MarTin_ VAZ Łada 2107 1500 "89

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Nadszedł czas na prezentacje mojego autka, więc krótko opisze moją '07.
Auto jest z grudnia 1989 roku. Do czerwca 2006 roku miało jednego właściciela starszego Pana. Następnie auto zostało kupione przez młodego człowieka, który musiał je sprzedać, ponieważ trafiło mu sie nieŁADnE autko i tak o to w sierpniu 2006 roku zostałem posiadaczem tej o to 2107, za którą zapłaciłem 2350 zł - cena wyjściowa była 2700 zł. Po Łade pojechałem aż pod Poznań, a dokładnie do miejscowości Kościan. Z opowieści drugiego właściciela wiem, że auto było od nowości garażowane i co roku konserwowane, co moge potwierdzić, ponieważ stan podłogi jest rewelacyjny - żadnych najmniejszych dziurek. Po zakupie byłem zmuszony wymienić następujące rzeczy:
- uszczelniacze zaworów
- pompa wody
- układ wydechowy (środkowy tłumik miał dziury)
- progi (były podejżane i stwierdziłem, że je wymienie)









[ wiadomość edytowana przez: MarTin_ dnia 2007-11-25 18:10:06 ]
  
 
pieknie zadbana.
Lubie czyste samochody.
  
 
bardzo fajne autko

brakuje tylko alufelg i obnizenia zawieszenia o jeden zwoj hehe
  
 
i te pokrowce raus i bedzie miodzio.
  
 
Witam
Cytat:
2007-11-26 10:37:50, Leszek_Gdynia pisze:
i te pokrowce raus i bedzie miodzio.


A co masz przeciw tym pokrowcom, są super, sam bym chętnie takimi auto "zburaczył" zamiast się denerwować że jasna tapicerka się swini od byle czego, szczeglnire jak się auto używa na codzień.
Fajne zadbane auto, tak trzymać
  
 
bardzo śliczne autko aż miło popatrzeć na taki samochód
  
 
Cytat:
2007-11-26 11:43:07, sheriffnt pisze:
Witam A co masz przeciw tym pokrowcom, są super, sam bym chętnie takimi auto "zburaczył" zamiast się denerwować że jasna tapicerka się swini od byle czego, szczeglnire jak się auto używa na codzień. Fajne zadbane auto, tak trzymać



No a kiedy bedzie się używać/oglądać oryginalną tapicerkę w aucie??? To już nie te czasy, że nie było czym wyczyścić tapicerkę bo w sklepach był tylko ludwik i ocet. Teraz uświnioną tapicerkę można wyprać i po kłopocie. A ta w aucie Martina wygląda jak obicie w autosanie - masakra. Generalnie dla mnie wszelkie nakładki na kierownice i pokrowce to jest jakaś pomyłka.

A pilota też trzymasz w woreczku?

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to wywaliłem pokrowce wpizdu - wieś i koniec.
  
 
Cytat:
2007-11-26 14:02:40, Leszek_Gdynia pisze:
Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to wywaliłem pokrowce wpizdu - wieś i koniec.



Jeżeli ma się całe fotele to tak... Gorzej jeżeli są podarte (tak jest przynajmniej w moim wypadku - póki co pakowanie w nią kasy chwilowo wstrzymane, bo została tylko kosmetyka - niech teraz ona się odwdzięczy :] ).

Eh zawsze mi się podobał kształt 125, a do tego dochodzi ten grill+kierownica+fotele lotnicze... MIODZIO !!

Pozdrawiam, Rafał.
  
 
co do pokrowcow to zwlaszcza jak sie wozi dzieciaka z tylu barrrdzo sie przydaja wole zdjac i uprac pokrowiec niz sie mordowac z plama wzarta w fotel , niestety z tego co zauwazylem firmy w ktorych mozna uszyc pokrowce do lady oferuja strasznie buraczane materialy.
raz tylko na allegro znalazlem gosia ktory mial naprawde super wybor materialow i fajnie to wygladalo
  
 
Super utrzymane autko. Bardzo mi się podoba. Dbaj o konserwację blach bo szkoda by było,żeby je ruda szamała. Pokrowce też są oki - przynajmniej uda Ci się zachować jak najdłuzej oryginalną tapicerkę w dobrym stanie. Tak trzymać Pozdro
  
 
Ładna Łada, podoba mi się

Przepraszam, ale co to są pokrowce? Tutaj bardzo wielka dyskusja, i ja nie wiem, co to znaczy
  
 
Cytat:
2007-11-26 15:47:52, simon2107 pisze:
Super utrzymane autko. Bardzo mi się podoba. Dbaj o konserwację blach bo szkoda by było,żeby je ruda szamała. Pokrowce też są oki - przynajmniej uda Ci się zachować jak najdłuzej oryginalną tapicerkę w dobrym stanie. Tak trzymać Pozdro



No tak, ale po co ci ta oryginalna tapicerka skoro jej nigdy nie oglądasz, bo jest przykrya pokrowcem

Ladusa - pokrowiec zaklada sie na fotele i kanape w samochodzie w niewiadomym celu Nie wiem jak mam ci to wytłumaczyć, bo nie wiem do czego one służą tak naprawdę
  
 
Cytat:
2007-11-26 17:16:35, Leszek_Gdynia pisze:
No tak, ale po co ci ta oryginalna tapicerka skoro jej nigdy nie oglądasz, bo jest przykrya pokrowcem Ladusa - pokrowiec zaklada sie na fotele i kanape w samochodzie w niewiadomym celu Nie wiem jak mam ci to wytłumaczyć, bo nie wiem do czego one służą tak naprawdę



Jeżeli Tobie się nie podoba ok, rzecz gustu. Ale jak by na siłe probujesz swój gust narzucić innym.

Poprostu luzik :]


Pokrowiec takie etiu na fotele
Nie wiem czy to coś pomogło ;]
  
 
Witam
Cytat:
2007-11-26 14:02:40, Leszek_Gdynia pisze:
No a kiedy bedzie się używać/oglądać oryginalną tapicerkę w aucie??? To już nie te czasy, że nie było czym wyczyścić tapicerkę bo w sklepach był tylko ludwik i ocet. Teraz uświnioną tapicerkę można wyprać i po kłopocie. A ta w aucie Martina wygląda jak obicie w autosanie - masakra. Generalnie dla mnie wszelkie nakładki na kierownice i pokrowce to jest jakaś pomyłka. A pilota też trzymasz w woreczku?


Leszek, mimo że bardzo lubię swoją Ładę, nie traktuję jej jak ołtarzyk ku czci jakiegoś bóstwa czy pamiatnik Leninu, owszem jestem przeciwny "buraczeniu" auta, ale zupełnie nie rozumiem czemu z tego powodu nie mam założyć niskoprofilowych, bezdentkowych opon 14", założyć gazu dla obniżenia kosztów eksploatacji, czy założyć na codzień pokrowców na siedzenia by oszczędzić oryginał na lepsze okazje. Jako alternatywę widzę że powiniene się pozbyć się Łady i kupić Golfa, bo szkoda jej do codziennej jazdy?.
PS pilota to moze nie, ale telefon często trzymam w woreczku by np. nie narażać go na bryzgi słonej wody, więc buraczę Nokię?.. naślesz na mnie komisję do spraw czystości Nokii?
PS 2 Pokrowce i nakładki na kierownicę przydają się zimą, nie przymarzam d..pą i palcami do ukochanego auta
  
 
Hmm, możliwe mniej więcej wiem... jest to po angielsku under-skin to car???
  
 
Cytat:
2007-11-26 19:31:09, Ladusa pisze:
Hmm, możliwe mniej więcej wiem... jest to po angielsku under-skin to car???



Etui na fotele - to pasuje nic nikomu nie narzuca, ale poprostu zastanwiam sie po co zakladac etui na fotele. Nie ludzie robia co lubia - ja tylko mowie, ze jakby Martin zdaj te etiu to auto wygladalo by naprawde fantastycznie.
  
 
Dzieki wielkie za ciepłe słowa na temat mojej Ładzianki. Widze że trwa dyskusja na temat pokrowców, więc tak: założyłem je ze względu na zachowanie czystości oryginalnej tapicerki, dopóki nie będzie ona dla mnie idealna. Dla uspokojenia powiem, że na wiosne ściągne je jak tylko założe aluski i ją obniże - żeby była oryginalna w środku i piekna na zewnątrz... jednym słowem idealna z wyglądu - dla mnie
  
 
Witam
a tak swoją drogą gdzie capnąłeś te pokrowce? szyłeś na zamówienie?.
Muszę sprawić sobie coś takiego bo jasna (żółta) tapicerka w moim aucie to nieporozumienie, wszyscy się oczywiście zachwycają, ale tak łatwo ją pobrudzić, ostatnio sporo grzebałem przy aucie i niestety trochę śladów zostało.


[ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2007-11-26 22:06:44 ]
  
 
Cytat:
2007-11-26 22:04:45, sheriffnt pisze:
Witam a tak swoją drogą gdzie capnąłeś te pokrowce? szyłeś na zamówienie?. Muszę sprawić sobie coś takiego bo jasna (żółta) tapicerka w moim aucie to nieporozumienie, wszyscy się oczywiście zachwycają, ale tak łatwo ją pobrudzić, ostatnio sporo grzebałem przy aucie i niestety trochę śladów zostało. [ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2007-11-26 22:06:44 ]


Pokrowce szyłem na zamówienie u siebie w mieście, dałem za nie 150 zł wstawki mają welurowe
Pozdrawiam
  
 
Super ładzianka tylko po zazdrościć ehhh te piękne siódemeczki jeszcze kiedyś do takiej napewno wrócę