to niedosc ze swiecą na ok 2-3 metrów od autka to jeszcze jakos słabo. regulacje mam ustawioną na maxa wiem ze jeszcze mozna lefrektory ustawic recznie zeby dalej swieciły ale czemu tak lipnie swiecą?? czy cos da sie z tym zrobic zeby dawały jasnej? moze znacie dobrego elektryka z warszawy? z góry dzieki i szerokości a jak dojedziecie do domu to i głebokosci.
  
 
Witam
Niestety światła mijania w Asterce to porażka. Najgorzej jest jak się wyjedzie z oświetlonego terenu w ciemność, wówczas wrażenie jest takie jakby świateł wcale świateł nie było, a może to kłopoty ze wzrokiem?
U mnie również są bardzo słabe, "gdzieś - ktoś" proponował by zastosować zastosować żarówki dające 25% światła więcej - są takie, ale nie próbowałem.
Ostatnio dużo jeżdżę nocą więc chyba się skuszę, o ewentualnych spostrzeżeniach poinformuję.
( aha, oczywiście kolega jak mniemam jechał na długich czy jak inni nazywają na drogowych a przełączył na mijania, to takie małe sprostowanie)

pozdrawiam
  
 
A sprawdziliście wyregulowanie świateł? chodzi mi głównie o regulację wewnątrzkabinową, która umożliwia dostosowanie świateł do obciążenia. Raz sobie bez obciążenia pojechałem z ustawieniem na 3 , więc świeciłem sobie pod nos. Różnica niby nie jest powalająca, ale zawsze to parę metrów... Ale ogólnie w Astrach światła nie są za mocne...
  
 
Jakiej firmy masz reflektory ? - jeśli Depo to nie dziwota że słabo świecą, ale jeśli oryginał lub Valeo to możesz polepszyć światła kupując żarówki Philipsa + 30% i jeszcze możesz zastosować przekaźniki przy samych światłach, wtedy nie ma utraty napięcia na kablach.
  
 
ja bym sprawdził regulacje na stacji kontroli pojazdów.
ewentualnie sprawdził styki czy zarówka nie dostaje za słabego pradu
  
 
bytłem zmuszony lampy wymienic po dzwonie i mam jakies podroby. bede zmuszony poszukac orginałów.
  
 
Cytat:
2007-10-20 18:19:15, vipmarek pisze:
bytłem zmuszony lampy wymienic po dzwonie i mam jakies podroby. bede zmuszony poszukac orginałów.



To może wiele wyjaśniać...
  
 
Cytat:
2007-10-20 18:19:15, vipmarek pisze:
bytłem zmuszony lampy wymienic po dzwonie i mam jakies podroby. bede zmuszony poszukac orginałów.



Jakiej firmy kupiłeś ?

Polecam ci nowe Valeo, są prawie jak oryginały jeśli chodzi o świecenie, za to cena jest o wiele niższa
  
 
Cytat:
2007-10-20 22:01:30, potryk pisze:
Jakiej firmy kupiłeś ? Polecam ci nowe Valeo, są prawie jak oryginały jeśli chodzi o świecenie, za to cena jest o wiele niższa


jak dobrze pamietam to firma nazywa sie STELLA czy jakos tak podobie.
  
 
jeżeli dysponujesz większym funduszem polecam żarówki Philipsa Nigft Guide, dają świetne światło nocą. Philipsa +30% święcą lepiej od zwykłych ale też i krócej.