[126p] 83" ST "orzeszek"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.Przedstawiam moje autko.Maluszek zakupiony został 6 czerwca- data chyba dobrze znana miłośnikom malucha , dla niewtajemniczonych to 34 rocznica rozpoczęcia produkcji malucha w polsce,za kwote 200zł od znajomego, instruktora jazdy który przejął go od swego ojca , starszego pana , który juz nie mogł jeździć.Autko przywędrowało do żar z gniezna.Samochodzik zakupiłem z bagażnikiem pełnym cennych narzędzi , części, znalazła się nawet stara parasolka pamiętająca tamte czasy i apteczka, maluszek miał zamontowaną pod fotelem skrzynkę na rózne rzeczy ale wymontowałemją.Autko rok czasu stało na dworze nie ruszane, ale akumulator nowy więc po założeniu kabli odpalił od razu, silniczek pracuje cichutko , równo , nie skacze obroty super,myslałem ze gasł bo w ogóle nie słyszałem silnika.Oczywiście czekało mnie przy nim duzo pracy - rok to duzo , obawiałem sie paru niemiłych niespodzianek, jednak po dokładnym rozebraniu autko okazało się nienaruszone prze rdzę,nigdzie zadnych dziur ani pęcherzy, wewnątrz sucho, zero wilgoci,gdy zdrapywałem z nadkoli starą konserwację było jej tyle, że autko było chyba cięższe o jakies 50kg heh,a pod konserwacją zdrowiutka blacha, tak więc autko nie wymaga żadnych ingerencji blacharza, nigdy też żaden element nie był wymieniany , zarówno blachy jak lakier są oryginalne.Po roku postoju deszcz, śnieg, mróz, słońce zrobiły swoje ,lakier musiałem spolerowac , było cięzko, i tak z ciemnego brązu zrobił się błyszczący orzech! Autko przed przejęciem go przez mojego znajomegoprzeszło mały remoncik- hamulce, zamiast prądnicy altek, pompa paliwa,oczywiscie filtry,opony i kilka innych rzeczy.Ja wymieniłem tylko oleje, poza tym nic nie robiłem przy mechanice, autko sprawuje się super, skrzynia biegów sucha, nie zgrzyta, zawieszenie cichutkie , nic nie stuka w ogóle wydaje się jakby dopiero co go wyprodukowali, naprawdę trafiłem dobry egzemplarz, przy autku wykonałem głównie prace kosmetyczne z wymianą kilku tajli-kloszy na białe,tapicerki deski na beżową,polerowanie karoserii, konserwację nadkoli i jakies drobne sprawy.A co najlepsze- w tych pracach pomagała mi moja ukochana Justynka, heh na początku nie lubiła malców a teraz mi zawsze pomaga A ja sie odwdzięczam , chciałbym założyc także oryginalne alufelgi 12'.Teraz jeżdżę autkiem na codzień i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń,nawet podsufitka jest solidnie zamocowana hehe, autko także bardzo mało pali w mieście 5l na 100 ,oczywiście autko będzie rzadziej używane jak tylko mój elegant zostanie zrobiony bo pojawiło się kilka usterek. Zapraszam do oglądania :

Autko zaraz po przyjeździe do domku zostało poddane wybebeszaniu w celu dokładnych oględzin i ewentualnych napraw ,sprzątaniu, itp:


Podłoga


Bagażniczek przed i po wyczyszczeniu z nową uszczelką:


Ciekawostka- otwór w ściance za akumulatorem zaślepiony plastikiem, to chyba było fabrycznie:


Silniczek przed i po umyciu:


Wnętrze - dywaniki sobie schną po wypraniu :
I w środku:



Moje kochanie odkurza:

No i pucujemy

Jeszcze szybki i gotowe


I tak po wielu dniach pracy autko odżyło i nabrało całkiem przyzwoitego wyglądu:

obowiązkowa literatura, maluszek na okładce taki jak mój książeczka leży od teraz na tylnej półeczce

Prezencik od mojej dziewczyny - fajnie główką kiwa



najświeższe jesienne foteczki mojego orzeszka z nowymi tajlami czyli : szybki Brown, klosze spowrotem pomarańczowe wnętrze prawie całe beżowe - fotele czekają w garażu na dokończenie, antenka bardzo dłuuuuga, malutka tabliczka z przodu i halogenki żółte.






Wnętrze:



Moje kochanie z maleństwem:

Ja:

Reszta:



I wjazd do garażu , w którym autko będzie czekac na wiosne :




A to foteliki ,których ciągle niemam czasu skończyć ale niebawem zrobie:


[ wiadomość edytowana przez: Bronek126p dnia 2007-11-11 19:58:53 ]
  
 
ładniejszy jak Bartonga fajnie by mu pasowały poszerzane 12"


bardzo ładny !
  
 
jo fajowy

podobuje mnie sie
  
 
ale sciagnij ta lepe z tretorium
  
 
Cytat:
2007-11-11 20:03:11, rejser pisze:
ładniejszy jak Bartonga fajnie by mu pasowały poszerzane 12" bardzo ładny !



i ty rejserze przeciwko mnie

autko jest sliczne chcialbym miec z nim sesje
  
 
fantastyczny ale dziewczynie w rudych wlosach było lepiej
  
 
Lepy z terytorium niema już dawno jest tylko naklejka ze zvolenia od szanownego kolegi Bartonq'a.
  
 
Cytat:
2007-11-11 21:14:25, bartong44 pisze:
i ty rejserze przeciwko mnie autko jest sliczne chcialbym miec z nim sesje



Bartuś wybacz mi poniosła mnie chwila
  
 
W rudym Justynie zdecydowanie lepiej!
  
 



  
 
Witam, teraz w weekend troche porobiłem przy malcu zanim całkowicie zasnie a mianowicie:
wymieniłem przeguby i lizak a znowych tajli w autku zawitały:
znaczek F/I/A/T/ 126 i bambino 650
zamontowałem żółte fotele oraz półkę ST , fotki bedą za tydzień . Pozdrawiam.
  
 
Wiec przedstawiam foteczki:
znaczki:

siedzenia, są z pierwszej serii więc różnia sie do reszty ale narazie takie będą póki nie zdobędę właściwego kompletu:


I półeczka ST, wreszcie mam gdzie połozyć różne duperele:

Jeszcze foteczka z balkonu mojej Justynki: