DYSKUSJA NA TEMAT ZMIAN NA FORUM

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
może ktoś mi odpowie po co takie zmiany na forum.
teraz jest - przynajmniej dla mnie mniej czytelne, i ogólnie ciężko sie po nim porusza żeby cokolwiek znaleźć.
ale to tylko moje odczucie.


[ wiadomość edytowana przez: GSI dnia 2007-10-30 09:49:54 ]
  
 
Po to żeby był porządek i to jeszcze nie koniec zmian, a dlaczego mniej czytelne to nie rozumiem raptem tylko forum ogólne zostało wrzucone do jednego działu a od pisania o wszystkim jest dział HYDEPARK
  
 
Mialem status "swój" a teraz tylko "forumowicz"
dlaczego gorum jest przebudowane ? o co chodzi w ogóle ?
  
 
Hehe. Wiesz... po wyborach idą zmiany...
  
 
lepsze jest wrogiem dobrego
  
 
prawidłowo
  
 
Nowy regulamin - KLIK
  
 
teraz jest wszystko zagmatwane stare bylo lepsze moze mnie tez powinni zabrac dowod podczas wyborow ;/
  
 
Każda osoba należaca do OKP ma prawo wyrażania swoich opini o forum oraz zgłaszania propozycji zmian.

Jeśli, ktoś ma i może podzielić się swoimi konstruktwnymi wnioskami na temat zmian na klubowym forum to proszę pisać w tym miejscu.
Zmiana związana z zablokowaniem głównego watku miała poprawic organizację na forum. I w mojej ocenie tak się stało.
Teraz posty pojawiają się w odpowiednich kategoriach. I to bardzo cieszy.


  
 
Potrzebny jest jeszcze jeden poziom -1 od działów konkretnych modeli opla - tak aby zadawane pytania i odpowiedzi nie były ciągiem przeplatających się postów lecz konkretną odpowiedzią w konkretnym wątku opisującym problem:

Forum Główne:
- Warsztat

- - Astra
- - - problem z nawiewem AstraF (postów 8 )
- - - jakie fele do G (postów 152)

- - Omega
- - - kijowe światła w A (postów 10)
- - - gdzie ten odkurzacz (postów 1)

- - Kadet
- - - coś mi brzęczy w kadziu...pewnie silnik (postów 2)
- - - jak włożyć lodówkę do Kadeta...(postów 200)

- - Senator
- - - czy polerować gałkę zmiany biegów ? (postów 35)

- - etc...


[ wiadomość edytowana przez: Solltys dnia 2007-10-30 15:31:36 ]
  
 
przeglądając forum natknąłem się na to:

'"Zostały zmienione statusy na forum.
Teraz mamy:
- forumowicz ( osoba AKTYWNA, ale tylko na forum.)
Brak dostępu do wątków ukrytych. "


mam zatem pytanko - czy oznacza to że będę miał niepełny dostęp do wszystkich treści na forum??? jeżeli nie będę sie pojawiał na zlotach??
ciekawi mnie to bo takich Formowiczów jak ja jest chyba sporo, a nie znalazłem nowego regulaminu który jest w przygotowaniu.
mam nadzieje że tak nie będzie bo czuje sentyment do Opla i do tego Forum a ludzie którzy pomagali w rozwiązywaniu problemów na forum ogólnym mieli często inne modele aut i nie zawsze będzie się im chciało wchodzić do działu astry jak jeżdżą Vectrą


[ wiadomość edytowana przez: Forest dnia 2007-10-31 07:09:25 ]
[ powód edycji: [b]post dodany, połączone dwa tematy[/b] ]
  
 
Sołtys - ja tak głębokiem struktury z poziomu mojego panale zrobić nie mogę.
ew. piszę do Daemona i może on będzie mógł.
Napisze do Niego.

Mi jeszcze jedna rzecz chodzi po głowie....może zmienić sposób wyświetlania wątków?
Nie od najnowszego, ale od najstarszego?
  
 
Panowie włączcie sobie podział na kategorie, a życie stanie się piękniejsze.



Macieju, sortowanie rosnąco to chyba nie jest najlepszy pomysł.


  
 
sortowanie ustawia sobie każdy sam - z lewej strony, tuż nad wątkiem
  
 
Cytat:
2007-10-30 15:38:32, adi-000 pisze:
przeglądając forum natknąłem się na to: '"Zostały zmienione statusy na forum. Teraz mamy: - forumowicz ( osoba AKTYWNA, ale tylko na forum.) Brak dostępu do wątków ukrytych. " mam zatem pytanko - czy oznacza to że będę miał niepełny dostęp do wszystkich treści na forum??? jeżeli nie będę sie pojawiał na zlotach??...



tak właśnie będzie, od dłuuuuugiego czasu dążyliśmy do tego aby oddzielić klubowiczów/zlotowiczów od klubowiczów/forumowiczów i w końcu to się stało.

są kluby w których nieobecność na żadnym zlocie ogólnopolskim w roku (trzeba być na minimum jednym w roku) blokuje dostęp do forum i nie pozwala na bycie klubowiczem
są też w innych klubach składki, ale to już inna bajka...
  
 
Osoby pojawiające się TYLKO na forum też są ważne dla klubu. Dlatego nie będziemy odcinać ich do forum. Wątki będą bardzo blokowane ( tylko dla PK), ale sporadycznie.I tylko wtedy , kiedy będą dotyczyć wewnętrznego życia klubu.
Natomiast z racji tego, że nie są PK osobyte będą miały ograniczony dostęp m.in. do:
- zasobów FTP z materiałami. (szybki serwer )
- galerii zdjęć ( nie będą mogli w pełni z jej korzystać)
- niektórych stron głównej strony OKP ( projekt http://www.opelklub.pl/cms)
- zniżek przy wpisowych na klubowe spotkania.
- i wspomnianych wątków na forum przeznaczonych jedynie dla PK.

Zmiany mają zmobilizować część już stałych osób udzielających się na forum na bardziej aktywne uczestnictwo w klubie. Mówiąć wprost na pojawianie się przynajmniej na ogólnopolskich zlotach.
Wyższa aktywność to ciekawsze zloty na których przy większej liczbie osób możemy pokusić się o atrakcje na które w tej chwili nas nie stać.
Długo by wymieniać (atrakcje), ale pomysł jest dużo.
Ale większa liczba PK to nie tylko zloty, ale tez rozwój klubu. Jeśli klub ma się rozwijać to nie mogę tego robić sam.
Tu są potrzebni fachowcy i zapaleńcy, którzy będą chcieli poprowadzić swój autorski projekt w klubie.
Są potrzebne też takie osoby, które przejmą konkretne role w klubie.
Ktoś sie może spytać …a poco to wszystko? Odpowiedź jest prosta.
Jeśli będziemy wstanie się zorganizować to już mały krok do rejestracji klubu jako zrzeszenia.
Krok, który pozwoli nam na znacznie szerszą działalność pomijając już fakt, że wzrośnie prestiż klubu.

To tyle.....piszcie swoje opinie z chęcią się z nimi zapoznam.
  
 
osobiscie mi sie podoba ta reorganizacja klubu ale zwazywszy na to iz adi-000 wielokrotnie pomagal w roznych kwestiach (widzialem czytalem i bylem pelen podziwu ) uwazam iz dla takich forumowiczow moznaby zrobic chociaz jakis wyjatek i dac status Special forumowicz i jednak dac wieksza swobode. co do bycia na choc jednym zlocie to dobra umowa, bo jednak mozna przez caly rok uzbierac mamone na choc jeden taki zlot (szczegolnie tyczy to sie studentow - czyli mnie ).
  
 
Bardzo chętnie pojawił bym się na jakimś zlocie ,mam tylko jeden problem poprostu nie stac mnie na to żeby pojechac gdzies na drugi koniec polski . Mam na utrzymaniu żonę ,dziecko i ledwo starcza nam do pierwszego .Więc o wyjazdach nie ma mowy.
Podejrzewam że takich osób jak ja jest więcej. Czy tylko dlatego mamy być gorsi?
  
 
Cytat:
2007-10-31 21:11:15, GSI pisze:
Odpowiedź jest prosta. Jeśli będziemy wstanie się zorganizować to już mały krok do rejestracji klubu jako zrzeszenia. Krok, który pozwoli nam na znacznie szerszą działalność pomijając już fakt, że wzrośnie prestiż klubu. To tyle.....piszcie swoje opinie z chęcią się z nimi zapoznam.



właśnie ze znajomymi rejestrujemy stowarzyszenie: Forum Rozwoju Lublina, także służę pomocą,
Myśle, że jeszcze troche czasu upłynie nim w OKP do tego dojdzie.


Cytat:
2007-11-01 00:15:43, Sakron pisze:
Bardzo chętnie pojawił bym się na jakimś zlocie ,mam tylko jeden problem poprostu nie stac mnie na to żeby pojechac gdzies na drugi koniec polski . Mam na utrzymaniu żonę ,dziecko i ledwo starcza nam do pierwszego .Więc o wyjazdach nie ma mowy. Podejrzewam że takich osób jak ja jest więcej. Czy tylko dlatego mamy być gorsi?



"gorśi" to niefortunne ujęcie tematu dlatego, że:

Jeśli ma być stowarzysznie, to trzeba płacić składki, potrzeba np: skarbnika, sekretarza, komisji rewizyjnej, wybieramy ich spośród siebie, więc trzeba tych ludzi znać i mieć zaufanie do nich. Pierwszy krok to zloty na których się poznajemy. Stowarzyszenie ma wiele przywileji (np: łatwiej o sponsora imprezy), dlaczego miałyby korzystać nich osoby, które nic od siebie nie dają?

Bardzo możliwe, że wiele osób z tego powodu "obraźi" się na forum i klub. Od pewnego czasu OKP "zatrzymało się w miejscu" do tego, żeby coś działo się dalej potrzeba wg. mnie właśnie takiej inicjatywy...

Jestem ZA!
  
 
Mnie osobiście się ta zmiana nie podoba, ale ją rozumiem i z punktu widzenia rozwoju klubu jest właściwa (zostają te osoby które mają czas rozwijać klub) Co do forum to dla mnie jest teraz mało przejrzyste Mam konkretne pytanie o astre i gdzie mam je zadać? Jak zadam w dziale astra to cała reszta nie będzie go widzieć?? Forum powinno dać się obsłużyć intuicyjnie a teraz tak nie jest :/.

Co do stowarzyszenia to sam prowadzę takie od dwóch lat i z doświadczenia powiem że to nie jest taka prosta sprawa i nie taka tania jakby się wydawało. Jeżeli taki pomysł by się pojawił to radze dobrze przekalkulować bilans zysków i start