Yarisowe Radyjo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wie ktoś moze jak się dostać do radyja w Yarisce - bo chciałbym podłączyć jej troszkę "mocy muzycznej" ale niestety nie wiem jak to tam się rozbiera

W sklepie krzykneli mi 1400 za założenie 4 głośniki + wzmacniacz - a po co tyle bylić jak można we własnym zakresie to zrobić o wiele taniej....
  
 
Uważaj, jak sobie nie załatwisz wpisu na montaż Car-audio tak jak kolega Janooop, to samemu grzebiąc przy instalacji radia możesz stracić gwarancje na samochód. Toyota jest bardzo rygorystyczna pod tym względem wiem coś na ten temat .

Pozdrawiam
Katka


  
 
gwarancji na cały samochd nie stracisz, ale żaczywiście lepiej nie ryzykować -opis jest na:
http://acn.waw.pl/bigman/yaris/audio.html
(thx BIGMAN)
  
 
Zależy jak na to popatrzą - mój kumpel (a właściwie kolega mojego braciaka) ostatnio zakładał tubę do yariski, [tylko tyle że się podłączał pod głośniki], w poniedziałek miał przegląd i miał wyjąć tubę, ale dla jaj zostawił, podobmo nikt się nie rzucał, co więcej w ciągu roku miał już 2 wypadki - leczył yariskę w toyocie i podobno dalej ma gwarancję, (a jeszcze lepiej bo ma tylko 1 wpis do książki... ) myślałem że po wypadku z winy użytkownika toyoty gwarancja ucieka...
  
 
Cytat:
2003-07-03 22:47:17, Norbertino pisze:
(thx BIGMAN)



My Fanatycy dla Yaris wszystko ...
  
 
Cytat:
2003-07-03 23:25:50, Kruchy pisze:
myślałem że po wypadku z winy użytkownika toyoty gwarancja ucieka...



a co to ma do rzeczy z czyjej winy?

ważne jest to zeby naprawic w aso, zreszta gdy naprawisz poza aso to tracisz gwarancje tylko na to co naprawiales poza aso a nie calosc
  
 
Cytat:
ważne jest to zeby naprawic w aso, zreszta gdy naprawisz poza aso to tracisz gwarancje tylko na to co naprawiales poza aso a nie calosc



Ciekawe, tego żem nie wiedział...
  
 
Cytat:
2003-07-04 01:28:58, Kruchy pisze:
Ciekawe, tego żem nie wiedział...




to co napisałem (o częściowej utracie gwarancji) dotyczy wyłącznie napraw blacharskich - takie były warunki 2 lata temu - ale do dziś chyba nic się nie zmieniło
  
 
dzięki Bigman za taką fajną dokumentację na temat montażu sprzętu audio do Yarisa (jak przyjdę do kasy to może kiedyś skorzystam ) zdjęcia są super... tylko szkoda że nie podałeś tam dokładnych oznaczeń głośników jakie pasują...
Norbertino fajnie że przypomniałeś tą stronkę... teraz jak będzie się jakiś nowy klubowicz pytał o audio podrzuci się ten link i będzie git
  
 
A dodatkowo w sprawie audio radą może służyć mój braciszek (janooop) niektórzy już mieli możliwośc dostąpić prezentacji audio w Yarisie
  
 
Sory Bigman ale właśnie obejrzałem twoją instalkę nastronie i się zdziwiłem. Może być dźwięk zniekształcony z przodu przez to że:
1) Gwizdki nie skierowane na kirowcę i pasażera. Biją w szybę pionowo do góry.
2) nie widziałem czy zabezpieczyłeś te dokładki odrobiną maty bo plastikowe te dostaweki do głośników przenoszą drgania i ni zawsze są szczelne dlatego możesz tracić trochę dźwięku
3) Pólka tylnia kiepsko znosi głośniki a jak użyjesz normalenej to narty bo nie zagrają na niej. Elipsy muszą być na czymś twardym i wytrzymałym czyt MDF i półkę trzeba robić samemu.
4) Ze wzmacniaczem są zabawy i tu się zgadzam bo seria nie ma mocy do tego.

Podziwiam ciebie ja nie wiedziałem jak dojść do radia dlatego wyjołem wyświetlacz i tam przetworzyłem sygnał na chinch. dzięki temu nie mam zakłuceń to jest niezłe co nie.
  
 
Cytat:
2003-07-04 14:07:38, janooop pisze:
Sory Bigman ale właśnie obejrzałem twoją instalkę nastronie i się zdziwiłem.
[..]



to nie moja instalka tylko Dmana - dzięki jego uprzejmosci dokumentacja pojawiła się w FAQ - moja yaris jest czerwona

od Dmana też prędko odpowiedzi się nie doczekasz bo wyjechał na urlop
  
 
Acha. Dzięki za info.
  
 
Cytat:
to nie moja instalka tylko Dmana


to całkiem nieźle... teraz nikt się nie chce przyznać kto jest autorem tej strony
  
 
witam witam
co do gwarancyji ,to weszła w życie ustawa z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. streszczenie można znaleźć w Auto Swiat katalog nr 3/2003. z czego wynika , że z tym odbieraniem gwarancyji na całe auto za byle co to przegięcie ,

cześć
DEDEK
  
 
Ja tam się nie martwię moje audio było założone w Toyocie
Of course
  
 
No dobra mjuzik mjuzikiem, ale (troszkę nie pod temat) jak przyklejam sobie, powiedzmy spoiler do karoserii to też tracę na coś gwarancję

- dealer z toyoty marki twierdził że nie (ale tylko wtedy gdzy będzie on przyklejony, a nie przykręcany)
- natomiast dealer z radości stwierdził że traci się gwarancję)

to ja już sam nie wiem o co biega...

a z drugiej strony jak kupowałem(liśmy) yariskę, po zapytaniu się czy mogę zmienić cosik w silniku (świece, czy coś) - otrzymałem odpowiedź, że tak, ale tylko wtedy, gdy serwis wyrazi na to zgodę, czy tak samo jest ze spoilerem???

  
 
Chyba chodzi o to abyś montował u nich.
  
 
Każdy serwis co innego mówi, też tak miałam i zadzwoniłam do Warszawy do TMP i rozmawiałam z gościem z działu gwarancji wszystko mi szczegółowo wyjaśnił (zresztą bardzo miły i grzeczny). Pan powiedział krótko sama mogę zmienić wszystko co nie dotyka mechaniki, elektryki i nie narusza blachy (lakieru), czyli w praktyce nie wiele, nawet akumulatora nie pozwolili mi zmienić na inny niż taki jaki miałam montowany (a miałam japońca). Ale oczywiście w ASO wszystko ci zamontują (to co sobie przyniesiesz też np. radio) i nie tracisz gwarancji wpisują to wszystko do książki.

Katka


  
 
Jeżeli jest mowa o gwarancji to oprócz tego, że toyota daje 3 lata to jeszcze warunki nie są takie złe, np. w Renault trzeba co 2 lata jeździć na przegląd lakieru i blachy - jak się nie pojedzie to traci się gwarancję - w toyocie wystarczy robić zwykłe przeglądy co 15k km.